Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia 5b quattro z b6 do b5


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo i jest to normalne w q. Ale sprzedajesz ta skrzynię?

no lezy mi niepotrzebna odkad mam 6b takze moge sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od AFNa kończy sie przy ~230, ostatnio dokręciłem 225 i było prawie 4600obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi tak. Ale w benzynie obrotomierz nie kończy się na 4600 czyli z mocnym motorem to i 270 lekko można by było pocisnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem

jest tez jedna za 2200 chyba wisi rok na allegro hehe

krzysiek napisz mi pw ile bys chcial za ten zlom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sledze ten temat i jestem bardzo ciekawy jaki bedzie efekt faktyczny.. koncowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt będzie taki ze 4ka w TDI jest jak piątka w normalnej skrzyni w moim wypadku a piątka... Będzie super. Muszę odesłać ten złom który mi przysłali i szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj babka zadzwonila

-wyslal pan tą skrzynie? - ja mowie ze nie

- to niech ja pan sobie wywali na zlom a my zwrocimy wszystkie pieniazki bo szkoda wysylac

dlugo to trwalo ale ciesze sie ze ludzie coniektorzy podchodza do sprawy konkretnie

skrzynie dziś rozebrałem prawie całą, obydwa łożyska różnicowki przod do wymiany, wałek atakujacy w strzepach no i koło talerzowe ma ułamany jeden ząbek delikatnie na 1/3 długości - reszta wydaje się być ok, wałki i mechanizmy biegów idealne bez uszkodzen a torsena nie udało mi się wyjąć bo nei moge zdjąć flanszy przegubu wału żeby zdjąć z niego obudowe skrzyni ;)

mysle ze skrzynia jest do odratowania ale czy to zrobie czas pokaże, chyba że w dobrej cenie trafie druga to tą będę miał na dawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioteros a przy wymianie tej skrzyni nie trzeba się brać za wał i dyfer? do zmiany leci sama skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sęk że nie

bo przełożenie głowne jest to samo, jest to 5 biegówka więc długość też ma taką samą

jedyny problem to flansze przegubów

w skrzyniach quattro 5biegowych był tylko jeden rozmiar przedniego mechanizmu różnicowego - ten mniejszy z tzw kulką 80mm, na mniejszy wieloklin flanszy przegubu wewnętrznego, i trzeba przełożyć flansze ze starej skrzyni, ale chcac sprzedac starą skrzynie z 1.8TQ nie mogę pozbawić jej flansz więc pewnie zakupie półosie od TDI, mają mocniejsze przeguby wewnętrzne więc zawsze to dodatkowy mod na plus

dlatego zdziwko mnie chapło jak chciałem do skrzyni z TDI wsadzić flansze od skrzyni z 1.8T ośki - gdzie jest większy typ mechanizmu i flansze miały za duży wieloklin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a co z przegubami zewnętrznymi? te półosie z TDI nie są grubsze od tych z 1.8t? albo na odwrót.

więc wał i dyfer zostawiasz swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 1.9TDI są też cienkie na końcach z malymi przegubami takimi samymi jak 1.6/1.8/1.8T poza AJL 180KM

więc u mnie zamiana półosiek załatwi całą sprawę

w twoim przypadku natomiast, ty masz większe zewnętrzne przeguby, trzeba było by sprawdzić czy przegub wewnętrzny z 2.5TDI jest taki sam jak ten w 1.9TDI wtedy ty musiałbyś załatwić takie półosie z 2.5TDI żeby przegub zewnętrzny był duży a wewnętrzny pasował do flanszy skrzyni TDI

Wał i dyfer w tym konkretnie przypadku zostaje ze względu na tą samą długość fizyczną skrzyni 5 biegowej, oraz dyfer ze względu na to że przełożenie główne akurat w mojej skrzyni DWR/ENP/DJJ oraz skrzyniach DGW/EEP z 1.9TDI Q są te same

---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:38 ----------

flansza 100mm przegubu z benzyny z małym wieloklinem ma numer 012409343E

a flansza 130mm z TDI na mały wieloklin 012409343G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam akurat też małe przeguby z 1.8 bo jestem po swapie właśnie z 1.8 :wink:

dzięki wielkie za informację jest to faktycznie dobre rozwiązanie względem zakupu całego zestawu 6 biegowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardizej ze pierwsze 3 biegi są maks o 10% tylko dłuższe, różnica jest dopiero w czwórce, która jest jak piątka

---------- Post dopisany at 17:50 ---------- Poprzedni post napisany at 17:44 ----------

mysle ostatnio zeby juz nie szukac skrzyni i wsadzic całe mechanizmy biegów do mojej obecnej zostawiając jedynie przedni mechanizm różnicowy, flansze przegubów, kółko talerzowe i wałek atakujący w obydwu skrzyniach jest taki sami więc sprawa była by dosyć prosta

chciałbym jeszcze znaleźć kogoś kto ogarnia środkowego torsena żeby skasował nieco luzu na nim

---------- Post dopisany 19-05-2014 at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2014 at 17:50 ----------

temat przenosze do innego watku http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/potrzeba-pomocy-jakiegos-radcy-prawnego-328940/

mozna zamknac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu do zamkniecia? znalazles skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kasy na to poki co, chyba gowno da jakiekolwiek dzialanie w sprawie zwrotu za skrzynie

mechanizmy biegow w tym trupie sa ok ale musialbym zdjac swoja skrzynie, zamienic bebechy i spowrotem wszystko zlozyc a nie bede mial na to czasu teraz, tym bardziej ze jeszcze nie wiem jak wyjac walek atakujacy z tej rozwalonej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda... bo bylem zajeb... ciekawy efektu koncowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, znajdę robotę, to jeszcze w tym roku zapodam skrzynie jaka chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...