Treść opublikowana przez maron_d
-
[B5 1Z] Duże spalanie!!! Czyżby lały wtryski??
Podejrzewam, że jak kąt wtrysku ustawiałeś to sprawdziłeś pompę, ale może na przyszłość się przyda... Mi AFN też zaczął więcej palić i słabo odpalać na zimnym a co się okazało... Pompa jest do uszczelnienia, leci ropa spod nastawnika Sprawdź po prostu czy nie masz pompy zacieczonej Ponoć przy takim rozszelnieniu spalanie jest w stanie wzrosnąć nawet o 1-1,5l / 100km
-
1.9 2000 pierwsze foty
Dokładnie lampki od Klajtka.a co do mazdy hmm jeździło się bardzo dobrze,ale audi lepiej :> Myślę o alu od rs6 może nawet i te http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-VW-SEAT-SKODA-RS6-RS8-GOLF-4-IV-LEON-CUPRA-BLACK-18-ALLOY-WHEELS-/270911963282?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Rims_Car_Wheels_ET&hash=item3f139c8092 Ładne, zastanawia mnie tylko czemu wpisał, że do Golfa IV skoro golf ma 5x100 a RS6 5x112? Obadaj czy nie repliki z innym rozstawem Audi miłe, ino ktoś się poj** i ze złej strony kierownice zamontował
-
[B5 AFN] Świece żarowe
Ja jeżdżę na iskrach i jestem zadowolony
-
Wasze niunie i mrozy
Raczej normalne, miałem tak w octavii, mam tak w A4, tak samo ma kolega swierzak, także raczej to od za niskiej temperatury do pracy swiezak, bez "r" u mnie tak jest tylko przez jakiś czas gdy jeszcze zimny silnik i zminym dmucha, jak sie wszystko ladnie porozgrzewa to przestaje skwierczec nawet jak na dworzu -22 ale pierwsze km hałasuje jak ta lala No to dokładnie tak samo miałem i mam do dziś w każdym aucie w zimie które posiadałem Wybacz za to "r", nie wiem skąd mi się tam wzięło, w sumie nawet jeśli by nawiązać do "świeżości" to też tam żadnego R nie ma
-
B8 TrOOOOp
Nie ma to jak dać do promo filmu auto z koncernu i pokazać, że w zimie nie odpala
-
Teoria planowanego postarzania produktów
Piotrek, Balerony W124 też nie są złe a w środku jest o niebo lepiej
-
Wasze niunie i mrozy
Raczej normalne, miałem tak w octavii, mam tak w A4, tak samo ma kolega swierzak, także raczej to od za niskiej temperatury do pracy
-
Ceny paliwa marzec 2026
Jednak było coś nie tak - leci spod nastawnika
-
Wasze niunie i mrozy
u mnie tak, zwłaszcza jak skrecam w lewo Kutfa, a mi zwłaszcza jak skręcam w prawo
-
Wasze niunie i mrozy
A powiedzcie mi, czy Wam też podczas tych mrozów "skwierczy" wentylator/dmuchawa?
-
Wasze niunie i mrozy
Kowi, mi pali idealnie tak samo jak Tobie
-
Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)
No i co to da, ja tankuję tam gdzie mi pasi ale odpuszczam stacje na uboczach, bo tam może być coś pokombinowane... Nie ma reguły, teraz to każdy orze jak może
-
Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)
Też wiem co mam w baku, min. temp. u nas w nocy to tylko -26 i nie było problemu z paliwem. No faktycznie, to jest czysta "praktyka". Bo tak wcześniej pisałeś - wiki często się myli z praktyką . Sam potwierdziłeś, że opierasz się na info sprzedanych od kierowców, tylko nie wiem po co wcześniej się od tego wykręcałeś? I tak, jasne, Ty wiesz kto co na naftobazie robi, kontrolujesz ich i sprawdzasz, także wiesz za co są odpowiedzialni :doh1: Twój argument jest naprawdę przekonujący. To że kierowcy są przy nalewie paliwa na naftobazie, to wiadome, bo ktoś musi beczkę zatankować, ale przy mieszankach czy są? Nie byłem, nie widziałem także takiego info nie puszczam w świat (a też takie rzeczy słyszałem od części kierowców), jeśli Ty tak bardzo w to wierzysz, że oni wszystko co mówią jest prawdą, daj jakiś dowód i skończy się tą niepotrzebną dyskusję. Btw. Twój argument odnośnie statoila na którym marznie paliwo przy -15 jest jakby powiedzieć z d*** bo czy to statoil, czy orlen, czy shell, bp czy inne dziadostwo, to tak jak kiedys bodajże Hugo napisał w temacie cen paliw - jakość paliwa zależy na kombinatorstwie kierownictwa i tyle - jeśli nic kombinowane nie jest, to nie ma reguły na jakiej stacji tankujesz bo problemów nie będzie. tutaj jakość vervy na jednym (nie mam pojęcia którym) z orlenów
-
Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)
Aha ... Wikipedia czasem jednak kłamie i bardzo mija się z prawdą ;] Praktyka jest zupełnie inna ;] Nie żadna wikipedia, tylko własne doświadczenie, fakt TEORETYCZNE, a nie PRAKTYCZNE jak to u Ciebie Btw. chemikiem jesteś, że tak dobrze wiesz co siedzi w paliwach orlenowskich? Bo inaczej nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć Twoją "praktyczna wiedzę" odnośnie składu paliw.
-
Oszukany.. czyli jak zemścić się na sprzedawcy?
Znajomy tak zrobił... Chciał zderzak do jakiegoś piżdżota, miał być nie naprawiany, po prostu igła, a okazało się że klejony. No to nadzwonił do kolesia z innych numerów za pobraniem jakiś drzwi, kpl. kół tak, że wysyłki go wyszły około tausend, jak mu paczuszki zaczęły wracać to zadzwonił i rozmowa wyglądała podobnie, koleś był bardzo niepocieszony, także potwierdzam, sposób bardzo dobry
-
Ceny paliwa marzec 2026
czyli coś jest nie tak ,skoro trzy razy świeczki podgrzewasz,ja tylko raz i pali -21 po nocy on 5,73 dziś na bliskiej pisze ze dawke na pompie musze przestawic
-
Ceny paliwa marzec 2026
Owszem, nie warto przepłacać za V-powera, bo liczba cetanowa w porównaniu do ON-extra jest tylko 3-4 wyższa i wynosi około 57 Tyle, że jeśli u mnie na stacji różnica między ON extra a Vpowerem jest 12groszy, to mając kupon z LIDL'a ceny kształtują się następująco - ON extra (5.82, po rabacie 5.67), V-power Diesel (5.94, po rabacie 5.64), także czemu nie brać rzekomo "lepszego" za niższą cenę ? Odnośnie paliwa, mam w baku resztki ropuchy z shella (około 6-7litrów - czas dotankować ), dzisiaj przed południem po około 18h "pod chmurką" od ostatniego wygaszenia zagrzałem 3x świece i odpalił ze strzała, ale podejrzewam, że po 1 lub 2 grzaniach by tak wesoło nie było, temp. jaką auto pokazało na zewnątrz -17.5 st. C Chyba czas sprawdzić i zmienić dawkę na pompie
-
[ALL B8] Mała Czarna By Artua2 :)
Nowe 3.0 (kod bodajże CDUC?) TDI w A7 - po drobnych modach u Aligatora 396 ps i 720~ Nm tak w ramach OT A teraz na temat autka... 147kW z 2.0TDI ? To jest seryjnie czy po jakiś modach ? Dobra cofam, doczytałem aż głupio mi się przyznać, ale szukałem tego w modyfikacjach a nie wyposażeniu dodatkowym
-
Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)
Sądząc po wieku pewnie z pół roku albo góra rok tam pracuje Że tak się wyrażę, w PL w każdym oleju napędowym prawo dopuszcza stosowanie dodatków w ilości do kilku (bodajże 5-6?) procent w postaci biokomponentów. Jeśli dzięki temu wychodzi im taniej to niby czemu mieliby tego nie stosować ? Na dodatek, aby zbić temp. blokady zimnego filtra CFPP stosuje się depresatory na naftobazach :gwizdanie: A kierowca to Ci każde bzdury będzie chciał wcisnąć widząc że jesteś młody
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
O to dzięki, nie wiedziałem nawet, że coś takiego tam jest
-
Ceny paliwa marzec 2026
Nie każdy, nie każdy. Nikomu nie polecam i nie polecałem nigdy V-power Diesel'a bo wiem, że to daremny wydatek (no chyba że teraz, mając za pkt./bon z LIDL'a rabat na Vpower 30gr, a na zwykłego 15gr gdzie u nas na stacji jest różnica 12groszy - także po rabacie Vpower tańszy o 3 grosze ) No nie kazdy fakt ale większość. Jak jest kumaty gość to ok ale większość nalewaczy to ludzie którzy gdzie indziej roboty nie znaleźli włacznie z absolwentami filozofii itp Fajna ta promocja z LIDLem tylko że mam nadzieje że będzie jeszcze jak mi paliwko sie wyjeździ bo teraz mam prawie pełno Spoko, do końca lutego ponoć to jest Ogólnie to problem jest taki, że cena na V powera jest doj** strasznie, a my na prywatnej stacji mamy zupełnie inne ceny I tak jak np. na najbliższym shellem "shellowskim" (czyt. nie partnerskim) czyli 15km dalej on extra jest po około 5.7, u nas 5.82, natomiast Vpower u nich 6.2? a u nas 5.94 Julek, kup sobie jakikolwiek depresator czy to shella, czy patronatu innej stacji a najlepiej oryginalnego SKYDD'a Butelka 0.5l kosztuje około 20-25 zł i starcza na 500l paliwa, w razie strachu o większe mrozy dawkę można zwiększyć http://moto.allegro.pl/hurtownia-diesel-skydd-1l-black-arrow-39kurier24h-i2083291373.html Tu masz litra, ale nie opłaca się na allegro, bo literek kosztuje normalnie na stacjach około 40zł
-
Ceny paliwa marzec 2026
Nie każdy, nie każdy. Nikomu nie polecam i nie polecałem nigdy V-power Diesel'a bo wiem, że to daremny wydatek (no chyba że teraz, mając za pkt./bon z LIDL'a rabat na Vpower 30gr, a na zwykłego 15gr gdzie u nas na stacji jest różnica 12groszy - także po rabacie Vpower tańszy o 3 grosze )
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
To są części eksploatacyjne ;> Tak ja np. w ciągu pół roku jak mam swojego AFN wymieniłem: połowę wahaczy (Meyle HD+Lemforder), końcówka drążka (Meyle HD), przegub (Metelli), łożysko w kole (SKF), odboje tył (maxgear ), tuleje pod tylną belką (Meyle HD), regulator napięcia w alternatorze (Bosch) , sprzęgło alternatora (Magneti Marelli) , pasek micro (Conti) + jego napinacz (Ina), świece żarowe (Iskra), czujnik temp. płynu chłodzącego (Ori Audi ), Koncentrat chłodniczy (Febi G12+), Termostat (Wahler) Oliwka 2x (Motul Xcess ) + wszystkie filtry MANN-a i to chyba na tyle Ano i wycieraczki Boscha + szyba Nordglass bo się spękała, klocki Textara, ale przy następnej zmianie wpadają nowe tarcze zimmermann'a Ogólnie muszę uszczelnić motur bo przy pałowaniu wciągnie oliwki Stawiam na popychacze + oring przy skrzyni :gwizdanie: A na dniach wlatuje nowy rozrząd - Contitech + 2x SKF i pompa GRAF'a Btw ciahciah, Ty masz czujnik temperatury paliwa ? Gdzie to jest i jak wygląda
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
U mnie (AFN 1 rej. 3/1999, sprowadzony z NL - tak wiem będzie dużo ) na blacie 243k km, ostatnio wymieniałem regulator napięcia który był z '09 roku i kumpel skwitował to, że takie regulatory średnio wytrzymują 250k km ale coś mi się nie chce wierzyć bo auto w Polszy mało km robiło Podejrzewam, że 400-500k km może mieć, ale to max sprzęgło wysoko łapie i jest twarde, ale chodzi tak już długi czas z autem nie ma problemów, jeździ jak zdrowy AFN i to cieszy bardziej, niż cyferki
-
Problem z zalogowaniem sie na poczte.
to sobie załóż gdzie indziej, na tym o2 to tyle spamu i reklam, że aż W sumie racja. Muszę zmienić na gmail chyba