Treść opublikowana przez heever
-
Jaki zalać olej? Brak danych o poprzednim..
u mnie Shell helix 5W40 żre bardzo podobnie, aczkolwiek mam sporo wycieków, więc obstawiam, że po ich usunięciu stan zużycia oleju będzie całkiem przystępny
-
skrzynia 5b quattro z b6 do b5
no ja mam akurat też małe przeguby z 1.8 bo jestem po swapie właśnie z 1.8 dzięki wielkie za informację jest to faktycznie dobre rozwiązanie względem zakupu całego zestawu 6 biegowego..
-
skrzynia 5b quattro z b6 do b5
no dobra a co z przegubami zewnętrznymi? te półosie z TDI nie są grubsze od tych z 1.8t? albo na odwrót. więc wał i dyfer zostawiasz swoje?
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
ADR może nie, ale ARG z pewnością, ot taki się poruszałem do nie dawna gdzieś na forum mogłem błędnie podać informację o swoim silniku jest to ARG nie ADR
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
Nie wiem , taki setup był jak go nabyłem w PL, był ściągnięty z Niemiec i jestem tutaj pierwszym właścicielem i było to zwykłe 1.8. Jednak nie ściągałem go osobiście do kraju tylko przechodził przez obce ręce , ale nie wydaje mi się by ktoś dłubał ze zmianą skrzyni
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
No i roboty nie dużo, do zmiany leci tylko lewa łapa skrzyni bo w R4 jest inna, jednak zmartwię Cię sprzęgło z dwumasem zostawiasz z Vki. Ponadto jeżeli się nie mylę to w Vce masz zapewne grube półośki więc musiałbyś bodajże przełożyć również swoje flansze do skrzyni 1.8. Napiszę jeszcze jedną ciekawostkę skrzynię w 1.8 miałem dokładnie taką samą jak z dawcy 2.8! tak więc mamy te same przełożenia i generalnie żadnej różnicy. Mowa jednak w moim przypadku o Quattro
-
Basowa końcówka do A4 B5 1.8T
Ja sam właśnie latam teraz na Rm motors, ale też nie jestem zadowolony brzmi to nijak trochę jak rynna, środkowy też z Rm już poleciał, teraz czas końcowy zamienić na coś z sensem
-
skrzynia 5b quattro z b6 do b5
pioteros a przy wymianie tej skrzyni nie trzeba się brać za wał i dyfer? do zmiany leci sama skrzynia?
-
Dłuższe przełożenia
Ja osobiście w 1.8 miałem tą samą skrzynię co w 2.8.. aczkolwiek mowa tutaj o quattro
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
Ja między innymi podpinałem skrzynię z 1.8 pod Vke 2.8
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
w chooj robi
-
jakie kierunki boczne clear
aa przepraszam, faktycznie mój błąd nie jest to ta sama firma, ale ogólnie ze swoich byłem zadowolony, ale być może co do parowania to ciemny kolor maskował to nie wiem w 100 procentach tego
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Panie Piter ale co ty mówisz a w B5 co masz niby nie wielowahacz? to jest to samo zasada jest ta sama. Być może źle określiłem to nazwą MC Phersona, nie wiem jak na prawde nazywa sie ten element, ale jestem pewien, że dobrze wiesz o co mi chodziło. W ten sposób nie musisz ruszać żadnych uciążliwych wahaczów robota jest na prawdę przyjemniejsza
-
Quattro zapocona lewa półoś - ocena
Mogę się mylić, ale przypuszczam, że zasada sprawdzania poziomu oleju jest podobny jak w B5. Należy odkręcić śrubę stanu oleju umieszczoną pewnie gdzieś obok flanszy tak jak na tym rysunku I sprawdzasz stan na równym podłożu, powinien być kilka mm poniżej krawędzi gwintu śruby którą wykręcasz
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Jeszcze w prosty sposób możesz odkręcić sobie całego mcphersona od góry pod maską, jest przykręcony na 3 śruby. Nie są to żadne wahacze więc śruby łatwo puszczą wystarczy dobra nasadka. Następnie musiałbyś jeszcze odkręcić końcówkę drążka od zwrotnicy (tutaj jedynie jak to z końcówkami może być ciężej) i odchylasz sobie całą zwrotnice na zewnątrz i włala Oczywiście wcześniej odkręcony przegub zewnętrzny w piaście Potem sobie tylko lewarujesz zwrotnice do góry trafiasz w otwory i skręcasz owe 3 śruby koniec roboty. Po tym zabiegu jednak nie ukrywam należałoby sprawdzić zbieżność ewentualnie poprawcie mnie panowie
-
Problem z uciekającym płynem chłodzącym.
Jak najbardziej po rozgrzaniu silnika powinno "psyknąć"
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
Ok dzięki wielki! może kiedyś będę mógł się odwdzięczyć ps sorry za OT ale Twoja B5ka robi mega wrażenie jeszcze na tych kapciach jest mega koks śledzę Twój wątek i na prawdę szacun koniec OT
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
ok dzięki, mi to wygląda na 931 a ona się dzieli chyba jeszcze w tej przegrodzie dobrze widzę? bo u mnie była w całości od serwa, a tutaj masz niby w dwóch częściach chyba zgadza się?
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
dzięki Ci wielkie
-
Opinia na temat 1.8
Ja osobiście pomykałem 1.8t w golfie mk4, potem A4 1.8 w Q, a aktualnie po swapie A4 2.8 w Q i sam wybrałbym następny silnik 1,8t ( pomijając oczywiście 2.7 biT ) 1.8t to na prawdę przyjemny silnik jeździłem nim 2 lata tak samo jak ADRem 1.8 i oba silniki kosztowały mnie tyle samo w utrzymaniu, różnica spalania na poziomie może 2-3 litrów i to wszystko. Do tego kultura pracy 1.8t zdecydowanie lepsza. w 1.8 kręcenie po 4-5 tyś obr to wręcz przymus sprawnego wyprzedzania, natomiast 4-5 tysi w 1.8t to po prostu sama przyjemność fakt niestety, że ADRa łatwiej zdobyć w dobrym stanie, tak więc jeżeli trafiłby się mega dobry stan 1.8 to do spokojnego przemieszczania się wystarczy. Takie moje odczucia
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
Ok dzięki napiszę ---------- Post dopisany 29-04-2014 at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2014 at 11:30 ---------- Niestety Duds nie był w stanie mi pomóc, tak więc pytanie wciąż aktualne..
-
Prośba o podanie nazwy części
Ja mam takie coś przy 1.8 mogę oddać za parę groszy
-
jakie kierunki boczne clear
Ja swojego czasu jeździłem na takich, tylko ciut ciemniejsze KIERUNKOWSKAZY DYMIONE 2szt. AUDI A4 B5 99-01 (4143388484) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ogólnie nie zauważyłem by parowały, a także mimo ciemnego koloru dobrze mrygały Jednak aktualnie powróciłem do oryginału, ponieważ same ciemne kierunki nie pasowały mi do całości (może w przyszłości jak walnę przednie lampy w czerń) Mam je nawet walnięte gdzieś w super stanie, mogę przerzucić jeden na samochód i zrobić Ci fotę
-
Przewód podciśnienia od pompy hamulcowej
Panowie po swapie na V6 brakuje mi jeszcze oryginalnego przewodu podciśnienia który biegnie od pompy hamulcowej do silnika może ktoś podać jej numer? nie mogę się doszukać jest kilka rodzajów do Vki sam nie wiem który pasuje.. Mowa o 2.8 APR z 2000 roku Tutaj zaznaczyłem o który dokładnie mi chodzi przewód ( jeszcze stare zdj z 1.8, ale dobrze widoczne ) Być może ktoś ma taki do sprzedania? mój błąd, zapytanie powinienem umieścić chyba w innym dziale
-
skrzynia 5b quattro z b6 do b5
tak tylko proponowałem