Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia 5b quattro z b6 do b5


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

czy skrzynie pasuja wzajemnie? nie licząc flansz na poloski

szukam skrzyni od b5 1.9tdi quattro ale jest ich mało a jak sa to ceny sa zaporowe, od b6 jest więcej - interesuje mnie tylko 5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kombinujesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie od diesla :P i tak czeka mnie wymiana sprzegla, w trasy dużo nie jezdze ale wkurza mnie generalnie 2500tys obrotow przy 100km/h czy tam ile wychodzi już nie pamiętam, przy 140 jest masakra, dla mnie zdecydowanie za krótkie te skrzynie

---------- Post dopisany at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

zresztą już to liczyłem kiedyś, predkosci na tej skrzyni z diesla sa bardzo fajne a przy tym nie musiałbym wymieniac dyfra i wału

skrzynie.jpg

---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

Audi A4 Quattro 1.9TDI 110km zamyka szafe - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, ty masz ENP? jeśli tak to to jest to samo co moja DWRka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ENP ale ta skrzynia jest szybsza od tej w AEB.

Sprawdz dokladnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdziłem, koła poszczególnych biegow maja te same numery co DWR, przelozenie glowne tez to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest coś inaczej bo AJL ma dłuższe biegi od AEB. Na V biegu roznica jest ok 300obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze to już pisales ale wlasnie według etki wszystko jest to samo, może to kwestia twoich kół tomik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na 205/55-16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to średnio, ja mam 225/45 r17 czyli generalnei to samo, tyle ze ciut lyse, jutro nagram filmik na 5tym biegu gdzies

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:00 ----------

inne dłuższe pieciobigówki od Vałek z tym samym przelozeniem 35/9 to góra 6km/h różnicy przy 100-110km/h przy tych samych obrotach wiec w ogole żadna rewelacja, jedynie te z diesla mnie interesują, wtedy piatka by była jak nadbieg w TDI a wszystkie graty pozostaly by bez zmian

6biegow tez mi nie lezy, nie chce mi się bawic ani w sprzeglo, ani w rozrusznik, ani w wybieraki sraki... tym bardziej wały i dyfry

---------- Post dopisany 07-04-2014 at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany 30-03-2014 at 22:24 ----------

kupilem skrzynie z diesla jaką chciałem, może w przeciągu 2 tygodni będzie montaż i śmiganie ~140km/h przy 3000obr :)

---------- Post dopisany 11-04-2014 at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2014 at 19:59 ----------

zamowilem skrzynie DGW (przedlift 1.9tdi quattro 5 bieg) ktora dzisiaj doszla

niestety po zdjeciu flansz ukazal mi sie przykry widok

https://www.youtube.com/watch?v=W2TUlsnsg70

https://www.youtube.com/watch?v=M3_Sd5PtydM

https://www.youtube.com/watch?v=lXCRqGcJSc0

https://www.youtube.com/watch?v=w2IVopwon7k

sama skrzynia jako tako jest chyba sprawna, widac krawedzie ktore zostaly wyszkielkowane tymi opilkami wiec na pewno pracowała z tym calym syfem w srodku

tylko pytanie, co to moglo sie posypac? opilki to zarowno jakies grudki, jak i drobne wałeczki/pałeczki a raczej ich kawałeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieli się odezwać po świetach, dzisiaj nie mialem czasu ale jutro zadzwonie z mordą czego mnie olewają

prawdopodobnie skonczy sie tak ze zażadam zeby oddali mi 4-5 stów z 700 ktore zaplacilem za skrzynie i postaram się ją zreanimować bo sprawna jest, nie wiem czy te elementy nie porobiły większych uszkodzeń na zębatkach mechanizmu przedniego, do zębatek biegów pewnie nie doleciały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"inne dłuższe pieciobigówki od Vałek z tym samym przelozeniem 35/9 to góra 6km/h różnicy przy 100-110km/h przy tych samych obrotach "

u mnie ta róznica jest nieco większa niż dane w tabelce . Przy 4 tys rpm mam 160 km/h , nieco poniżej 2,5 k mam 100 km/h . Pasują mi te przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vałka ma inna kulture pracy, na pewno jest cichsza niż r4 wiec 2500tys przy 100km/h na pewno nie jest takie wkurzajace jak w 1.8t :decayed:

wczoraj pocisnalem 225 licznikowe i to był chyba kres AJLa w Q na mojej skrzyni, na gpsie było 215

a skrzynia najprawdopodbniej pojdzie do zwrotu wiec szukam innej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od AFN-a mam swojego, skrzynia sprawna na 100proc.tyle ze ma luz juz lekki na tym koncowym walku co skecany jest z dyfrem....niewiem czy da sie to skasowac.....objawialo sie to ze na 1 i 2 przy zmianie biegu slychac bylo stuk lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i jest to normalne w q. Ale sprzedajesz ta skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...