Treść opublikowana przez WhiteBeezy
-
[All] Co ile wymieniacie swiece (przy zagazowanych) ?
Czyli świec dedykowanych dla aut z lpg nie kupować? Tylko zwykłe? Bo myślałem nad NGK i odnalazłem NGK lpg laser line. Cenę mają znaczną i sugerowaną wymianę co 60k km. To co brać? Zwykłe NGK, czy te do lpg?
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
No to jest fakt. Mi ogólnie szkoda kasy na dłubanie przy aucie, musi mieć stan techniczny bdb żeby nie zawiodło w razie czego i tyle. No, ale dłubanie i tuning nigdy nie jest z pobudek ekonomicznych, czy racjonalnych.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Zależy jak dla kogo. Dla mnie osobiście jakbym zmienił silnik to miałbym składaka. ;f Co prawda, nie wg przepisów, ale takie moje odczucie. ;] Swoją drogą to jest ładowanie kasy w starego kląkra, to lepiej coś oszczędzić sprzedać obecne i kupić coś nowszego.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Fakt, ja osobiście uważam, że nie opłaca się robić swapa, bo nie wystarcza sam silnik. Sam o tym myślałem, ale zrezygnowałem, raz, że koszta, a dwa to ilość roboty. I tak zostałem przy 1.8.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
a dlaczego tak ? nie prosciej kupic kompletny silnik i przełożyć ? Lepiej chyba byłoby sprzedać. Za dużo roboty i raczej jest to nieopłacalne. Z resztą zazwyczaj 1.8T są lepiej doposażone.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
A potem się odudziłeś zlany potem? może go Subaru Impreza WRC holowała:grin: dlatego nie ubywalo ze zbiornika i był zapas pod noga:decayed: Od minuty, tylko trochę inne auta. ;f
-
Polecane opony zimowe
Ja właśnie zamówiłem oponki na zimę, seryjne 195/65/R15. Fulda Kristall Montero 3 rocznik modelowy 2012, z przesyłką wyszło 800zł bez paru groszy. Mam dobre wspomnienia co do tej firmy, moim zdaniem najlepszy wybór na zimę w stosunku cena, a jakość. Polecam.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Bo koledzy się przyzwyczaili do turbo, czy v6. A to 4 wolnossące cylinderki, więc siłą rzeczy żeby pogalopować trzeba trochę lewej wskazówce w liczniku dać żyć.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
ADRa to ja uważam za ekonomiczny silnik i który właśnie dobrze idzie już od dołu!
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Nie wiem o co pytasz, ale silnik 1.6 spoko śmiga na LPG.
-
Montaż gazu
Dobra instalacja to ok. 2500zł. Stag z dobrymi podzespołami, jak chcesz to mogę wypisać jakie, dużo w tym dziale znajdziesz na ten temat. Butla w koło wchodzi 51l, ale ładujesz z tego 80%, czyli max. jakieś 40,5 litra. Opłaca się instalacja, zwraca się już przy kilkunastu tysiącach km przejechanych.
-
Obroty a prędkość
No przecież to jest celem takiej jego jazdy. Cytując: "<lol>". Te prędkości przy tych obrotach są normalne.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Jakbyś miał turbo to by starczył. A poza tym jakby miał długie pierwsze dwa biegi to byłoby wrażenie słabego przyspieszania...
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Wcześniej przyspieszała lepiej?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A ja wybrałem z tego co mówiłem Elfa. Mi wystarczy, raz, że bez turbo, a dwa to nie jest nowy silnik, żeby wymagane były nie wiadomo jak wysokie normy. A swoją drogą Mobil i Elf na te co patrzyłem to właściwości chemiczne prawie wszystkie ma te same, różnica może jest w 1, góra 2 parametrach, z czego chyba nawet lekko na niekorzyść Mobila. ;f Zobaczę jak będzie mi chodzić, poza tym w rodzinie mamy dobre doświadczenia z Elfem, ale na silnikach BMW.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja kupowałem MS właśnie od nich i wszystko jest ok... Wysłano z GT-I9100 Dzięki. Zamówione, za jakiś czas montaż. Będę dawał znać jak się sprawują.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dobrze mówisz. To to na pewno. Ja się zastanawiam, czy się różnią tak szczerze w użytkowaniu oleje HC od PAO i czy warto dopłacać do PAO przy zwykłym ADR, a nie jakimś super wysilonym silniku.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A z Mobili co jest lepsze: Mobil 1 New Life 0W-40 czy Mobil Super 3000 X1 5W-40? Bo do końca, powiem szczerze, nie rozumiem.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Czyli śmiało można kupować je na allegro za 550zł? WAHACZE MASTER SPORT Audi A4, A6, Passat ZESTAW !! (2593335670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
No i dojechałem-Czy to może się rozpaść w drodze powrotnej
Sprawdź tak jak kolega mówił. Pewnie wahacz ma lekkie luzy. Spokojnie dojedziesz do PL, tylko jak z rodzinką i z obciążeniem to nie szalej na dziurach, ani na zakrętach.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Po pewnym czasie zastanawiania się wybieram między dwoma olejami. 1) ELF EXCELLIUM LDX 5W40 - ELF - oleje i smary 2) Mobil Super 3000 5W-40 - Seria Mobil Super | Mobil 1 Wybór na te oleje pada dlatego, ze uważam, że są bdb i do ADRa starczą. No i tam gdzie zmieniam olej to akurat te mają. Koledzy co wybrać?
-
Ile pali Wam gazu?
Ostatnio 10,5 litra i 11 litrów w trasie przy dobrym zapinaniu. Więc jest bardzo i to bardzo dobrze.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Pewnie było 100 takich pytań. Ale zapytam, czemu nie? Tylko nie chcę usłyszeć zaraz tych samych odpowiedzi, np. tylko motul w wykonaniu 10 osób. Więc. Jaki olej wlać? Obecnie mam Castrola Magnatec do LPG, półsyntetyk 10w40. Silnik chodzi na nim bardzo dobrze. Co polecacie?
-
Głośna praca silnika przy odpalaniu po dłuższym postoju - filmik
To weź przy okazji powymieniaj. Moim zdaniem nic niepokojącego się nie dzieje. Jak odpalisz po dłuższej przerwie zawsze będzie miał podwyższone obroty.
-
Głośna praca silnika przy odpalaniu po dłuższym postoju - filmik
Przy LPG częściej wymienia się świece i olej. Pytanie kiedy ostatnio wymieniałeś.