Treść opublikowana przez Mariusz96
-
Ocena pracy łańcucha i napinacza w Audi A4 B6 1.8 T BFB
Witam szanowne grono miłośników. Z racji ,że to mój pierwszy post od paru lat (kiedyś posiadałem A4 B5 1.8 o którym tu pisałem ) ,przywitam się ponownie.Mam na imię Mariusz i stałem się posiadaczem Audi A4 B6 1.8 t Quatro Avant o od dwóch tyg. Teraz do sedna sprawy. Niestety ,ale trafiłem na prawdopodobnie handlarza ,którego nie wyczułem i po wymianie oleju na Motul 5W30 zaczął mi dziwnie pracować silnik ,a dokładniej jego góra . Nagrałem filmik jak to wygląda ,przy schodzeniu z obrotów przedział 2k/3k obrotów słychać grzechot. Rano gdy zimny jest silnik ,jest ciszej ,jazda się zaczyna gdy złapie temperatury olej około 40 stopni. Mechanik zmierzył mi ciśnienie oleju i tak : 1.Wolne obroty zimny 4 bary .tak samo przy dodaniu gazu pokazuje 4 bary . 2. Rozgrzany silnik ciśnienie na jałowym 1.8/2.0bara ,a jak dodam gazu tak do 2k/3k zegar pokazuje 3.8/4 bary . Kontrolki żadnej od ciśnienia nie pokazuje obecnie. A mechanik wymienił mi uszczelkę pod deklem ,to mówił ,że żadnych rys na szklankach ,wałkach nie ma i góra czysta. Z racji tego ,że chce zostawić sobie to auto ,bo o takim kiedyś myślałem ,żeby kupić (plany ,dziecko itd) proszę was o poradę ,radę jak to zdiagnozować/naprawić . Dziekuję za rady i pozdrawiam. VID_20230901_194025.mp4
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam.Od dwóch dni posiadam B6 163 KM b/g z przelotem 345.000km ..Pozdrawiam wszystkich audi maniaków. Wróciłem do audi ale b6.
-
Brak Gorącego Nawiewu
Zdejmij przewody od nagrzewnicy i pod ciśnieniem przeplucz ją raz w jedną raz w drugą stronę. Ja teraz będę robił zabieg ale z pompka od pralki i octem. Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana oleju wielki problem.
Juz sobie chłopaki poradziłem.Przecinak ma moc heh. Mechanik mi tak mocno dokręcił korek ze jutro do niego pojadę i dostanie odemnie opie....to była przyczyna. Dziękuję wam za szybka odpowiedz pozdrawiam. Dobrze ze się wziołem za to bo przeglądając autko (idzie na sprzedaż)chce kupić sobie audi cud z większym silnikiem, zauważyłem jeszcze ze jest3 wywalona końcówka ale nie drążek tylko ten bolec co wchodzi w końcówkę i jest tam podobno guma. I tak jest luz który jest niebezpieczny. Części zamówione jutro będę działał. Miłej nocy. Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana oleju wielki problem.
Powinien być normalny gwint prawda?nie lewy? Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana oleju wielki problem.
Witam. Potrzebuje waszej pomocy. Chciałem wymienić olej z mojej audi i za nic nie mogę odkręcić korka spustu oleju. I takie moje głupie pytanie w korku spustowym w misce jaki jest gwint??? proszę o szybką odp. Mariusz Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż klimatyzacji
Witam.Mam takie pytanie do was czy żeby założyć klimatyzację do samochód który nie ma jej to duży jest to koszt i czy wogóle jest to możliwe??
-
Trzeszcząca klapa bagażnika sedan
Witam. Jeśli można się podepne żeby nie zakładać drugiego tematu. Mam ten sam problem,mianowicie mam aktywna skrzynie basowa w bagażniku i strasznie mi trzeszczy klapa macie może jakieś sprawdzone środki aby to wyeliminować?proszę o rady?
-
[2.6 b5] oklejenie tylnej szyby
Hej. Jakiej folii używałeś? Bo ja właśnie bede robił to w niedziele i na giełdzie bym kupił sobie.pozdrawiam
-
Pomysł na pomalowanie felg aluminiowych?
Witam. Chciałem abyście w miarę możliwości podali swoje pomysły na moje felgi 16. Chciałem ich pomalować ale tak inaczej jakoś ale brak mi pomysłu. Malowałem prawie cały samochód i przydało by się coś z felgami zrobić. Czekam na pomysły. Pozdrawiam
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
Ok dzięki za informacje....
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
Dasz mi namiary na taki komplet?? I jak ogólnie się sprawują?
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
A ile kosztują takie tarcze firmy ferodo???
-
Toczenie tarcz hamulcowych.
Trzydzieści złoty od tarczy.
-
Toczenie tarcz hamulcowych.
Dajcie spokuj chłopaki ja tylko zadałem pytanie ... Po co się klucić i przekamażać.... Wyluzujcie trochę... Furum jest po to żeby sobie pomagać na wzajem ;-)
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
Dla mnie to jest to dziwne szczerze mówiąc. Wiele razy tak miałem ze jechałem dużo po mieście i potem na myjnie i nic się nie stało. Może on poprostu nie wyczyścił piasty..zobaczę jutro.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A nie rozczelni mi się silnik jak wleje tak rzadki olej.????
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
Z tego co wiem to wpadł w wodę i tak się stało. Co do przegrzania to przeciesz w lato tarcze tez osiągają duże temperatury prawda. Jutro będę wszystko wiedział dam znać.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dzięki i pozdrawiam
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Witam. To może mi ktoś podpowie jaki olej mam jutro kupić. Mam audi a4 b5 adr 1996rok z gazem mam obecnie przejechane 212000 ale pewnie ma z 400tys. Olej jaki mam teraz to Mobil 10w40. Jaki mi byście polecili olej????
-
Toczenie tarcz hamulcowych.
Ok fajnie jutro będę działał ..dzięki.
-
Przetoczenie tarcz hamulcowych.
Witam. Mam takie pytanie do was. Ost od kolegi dostałem nowe tarcze 5000km przebiegu tylko jest jeden problem z nimi mają bicie. Czy mogę je przetoczyc specjalnym urządzeniem i będzie wtedy wszystko ok??? Proszę o radę.
-
Toczenie tarcz hamulcowych.
Witam.Od kolegi dostałem prawie nowe tarcze hamulcowe (5000km przebiegu)tylko jest mały problem mają bicie pod czas hamowania. Teraz pytanie.Czy mogę je przetoczyc na specjalnym urządzeniu?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Moim zdaniem większe spalanie...
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
Jak pamiętam jak odpowietrzałem to jak obroty spadały to mi płyn leciał ta dziurką. Ale jak dodawałem gazu już nie.