Treść opublikowana przez nandoz
-
Przejechane kilometry i czas po chipie
150 tys przez 6 lat , mod 196/400 i nic kompletnie nic. 30 tysi zrobiłem na 165/365 . Robić u dobrego tunera i normalnie użytkować .
-
Rekord Polski na pompkach 073BA i GTB2260VK na ON :-)
Gratulacje, mam tylko jedno pytanie . Czy mi się wydaje czy auto brzmi jak samolot odrzutowy podczas startu ? Słychać jakby turbo mocno pompowało na niskich obrotach ,jest głośniejsze od silnika ? Pozdrawiam.
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
Co robiłeś ze sprzęgłem ?? Pozdr.
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Tu nie chodzi o różnice w średnicy tylko o masę . 15 stal + oponka 195/65 to najlżejsze i najszybsze rozwiązanie jeśli jesteś w stanie w miarę trakcję ogarnąć , a z rolki przy dobrym asfalcie są szanse na trakcję już na 2 . Poza tym czy to 15 czy 18 średnica powinna być ta sama lub bardzo zbliżona. Yo.
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Nie czujesz tego ?? Ja czuję różnicę miedzy 15 stal , a 16 alu ( nie mierzyłem ). Na 18 w ogóle sobie swojego auta nie wyobrażam . No chyba ,że wrzucę GTB22 .
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Nie wiem jak jedzie 535 bitd po chipie ,ale wiem jak jedzie 535 bitd seria 286ps, jest niewiele szybsza niż moje 1.9 . Tam są automaty , b.wolne . 535 ma ciut lepszy start , napęd na tył trochę lepsza trakcja i odskakuje na 1 długość przy starcie , poźniej równo i od 140 trochę odjeżdża . Ale jak jadę za kumplem to idą identyko - sprawdzaliśmy do około 200-210 km/h . Inny przypadek Exeo 2.0 T 211 seria chip na 270 ps ( tak twierdził właściciel , w co nie chce mi się wierzyć - stawiam raczej na 230/240 ps) sytuacja taka sama jak z 535 . I 320 CDi E klasa nie wiem jaka moc - osiągi identyko jak 1.9 . Do tego jeszcze Audi a4 B7 2.0t 211ps seria idą łeb w łeb (nie wiem czy automat czy manual ). Także nie jest tak ,że 130 konna benzyna objeżdża 1.9 tdi na brd. Co do A3 1.8tq 230 ps to się zgodzę ,że potrafi złoić nie jedno auto , lekkie i quattro ,i moc nie mała.
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Dziwią mnie i nie tylko chyba mnie, kreski z mocniejszymi TDI , z którymi jedzie równo . Ciekawy przypadek
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Passat ,którego użytkuję jest zdrowy , seria 150 ps , osiągi ciut lepsze niż katalog . Powiem Ci ,że to nie ma żadnego polotu do 1.9 tdi na Brd .
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Z tym 1.8t ,to mi coś nie pasuje , czasem użytkuję paska z 1.8t seria i wiem jak to jedzie ,i wiem jak jedzie moje auto ( pewnie podobne osiągi jak u Magic87) .
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Mam Iphone i racechrono niestety nie ma. Wynik 7.5 jest realny na Brd+fmic .Czyli z hamownią coś nie tak chyba .
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Moim zdaniem wynik mocno,mocno optymistyczny. Żeby tyle zrobić w b6 potrzeba okolice 220/440 i najlepiej quattro do tego.
-
Wzrost obrotów po odpaleniu.
Jak w temacie. Ostatnio zauważyłem ,że czasem po odpaleniu obroty rosną do około 2000 rpm i spadają. Mam też wrażenie ,że auto puszcza przy tym siwego dymka . Czy to jakaś nieszczelność i dopalają się resztki oleju ? Moc w normie , przynajmniej tak mi się wydaję. Pozdr.
-
1.9tdi brd + fmic STAGE2 + Wykres
nie wiesz ? na sprzedaż bo po co coś tak cennego trzymać pod podwoziem Poważnie pytam. Bo do tej mocy to zupełnie bez sensu .
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
No należy się domyślać ,że rzeczywistość przedstawiana przez handlarza jest mocno naginana. Bezwypadek , każde auto niezależnie czy 3 czy 13 letnie ma 120-150 kkm i wogóle dziadzio jezdził w niedziele do koscioła , albo kobita na zakupy.
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
Kupowałeś w Niemczech bo; - większy wybór - lepszy stan - cenowo korzystniej ??? Znalazłeś na jakimś parkplatzu , salon audi (czasem mają fajne używki od klienta,który przesiadł się na nowszy ) czy inne żródło ?? Pytam ,bo przymierzam się do kupna ,ale przeglądając allegro i mobile w Niemczech wychodzi ( o dziwo ) drożej . Pozdrawiam.
-
1.9tdi brd + fmic STAGE2 + Wykres
A po co wywalacie katy ???
-
Co to za skrzynia ?? Bardzo długa !
Teraz tak patrzę ,że wyświetla nr biegu - 6 , w manualu chyba nie ma takiego wyświetlacza. Z drugiej strony w automacie wyświetla komunikat np. S6 , M4 , w zależności od trybu ( no chyba ,że DSG i multitronic wyświetlają co innego). Pozdrawiam.
-
1.8 t - odkurzacz
Dzisiaj sprawdzę na ciepłym .Dzieki.
-
1.8 t - odkurzacz
Normalnie ona tak głośno pracuje?? Nikt tego wcześniej nie zauważył , słychać w środku w kabinie.
-
1.8 t - odkurzacz
Problem dotyczy passata brata . Przy zimnym silniku słychać z okolic turbo dźwięk jakby odkurzacza . Szczególnie przy gaszeniu auta . Daje link do filmiku .Historia zaczeła się od wymiany oleju i rozrządu . Auto zaczęło brać olej i przydymiać ostro + ten dźwięk i nierówna praca . Diagnoza padnięte turbo , siedzi już zregenerowane ( tak twierdzi mechanik ) niby wszystko ok ,ale dźwięk pozostał . Czy np. przelanie oleju może spowodować taki temat ,czy zbieg okoliczności . I co to za dźwięk . Gaszę silnik ,a coś schodzi z obrotów jeszcze przez kilka sekund , słyszalne z okolic filtra powietrza , turbo . Turbo nie teges ?? Pozdrawiam . WRZUTA - 1.8t - odkurzacz p.s. Rok 2001 , 150 PS ,seria + sekwencja Lpg
-
Co to za skrzynia ?? Bardzo długa !
Witam. Zamieszczam link do filmiku ; Audi A3 2.0 tdi 150ps. Skrzynia chyba dłuższa niż HCK , gdyby mogła zagościć w moim aucie , nie obraziłbym się. 3200 rpm i lekko 200 km/h . Ktoś jest w stanie zidentyfikować , oznaczenie , jakie sprzęgło , czy coś takiego podejdzie do starego kibla A4 - B6 . Pozdrawiam.
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
a komu by sie chciało siedziec w wilgotnym kanale:wink: do turbo niepotrzebny kanał ;P Ja bardzo chętnie , ale jednak trochę cieplej fajnie jakby było . Ile auto musi stać na kołkach ,żeby ze spokojem wsadzić GTB ??
-
1.9tdi brd + fmic STAGE2 + Wykres
i spalanie x 2 ,albo rybki ,albo p...ki
-
1.9tdi brd + fmic STAGE2 + Wykres
Wydech ori . Ogólnie dźwięk bardziej basowy ,ale nie dokuczliwy. Chyba nie dudni , muszę sprawdzić.
-
1.9tdi brd + fmic STAGE2 + Wykres
Jestem z Gostynia Wlkp , to juz ładny kawałek , ale gdybyś kiedyś leciał daj znać , możemy porównać . Co do glosnosci , są obroty gdzie buczy i gdzie jest cicho np 130 km/h / 2500 rpm jest cisza , a np przy 2200-2300 jest glosniejszy .