Treść opublikowana przez bidzio1
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kabel do masy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Te nasze auta tyle tajemnic przed nami ukrywają. A przez to nie są w pełni wykorzystane jego funkcję. Albo specjalnie tak zrobili żeby ludzie po malu coś nowego odkrywali i na nowo cieszyli się swoim starym autem za każdym razem kiedy coś odkryliśmy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W b5 ??? W tamtych latach to się chyba takie coś inżynierom nie śniło. Ale widziałem gdzieś moduł który spełniał taka funkcję.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No patrz a jak chciałem ja kupić to nikt nie miał... Tom wyrzuc tu na forum to zdjęcie co mi wysłałes może the a4 pomoże. A ja jutro specjalnie złożę jeden układ i ci wyśle zdjęcie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Daj zdjęcie z obu stron na pw tego co złożyłes powiem ci gdzie jest błąd.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyżby ktoś mówił o mnie. Ja tylko zaoferowalem pomoc bo nie każdy umie sobie poskladac jakiś układ. Osobiście mam to gdzieś czy ktoś to kupi. Nawet tego nie składam. Mi jeden wystarczy. Jak ktoś do mnie przyjedzie to napewno pomogę. Co niektórzy wiedzą o co chodzi. A niech ktoś z forum napisze to odeśle z kwitkiem. Ja widzę że na tym forum to niektórzy by sobie dali szkłem na sucho jajka ogolic za 2zł byle nie dac innemu zarobić. Tragedia... I nie mówię o tym tu teraz emulatorze tylko ogólnie przeglądając forum wielokrotnie spotkałem się z takim zjawiskiem. ---------- Post dopisany at 18:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ---------- Schemat jest dobry emulator też tylko źle złożyłes. :-P
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No ten 266 to od oleju właśnie. Ja mam przedlifta i mam w liczniku wyłączone immo to pewnie dlatego. A poza tym licznik mam z a6 ale mimo tych błędów wszystko chodzi dobrze.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Emulator ma 3 kable plus minus i sygnał plus możesz dac na pin 30 niebieskiej kostki po zapłonie, minus to do reszty minusow a sygnał na pin 15 zielonej wtyczki i tyle. Chodzi aż miło. Z tym że jak podłączony vag to i tak pokazuje błąd. Ale przynajmniej na fis go nie wyświetla. U mnie to wogóle całą lista błędów jest... Immo, komunikacja z radiem, błąd czujnika, i coś tam jeszcze. No ale niestety cóż zrobić jak licznik jest oszukany z każdej strony. I połowa rzeczy nie podłączona. :-P
-
sensor oleju
Faktycznie nie dopatrzylem że to b6 :faceplam:
-
sensor oleju
Ja dokładalem licznik z fisem i też wolał błąd sensora bo go poprostu nie mam. Zrobiłem emulator i podłączyłem i już nie pokazuje tego błędu na fis. Schemat jest na forum.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A masz jakąś rozpiske tego?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Niewiem co chce osiągnąć. Jestem ciekaw poprostu czym te kodowania się roznia. Bo np jak usa to był taki gong po otwarciu drzwi. Fajne ale już licznik w milach pokazywał.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak jak plus na pin 1 to święci fuse. Chyba musisz się z tym pogodzić że on tak ma. Albo popytaj ludzi co mają takie zegary czy one tak mają.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mój nawet odpalil tylko na 1 plus i 7,9,24 minus
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ostatnia 2 to 4 i 6 cylindrowy benzynowy 0 to tdi 3 to 8 cylindrowy benzyna 4 to turbo doladowany benzyniak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak masz silnik 4 cylindrowy to tak jak piszesz przed ostatnia cyfra to 4
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
brakuje Ci czegoś http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/mody/20121214_144148_zpsca38fc3a.jpg:original no brakuje bo nie mam ori radia, i nie mam też kontrolki otwarcia drzwi bo zegar jest z a6 ale i tak jestem zadowolony
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak kodowanie. Było 6 dałem na 4. A masz może jakąś rozpiske jakie są funkcję w zależności od kodowania kraju? Bo np jak dałem usa to bylo pikanie po otwarciu drzwi ale wyświetlalo w milach
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zależy od licznika i jego kodowania np w liczniku z a6 po lifcie to w adaptacji na kanale 19 można to ustawić. Ale odpowiadając na twoje pytanie. W większości przypadków nie zapala się podświetlenie po kluczyku tylko po włączeniu świateł. Efekt mojej pracy ;-) Mój fis w całej okazałosci
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no to elegancko, dzięki za podpowiedz. w takim razie kupuje pływak z passata.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A no dobrze wiedzieć. Czyli co sama ta płytkę trzeba przełożyć tak i będzie dobrze? ---------- Post dopisany at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ---------- A jak by na przykład sama płytkę z pływaka a6 z 2.5 tdi wsadził. Chodziło by to? Bo pływak w całości jest inny. Tylko czy ta płytka rezystor jest taka sama.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A powiedz mi kolego od którego konkretnie passata masz ten pływak? ---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:17 ---------- I kolego jak byś mógł podać jakiś link do tego tematu bo coś nie mogę znaleźć.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No już dotarłem do tego. Całkiem ładnie się prezentuje ten zegar. Teraz jeszcze kierownicę zmienić i będzie ładnie ;-) ---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ---------- A co do sensora oleju to mam emulator zrobiony. Kupiłem więcej części więc będę miał ze 3szt do sprzedania jak by ktoś potrzebował. To zmontuje.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Złącza nie mam. Widocznie antena wbudowana. A spalanie. Już pokazuje. Tylko podczas jazdy. Myślałem że na postoju też pokazuje.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No licznik na pokładzie. Z tym że coś mi nie chce pokazywać spalania... Kabel z niebieskiej kostki pin 25 podłączony do żółtego kabelka przy ecu. Jakieś sugestie. Aha możliwe że mam zegar radiowy? Palma się pali czy to się jakoś dodatkowo podłącza?