Treść opublikowana przez czarnyGT
-
[B5 1Z] "motor clean"
Witam, Silniczek rozgrzany w zależności od producenta cleanera pracuje ok 15-20min albo na wolnych albo na nieco podniesionych obrotach. Po tym czasie gasisz autko i odkręcasz korek i zostawiasz na troszkę żeby olej sam sobie spokojnie wyciekł. Zakręcasz korek ,zakładasz nowy filtr i zalewasz nowym oleum i wszystko. Ja wlewam płukankę już od kilku lat do różnych aut przy każdej zmianie oleju i jest ok. Przy przebiegu prawie 300kkm moje TDI jeździ na full syntetyku 5W40 i zużycie oleju jest znikome. Pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Buczenie - nie drżenie
Witam, A może coś z rozrządem , pompa wody?
-
[ALL B5] Skóra z Passata B5 do Audi a4 B5
A jak przednie fotele? Pasują do szyn? Pozdrawiam
-
[ALL] Swap tiptronica na manual
Witam, Dodatkowo potrzeba: serwo ,komputer (zmiana softu) ,pedały ,możliwe że stacyjka ,drążek zmiany biegów z machanizmem.. Możliwe ,że coś pominąłem...
-
[B5 1Z] Błąd 01117 - co oznacza ?
Witam, Ostatnio skanowałem auto mojego ojca i wyskoczył błąd : 01117 Generator Terminal DF Load Signal 27-10 - Implausible Signal - Intermittent Ze strony klubowej wyczytałem ,że chodzi o sygnał ładowania genaratora terminala DF ,lecz nic mi to nie mówi i nie wiem o co chodzi. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Pytanie dot. Zmiany dawki/kąta wtrysku
Nie mogę w tym linku odszukać tej wartości. Może ktoś jednak zna. Spanky poratuj... Pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Pytanie dot. Zmiany dawki/kąta wtrysku
Chodzi mi o pozycje 3. czyli wspolczynnik wypelniania EGR... Sorki ,źle sprecyzowałem wcześniejsze pytanie.
-
[B5 1Z] Pytanie dot. Zmiany dawki/kąta wtrysku
Witam, Bawiłem się ostatnio Vag'iem i ustawiłem sobie wartości: 1.dawka na wolnych obrotach 3mg 2.wolne obroty 861 5.dawna startowa 21mg Moje pytanie dotyczy wartości jaka powinna być w pozycji 3 (standardowo). Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Filtr odmy w 1Z - gdzie się znjduje?
Czy ten filtr trzeba okresowo wymieniać ?
-
[A4 B5] Kostki lamp zespolonych
Witam, A nie lepiej podjechać na jakiś szrot ,gdzie mają części z anglików i wyciągnąć sobie 2 kostki od siłowników elektrycznych szyb przednich ? Są identyczne ,nawet maja prawidłowe rozmieszczenie pinów. Ja wyciągnąłem u kumpla takie za free Pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Alternator 70A w TDI ???
Witam, Jak w temacie mam u siebie alternator 70A ,natomiast wszyscy znajomi mają 120A. Twierdzą ,że mam włożony od benzyniaka ,czy to prawda ? Czy można na takim jeździć ,czy wymienić na 120A (z częściami nie mam problemu) ? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Problem z EGR...
Witam, Ja nie mając nic do stracenia wymyśliłem,że na pracującym silniku wstrzyknę strzykawką jakiegoś oleum. Zwykły syntetyk nie zdał egzaminu na długo ,więc zastosowałem hard-core'owy hipol w szczerej dawce i... jeżdże już ponad miesiąc i EGR'a nie słuszę Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Witam, Oleju w skrzyni 4biegowej jest ok 5,5l. Metodą statyczną wymienisz ok 60% czyli jakieś 3,5l. Metodą dynamiczną wymienisz 100% + potrzeba ok 20% oleju więcej na przepłukanie. Olej tylko ori po 60pln/l w ASO np. Skoda ,Seat w Siedlcach. Dodatkowo porzebny jest filtr ok 140pln w ASO lub zamiennik w InterCars za ok 47pln. Zalecane jest także wymienienie uszczelki pod miską ok 70-90pln w ASO (ja nie zmieniłem i jest ok). Warto także zaopatrzyć się w nowy korek spustowy do miski niecałe 5pln w ASO ,a naprawdę warto. Jak zdejmiesz miskę podczas wymiany filtra to pamiętaj o wyczyszczeniu magnesu. Olej podczas wymiany powinien być ciepły. Jak niekumaty mechanik w automatach to bądź ostrożny ,żeby nic nie popsuł (w sam naprawiam jest w miarę dobrze opisane jak wymienić olej). Pozdrawiam.
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Witam, Postanowiłem podłączyć się pod wątek ,żeby nie zakładać nowego. Zamontowałem zespolone Valeo i wszystko jest super poza jednym: nie mogę zamontować silniczków elektrycznej regulacji (kupiłem od punto) Jak wcisnąć tą kulkę na koncu w to połączenie z odbłyśnikiem ? Bardzo proszę o pomoc bo mi lampy na dołkach strasznie drżą. Pozdrawiam.
-
Z FK na zwykłe dzielone Valeo
Jak były pod nie wycinane krawędzie w błotnikach to nie za bardzo bo migacze wejdą głęboko w błotniki ,pozatym będzie duża szczenila nad nimi (brzydko to wygląda)...
-
[B5 AFM] Problem z automatem w tiptroniku - błąd 18265
Może na włączonym zapłonie były odłączone (albo któś odłączył nawet na chwilę) kostki przy skrzyni i błąd złapał... Wątpię ,żeby sprawna skrzynia nagle tak padła...
-
[ALL B5] Filtr powietrza
Ja mam u siebie wkładkę KINGDRAGON'a i jestem zadowolony ,autko zrobiło się żwawsze. W poprzednim TD miałem stożek GREEN'a i też fajnie i bezproblemowo jeździł...
-
[B5 AEB] Lejąca się woda
Witam, Sprobuj wsadzić od góry tego słupka śrubokręt i podważyć ,jednocześnie po odchyleniu szarpnąć mocniej drugą ręką. Jak zdejmiesz to musisz odkręcić: -rączkę z boku w podsufitce, -osłonę przeciwsłoneczną i jej mocowanie oraz lampkę ze sterowaniem szyberdachu. Wtedy przy otwartych drzwiach zciągasz uszczelkę na odcinku próg - słupek środkowy. Jeśli to już zrobisz odciągasz delikatnie róg podsufitki i masz wszystko jak na tacy. Ja miałem przecięty ten gumowy przewód i zrobiłem tak, że poprowadziłem nowy odpływ. Odciąłem kawałek starego przewodu (użyłem jako redukcji). Jako odływ kupiłem przewód paliwowy plastykowy o średnicy 10mm. Poprowadziłem go pod tą obudową słupka od wewnątrz auta. Między deską ,a słupkiem jest szczelina ,a po wyjęciu schowka można znaleźć otwór którym da sią poprowadzić przewód do spływu. Tam należy znowu zastosować redukcję i wszystko. Najwięcej roboty jest z rozkręcaniem ,reszta to chwila. Wszystko ładnie wyszło nakładka słupka nie odstaje ,woda ładnie spływa. Długo nad tym kombinowałem ,ale w końcu się udało Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Krótka (5 cm) rura ciśnieniowa dolotu, mokra od oleju
Biorąc pod uwagę ,że stosowana jest do silnika myślę ,że da rade...
-
[B5 AFN] Krótka (5 cm) rura ciśnieniowa dolotu, mokra od oleju
Ja za pomysłem kolegi pojechałem dzisiaj do sklepu z częściemi do ciągników i takową gumę kupiłem za 2,50pln ,mocna ,z nićmi wzmacniającymi
-
[B5 AEB] Osiągi auta
Wg. instrukcji obsługi 0-100km/h jest 11,3s dla tdi 110KM...
-
[B5 AVV] Opadająca szyba tylna
To raczej jest standard - w większości aut z korbkami z tyłu...
-
[B5 AHU] Woda we wnętrzu
A masz może szyberdach ?? Ja miałem wąż odpływowy dziurawy i cała woda z opadów szła właśnie w materiał podłogowy i gąbkę pod nim. Po ok miesiącu w gąbce było tyle wody ,że . Wąż wymieniłem i po sprawie
-
[B5 APU] 5HP19 - Tiptronic - Szukam pilnie - miska olejowa - pomóżcie!!
Olej tylko oryginał w ASO Audi/VW/Seat/Skoda - cena: 60pln za litr. Ja na Twoim miejscu zdjął bym tą miskę i pospawał - od razu najlepiej wymienić olej bo dostęp jest do filtra przy zdjętej misie...
-
[B5 1Z] Problem z Vmax
Nie koniecznie. Mój znajomy kupił kiedyś merca od dziadka z niemiec i ledwo 130 łapał ,po kilku ostrych trasach się odmulił i 180 latał