Treść opublikowana przez krakus4891
-
Jak znaleźć dane pierwszego właściciela auta z Niemczech.
Jeśli się nie mylę to sprzedający musiał Ci dać brief do rejestracji.....
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
w takim razie nie bedzie konieczna plukanka po przesjciu ma LM z Motula...?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
nikt nie pomoze.....?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie potrzebuje rady przy zmianie oleju w 1,8t BFB z LPG(od miesiąca). Helmut lał do niego motul specific 504 507 5W30, jednak w bagażniku zostawił 1l dolewki Motul xclean+ c3 5W30....no i teraz pytanie który lepiej będzie zalać przy wymianie....? Dodam ze autko potrzebuje 1L na +/- 8-10tys i właśnie na to wykorzystałem ten xclean'a Przy wymianie na pewno pomiar ciśnienia, micha w dół i smok do czyszczenia oraz dekiel out. Ps. wystarczy ocenić napięcie łańcucha zęby wiedzieć czy napinacz ok....? dzięki za help!
-
jaka butla do avanta
72L wchodza idealnie....do baku wlalem dzis 64 litry i na tym robie spokojnie 600km;)
-
Audi A4 B6 avant - jakie wymiary butli toroidalnej w koło?
Tydzien temu załozylem 72L i to jest max, u mnie zmieściła sie jeszcze ta pokrywa od koła zapasowego i lezy na butli.
-
Pompa wspomagania Kraków
Witam, Jak w temacie, poszukuje jakiegos ogarniętego mechanika/zakladu z krk lub małopolski, który zrobi regeneracje pompy wspomagania do 1,8t w B7 pzd.
-
Czyszczenie silnika 1.8T - polecicie kogoś w Krakowie?
No i jak kolego zrobiłeś to czyszczenie w krk....? mam dokładnie to samo co Ty......syf kila i mogiła po tym j*****m LL....;/ Dzieki za odp. pzdr
-
Ubytek oleju w 1.8T BFB
Wg podpowiedzi ściągnąłem rurę od turbo z pasa przedniego, i ku mojemu zaskoczeniu wylała się stamtąd spora ilość oleju. Turbo idzie do regeneracji. O wynikach poinformuje jak najszybciej. A więc samochód odebrany, po regeneracji turbiny A4 złapało nowy oddech . Jest dużo bardziej żwawsze, a turbina zaczyna żyć od około 2,5tyś obrotów. Po regeneracji turbo wg zaleceń mechaniora dostała również nowy olej LIqui Moly 5W40 Synthoil High Tech (co wg moich pierwszych spostrzeżeń nieco wyciszyło prace silnika). Także teraz zrobię parę tyś km i poinformuje jak się zmieniła sytuacja z ubytkiem oleju. gdzie robiłeś turbo...?? i jakie koszta...?
-
Oświetlenie wnętrza LED jakie żarówki?
Dokładanie. Polecam. Jeśli jest coś nie tak to wymienia bez dodatkowych kosztów. Ja wybrałem barwę 4500k i jestem z niej bardzo zadowolony Kolego 4500K masz w środku....? Ja założyłem na razie 2szt. 6000K na podsufitkę przód i chyba wypadałoby by mocniejsze....jakie dałeś do tych lampek do czytania dla kierowcy i pasażera......?
-
Brak mocy i "gwizdanie" w AYM
Przewody sprawdzilem i wyglada raczej ze sa ok....dodam ze świstanie zaczyna sie konkretnie w pozycji ON........
-
Brak mocy i "gwizdanie" w AYM
Witam, Od dwóch dni ma problem ze swoja a4, mianowicie w czasie jazdy slychac bardzo głośny gwizd spod maski, samochód stracil na mocy , szarpie i "dławi" sie silnik. Podpiałem od razu pod vaga, błedów brak, auto nie kopci olej tez wydaje mi sie ze jest w normie. Zrobilem 011BS tu wrzucam screeny.... <a href=https://zapodaj.net/2b9d82b2d0bf3.jpg.html>Clipboard01.jpg</a> <a href=https://zapodaj.net/875c12aa6d6e0.jpg.html>Clipboard02.jpg</a> Proba dynamiczna odpada..... Koledzy poradzicie cios....? Pewne przypuszczenia juz mam, ale moze ktos cos podpowie;)
-
Xenony w B6 - Brak samopoziomowania - błędy V49 i V48
HMMMM....pewnie tak było;/ opłaca sie ja ewewntualnie naprawiac czy lepsza wymiana na jakas uzywke??
-
[B6 AYM] Prosba o analize logów
Witam Panowie...i Panie... Bardzo prosze o ocene moich logów, gdyz od tygodnia moja B6 zrobiłą sie strasznie zamulona;/ Auto nie kopci, nie dymi, spalanie tez ok, zero problemow poza kompletnym brakiem mocy. Dodam ze 3 miesiace temu robilem walki, popychacze itp. i auto chodzilo jak złoto, a tu od tygodnia muł taki ze strach wyprzedzac:( Logi zrobilem tylko na postoju bo nie ma sensu robic dynamicznych skoro ciezko dojsc do 3000 RPM (musiałbym chyba na jakis pas startowy jechac....) :< Osobiscie mam swoje podejrzenia, ale mysle ze Forumowicze madrzejsi troche beda:) A góry dzieki wielkie za pomoc. http://vaglog.pl/log_223107.html http://vaglog.pl/log_223107.html http://vaglog.pl/log_223100.html http://vaglog.pl/log_223101.html http://vaglog.pl/log_223102.html http://vaglog.pl/log_223103.html http://vaglog.pl/log_223104.html http://vaglog.pl/log_223105.html http://vaglog.pl/log_223106.html PZDR.
-
Xenony w B6 - Brak samopoziomowania - błędy V49 i V48
Hmmm....no nic podmienie przetwornice miejscami i sie okaze co i jak, dodam tylko ze zdziwilo mnie ze na obudowie tego niedziałajacego brakuje takiego druta co trzymal obudowe, a ta lekko odstawala:( chyba ze jest inny sposob by ja sprawdzic przetwornice...? Ps....kazdy xenon ma swoj bezpiecznik, czy jest jeden dla obydwu...?
-
Xenony w B6 - Brak samopoziomowania - błędy V49 i V48
Witam, U mnie tez wystepuje ten bład dokladnie 01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent Problem pojawil sie po wizycie na myjni....przejechalem kilka km i nagle prawy xenon zaczal przerywac.....i w koncu zgasł;( Podmienilem zarniki i te oba sa ok wiec gdzie szukac problemu....? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)
-
[B6 AYM] Prośba o ocene logów i błedów
hmm.....tukan twierdził ze ona szaleje;p poza tym po jej odpieciu auto jechalo w miare normalnie.... tzn nie dławi sie po kilku sekundach jazdy...;/
-
[B6 AYM] Prośba o ocene logów i błedów
przemik a co sadzisz o przepływce.....?
-
[B6 AYM] Prośba o ocene logów i błedów
oceniacie tak po błedach czy po logach?? bład z wtryskiem mam juz od pewnego czasu.....wszystko bylo ok nic sie nie dzialo....moze usterka lezy gdzie indziej??
-
[B6 AYM] Prośba o ocene logów i błedów
Witam prosze o ocene moich logów, auto strasznie zamula na niskich obrotach na dole bład Vag 2,5 AYM A4 logi dynamiczne 000 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75519.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75523.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75524.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75522.html 007 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75518.html 008 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75520.html 010 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75517.html 011 http://vaglog.rtnet.pl/krakus4891_75521.html błędy VCDS-Lite Version: Release 1.0 Thursday, 08 March 2012, 19:11:49:0 Control Module Part Number: 8E0 907 401 Component and/or Version: 2.5L V6 TDI G000SG 0004 Software Coding: 02012 Work Shop Code: WSC 63351 Additional Info: 00002059 130 106JC150_1.V77613441185 Additional Info: 00002059 130 106JC150_1.V77613441185 2 Faults Found: 00542 - Needle lift Sensor (G80) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent 01375 - Valves for Engine Mounting; Stage 1 38-10 - Output won't Switch or Short to Plus - Intermittent PS. Tukan>> jeszcze raz wielkie dzieki za okazaną pomoc:))
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
witam :> Panowie mam pytanie czy moze jest tu ktos z okolic Suchej Beskidzkiej ktory znalazlby chwile czasu na Vagowanie mojej A4.....?? Niestety nie mam lapa a mój AYM zaczyna coś wariowac;/ PS. w Piatek bede w krk wiec tam tez mozna by sie spotkac (12-15.00))) PS#2. 0,7 czeka
-
[B6 AYM] Brak mocy
kolego i jak udalo sie problem rozwiazac....?? mam dokladnie te same objawy co u ciebie wystepowaly(ten sam motor),nawet moja kobita to zauwazyla choc nic jej na ten temat nie mowilem.... ;( z gory dzieki za pomoc pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No to mi sie podoba Jest pytanie jest konkretna odpowiedz czyli co.....teraz motul engine clean + castrol edge 5W40.....? Tego waszego Motula nie uzyje tylko dlatego, ze nie mialem z nim w ogole do czyniena ot co
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
witam Panowie przeczytałęm juz multum wypowiedzi na temat oliwy i nadal jestem niezdecydowany;/ Moze wiec prosze o potraktowanie osobno mojego problemu ;( Audi A4 2,5 AYM, przebieg juz 244 tys(oryginał) obecnie na Castrolu 10W40,wlal go przez niewiedze poprzedni wlasciciel; Nie bede ukrywal ze jestem z niego zadowolony, zero wyciekow i praktycznie go nie ubywa. No i zbliza mi sie juz niedlugo wymiana i tu pojawia sie dylemat....zalac znowy to samo czy sprobowac pelnego syntetyka....?? A jesli tak to czy moga byc jakeis problemy?? Jeden druciarz na moje pytanie odpowiedzial zebym nie kombinowal i go zostawil....ale jakos bez przekonania;d z góry dzieki za wyrozumialosc;)
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
Panowie mam taki problem nie działaja mi oba siusiaki na ori ksenony, prawdopodobnie padla juz pompka od nich.... i tu mam pytanie glownie do autora tego postu Czy da sie wymienic ta pompke od strony nadkola?? tak zeby ominac demontaz lampy badz zderzaka....? z gory wielkie thx