Treść opublikowana przez matix0907
-
Kolizja z rowerzystką, jej wina
Bardzo dobrze bo to całkiem by było. Mam zamiar ją znaleźć, o ile to się uda. Jestem prawie pewny że tak nic nie wskóram.
-
Kolizja z rowerzystką, jej wina
Pewnie i tak trzeba zrobić.
-
Kolizja z rowerzystką, jej wina
Nie wiem czy ona coś takiego ma, będę próbował się dowiadywać, mam już jej dane od policji i przez znajomych znajomych próbuje się dowiedzieć o jej sytuacji materialnej, podobno dobra nie jest i ma niską rentę. A jest to w miarę młoda kobieta.
-
Kolizja z rowerzystką, jej wina
Witam Wczoraj miałem kolizje z rowerzystką, jechała z na przeciwka i jeszcze przed skrzyżowaniem zaczęła skręcać w lewo. Nic się jej nie stało, pogotowia nie chciała, policja była. Winę uznali jej, dostała 300 zł mandatu. Prawdopodobnie żadnego ubezpieczenia ona nie posiada. W samochodzie mam rozwaloną szybę czołową, wgniecenie na dachu i błotniku, rysy na dachu lusterku, zderzaku, błotniku, pognieciona tablica rej. Mam samo OC. Policjantka mówiła że to powinno pokryć moja ubezpieczalnia, i potem z niej sciągać kase jakoś, ale dzisiaj rozmawiałem z jakimś rzeczoznawcą i mówi że nie ma na to szans i trzeba albo się z nią dogadywać albo sprawa cywilna. żadnej szkody nie zgłaszałem. Co radzicie robić w tej sytuacji ?????
-
bicie podczas hamowania
Jeśli tarcza to nie przetaczaj, ja przetoczyłem i 2 tygodnie dobrze było, potem to samo. Podnieś samochód na lewarku i pokręć kołem, jak będzie w jednym miejscu ciężej się kręcić to na pewno tarcza krzywa.
-
Nagrzewanie się silnika
Mój też się teraz nagrzewa gdzieś tak około 10 kilometra, więc wszystko jest ok.
-
Moje ESP - Jest, czy go nie ma
Nie lepiej Ci vagiem na stałe wyłączyć jak przeszkadza To jest tak że samochód wyposażony w ASR musi posiadać ABS. Przy ostrym przyspieszaniu ASR powinien przyhamować koła i odciąć zapłon(kontrolka z wykrzyknikiem powinna zamrugać). Bez ASR nie może być ESP. Odpowiada on za stabilizację toru jazdy i kontrolka przy poślizgu również powinna zamrugać. Przyciskiem można to wyłączyć, wtedy kontrolka cały czas się świeci.
-
nie chce zapalic-filmik
Spróbuj drugim kluczykiem
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zamówiłem już u dzika 5W40 bo już tylko 500 km do 10 tyś. Przelatam z 8 tys na tym i zmienię na 5W30. A na ścianki też luknę z ciekawości. 507 hmm, bo lepszy z tego co wyczytałem.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam Mam zalany castrol edge 5w40 i czy mogę bez żadnej płukanki zmienić na MOTUL SPECIFIC VW 507.00 5w30 ??
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
No to ja nie wiem co tak skrzypiało, może przeguby, chociaż nie było do tej pory z nimi problemu. Było czuć że samochód ciągnie na śniegu, tak samo na letnich łysawych oponach w błocie. Ale jak nie było eds to nie było
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Udało mi się tylko z pompy te numery spisać 8E0 614 111 T i 0 265 202 401
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Tylko gdzie ja u siebie teraz górkę znajdę albo śnieg ;p a na pompie czy tam sterowniku od abs nie ma nic odnośnie eds ? a to jutro napisze pioteros, bo ciemno na zewnątrz a do garażu nie wjadę bo rozebrana b4 stoi
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Jest możliwość sprawdzenia tego gdzieś w samochodzie ?
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Mam u siebie w ośce esp, zimą jak jeździłem przez duże zaspy, wiadomo wyłączałem te ustrojstwo przyciskiem żeby asr nie przyhamowywał kół i się jakoś można było przebić przez ten śnieg, jednak było słychać jakieś skrzypienie i czułem na pedale gazu jakby dalej coś tam ingerowało w te hamulce. Co to jest w końcu ? EDS czy dalej asr, bo nie powiem, pomagało w jeździe, a B4 tylko z absem ciężej było przejechać.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
Ja dwoma lewarkami podniosłem przód, zabezpieczyłem i się kładłem pod samochodem, ale druga osoba musiała hamulec naciskać bo skrzynia nie była zblokowana i nie szło odkręcić.
-
afn duzo pali
U mnie w tamtym roku palił tak z 5.8 na 100 i ekonomicznie raczej nie jeździłem, w tym 7-8, na baku 750-800 km, to chyba nie jest normalne. To wszystko jazda mieszana. Co radzicie posprawdzać w związku z tym spalaniem ?
-
Popękane gumy w wahaczach - wymieniać ?
U mnie to samo, już parę tyś km temu takie pęknięcia widziałem i jest cicho w zawieszeniu, prędzej się na sworzniu wybije.
-
co to jest?
Może jest po to ten czujnik żeby Ci w climatroniku temp zewn pokazywać, jak odpowiedni kod ustawisz a wężyk to nie wiem
-
nowy wahacz a stare śruby
Ja kupiłem komplet wszystkich śrub za 30 zł w zwykłym sklepie motoryzacyjnym, ale nie było tych długich do sworzni wahaczy to oddzielnie jedna 12 zł kosztowała.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No i tak zrobiłem że kupiłem cały komplet śrub w sklepie za 36 zł, zawsze się przydadzą.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Czy w tych wszystkich pojedynczych wahaczach na allegro np MS nie ma w komplecie nowych śrub do montażu ?? Bo na zdjęciu to tylko w całym komplecie widać że są.
-
Dlaczego klocek w A4 B6 nie hamuje na całej powierzchni tarczy?
No i ja wymieniłem kilka miesięcy temu przednie tarcze i klocki na boscha, przejechałem coś ok 6 tyś km i wszystko cacy zdzierało a teraz nagle na obu kołach od po obu stronach tarczy 1,5 cm rdzy od wewnątrz. Dostanę te gumowe prowadnice i sprężynki w serwisie skody ? Albo zwykłym sklepie motoryzacyjnym ?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
AJM 2001r. 197700 obecnie, kupiony przy 188700. Książka serwisowa skończona przy 165000 w 2010 roku.