Treść opublikowana przez Mariusz96
-
[B5 ADR] Juz brak mi sił-ogrzewanie
A Jest to wogule możliwe Kolego?[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 19:26_________________________________________________Jutro Zobacze.Dam Znac.
-
[B5 ADR] Juz brak mi sił-ogrzewanie
Witam.A powiecie mi czemu mi w samochodzie leci po prawej stronie tam gdzie Jest wylot na szybę gorace a po lewej trochę zimniejsze powietrze?czy tak powinno być czy trzeba płukac nagrzewnice?
-
[B5 ADP] Falujące obroty
Reduktor gazu musi się rozgrzać wtedy problem Ci zapewne mija.Tak było u mnie jak zmienilem podłączenie Reduktora problem znikl.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jeśli masz cztero pinowy czujnik to on wysyła wartość na zegary i do komputera.Jeśli Jest uszkodzony bądź przeklamuje to możesz jak najbardziej mieć większe spalanie. . . sprawdź vagiem temperaturę.
-
[ALL B5] Błędy air bag
Moim zdaniem jakąś interwencja w ten układ airbag to trzeba kasować vagiem jedynie Abs uzbraja się sam naprzyklad po wymianie uszkodzonego czujnika.
-
[B5 AFN] Nagrzewnica - który zasilanie który powrót ??
A w silniku ADR jak to Jest?z tymi przewodami od nagrzewnicy i z chlodnica oleju.
-
[B5 ADP] Wymiana płynu i czyszczenie układu chłodzenia.
To przeplukam woda jak kolega wyżej napisał zobaczymy czy coś wyleci a NAJWYZEJ później preparatem . . . pozd.
-
[B5 ADP] Wymiana płynu i czyszczenie układu chłodzenia.
Witam.Dzięki za Odpowiedz. I wystarczy tak tylko przeplukac?
-
[B5 ADP] Wymiana płynu i czyszczenie układu chłodzenia.
Witam Panowie.Po uporaniu się z nie dogrzanym silniku i Termostatem chciałem przeplukac uklad i zalać nowy płyn bo stary był mieszany z woda i wogule nie wiem co teraz Jest i układ może być zakamieniony i wogule. Pytanie moje brzmi jaki środek polecacie i sposób wykonania i jakim płynem mam go zalać.? Proszę o rady bo chciałem zakończyć temat układu chłodzenia. pozd.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dobra Panowie macie jednak rację właśnie jechałem do pracy teraz i mialem włączone ogrzewanie na 1bieg i sprawdziłem wąż od dołu był zimny lekko ale jak tylko wyłączylem ogrzewanie całkiem na zimne to zrobił się gorący czyli Jest dobrze.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Rozumiem dobra już się nie dotykam do tego samochodu...temperaturę w vagu pod instruments 17 w bloku 003 mam temperaturę między 88.5 a 93 stopnie. niewiem z czym ja porownac. Jak Mowicie że jadąc 15km między 90 a 120 przy włączonek dmuchawie na drugim biegu przy tej temperaturze otoczenia ma się nie otworzyc nie tak zostanie.Macie wkońcu większą wiedzę odemnie.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dziś rano własnie tak miałem...wracajac z pracy okoł15 km miałem dolny zimny i agórny ciepły..Jak samochód pochodził troche koło domu to systematycznie robił sie goracy dolny mam wrazenie ze samochód mi chodzi na małym obiegu...
-
[ALL B5] Obieg wody.
Bo podłączyłem vaga i samochod jak chodzil to przy temperaturze 90stopni dolny wąż był zimny jak osiągnął 94 stopnie na vagu to zrobil się gorący. Temperaturę sprawdziłem tak- silnik potem bloki powiarowe i blok 21 tam mi pokazywał między 88.5 a 94.5. Moim zdaniem ten Termostat ORI zaczyna sie otwierac się przy 92 stopniach. Jeszcze jedno pytanie czemu mój wskaźnik Jest tuż przed 90 stopni? jak mam na vagu 94.5 to nawet się nie wychyli za 90?czy on Jest tak skonstruowany że tak ma być bo to Jest jeszcze bezpieczna temperatura dla silnika?żeby Poprostu oka kierowcy nie denerwować?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
A powiedz mi jak osiągnie Ci ta temperaturę to dolny wąż robi Ci się gorący?
-
[B5 ADP] Nowy termostat,nie otwiera
U mnie Jest tak że Termostat się otwiera między 90 a 94 stopnie potwierdzone vagiem w bloku 21. Jadac w. te zimne dni do pracy to mi się ost nie otworzył. Co do wskazówki zegara jak na vagu pokazuje 94 stopnie to czemu nie pokazuje tego na desce rozdzielczej? DZIWNE.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Moim zdaniem nie Dlugo.Mi po 8km łapie 90stopni.Dodam że mam org Termostat.Przy włączonym ogrzewaniu dluzej.Niewiem dlaczego tak Jest? [br]Dopisany: 01 Listopad 2011, 22:17_________________________________________________edit po dobrze podlaczonym reduktorem bo był źle podłączony do 5km mam 90stopni...
-
[B6 AVF] Różnica temperatur na przewodach
Aha.Dziękuje za Odpowiedz.pozdrawiam
-
[ALL B5] Obieg wody.
Aha.Rozumiem u mnie Jest ciepła ale nie bardzo mocno.Czy ORI Termostat może się otwierać w przedziale 92- 95 stopni? bo u mnie tak Jest właśnie.
-
[B6 AVF] Różnica temperatur na przewodach
Ją też Rozmawialem z kolega mechanikiem i powiedział mi że zawsze tak będzie bo Termostat Jest od tego aby schlodził silnik więc gorący może być przez chwilę ten przewód jak się otworzy i będzie wyrównywal temperaturę potem się zamyka i tak w koło. tak mi się wydaje. Też się borykam z tym zagadnieniem jak to wkoncu Jest może niech się wypowie ktoś kto się naprawdę zna albo niech ktoś sprawdzi u siebie u mnie Jest tak trochę zimny jak Dlugo chodzi samochod to Jest taki trochę gorący.A mam takie pytanie czy jak będzie się gotowala woda czy mi wyjdzie wskaźnik po za 90stopni bo jak już ją mam 9miesięcy nigdy nie wyszedł. Ogrzewanie działa ok . . . pozd. [br]Dopisany: 23 Październik 2011, 21:19_________________________________________________Do autora wątku.Doszłes z tymi wezami?proszę o odp.
-
[ALL B5] Obieg wody.
Dzięki Robercie. . . a masz może jakiś opis do tego gdzie woda wchodzi gdzie wychodzi.[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 20:29_________________________________________________Witam. Jak prawidłowo powinien dzialac Termostat czy w tych temperaturach jak teraz chłodnica będzie gorąca czy nie. . .?proszę o Odpowiedz.Bo mam dylemat co do samochodu i prawdopodobienstwo Zlego działania bądź puznego otwierania Termostatu.
-
[B6 AKE] Płyn chłodniczy, trzymanie temperatury
Tak dokladnie ta część na czerwono... co do temperatury to moim zdaniem normalne. . .bo masz duży silnik i jak się sam schłodzi to się napewno zejdzie. Masz vaga?
-
[B6 AKE] Płyn chłodniczy, trzymanie temperatury
Witam.Płyn sprawdzasz po prawej stronie stojąc do samochodu.. .w zbiorniku wyrównawczym/ taki niebieski korek/ .. . . co do kontrolki sprawdź czy płyn Ci nie ubywa. . .może miałeś mało i dlatego..się zapaliła.. . co do tej temperatury jak ruszysz to spada. . . ?
-
[ALL B5] Obieg wody.
Witam Panowie potrzebuje schemat obiegu wody w moim silniku... Szukalem w necie z godz nie moglem znalezdz proszę o pomoc.
-
[B5 ADR] Dogrzanie silnika
Nie mam zamiaru nikomu tak mówić Robercie...jedynie możemy mieć pretensje do mechaników gazowników którzy z 15 letnim stażem na przykład jak w moim wypadku nie wiedza co robią a co idzie za tym dodatkowy nasz koszt napraw itd..jak w moim wypadku..Samochód mam już 10miesiecy i nigdy tak nie miałem że mnie w drodze zawiódł nie mógł odpalić czy coś innego...Jak dotąd mam dobre i pozytywne wrażenie na temat samochodu a nerwy moje podczas pisania np postów na temat TEGO wątku typu NIE MAM SIŁY DO TEGO SAMOCHODU były wyłącznie spowodowane brakiem wiedzy.. Dziękuję za zainteresowanie i przystosuje się do wypowiedzi Roberta czyli sprawę nie dogrzania uważam za ROZWIĄZANA w 100%..pozdrawiam
-
[B5 ADR] Chłodnica i wiatraki.
U mnie Jest tak po tych problemach co mialem że chłodnica robi się ciepła po otwarciu Termostatu a przed otwarciem Jest zimna /dól/góra robi się ciepła z czasem.Jak odczytalem temperature vagiem to mam od 90.00 dm 94.00