Treść opublikowana przez RobertWS
-
[B5 ABC] obroty Audi a4 2,6 v6
Panowie uszczelka pod kolektorem ssącym!. I pewnie wam szarpie podczas jazdy równym gazem? Walczyłem z tymi obrotami pół roku. Kolektor odkręci,ć nowe uszczelki i ciszyć się obrotami 800rpm:wink:
-
Kilka pytań odnośnie silnika, problem z mocą.
Ecu nie było wymieniane, gaziarz lapkiem wszystko poustawiał i jak do tej pory poł roku hula,aż miło:wink:
-
Kilka pytań odnośnie silnika, problem z mocą.
Dławienie nie było, normalnie ruszał.
-
Kilka pytań odnośnie silnika, problem z mocą.
Witam! Długo mnie nie było. Problem został rozwiązany. Winowajcą był Ecu silnika. Nie brał pod uwagę sygnału z sond i chodził w trybie awaryjnym. Zaprowadziłem do mechanika, wszystko poustawiał jak trzeba, nowe mapy i podciśnienia prawidłowo podłączył. Samochód odżył, wrócił moc, mniejsze spalanie, wyższe obroty na jałowym. Jeszcze tylko te wypadanie zapłonów ogarnę i bedzie jak trzeba. Dzięki za pomoc i pozdrawiam:wink:
-
Dławi się, obroty ok 500, ładowanie 12V , lewe powietrze
Jakby ciągnęło lewe powietrze, to obroty by Ci wzrosły. Gdzie indziej szukałbym przyczyny,sprawdź sondy.
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Witam ponownie, walki z sondami ciąg dalszy, Jako, że samochód stał sporo, a nie miałem czasu się z nim bawić to nie kupywalem sond. Wczoraj wziałem od kolegi oryginalne boshowskie sondy i to samo, Napiecie 0,36-37V i ani drgnie przy dodaniu gazu:shock3:. Nie wierzę, że cztery sondy stanęły na tym samych wartościach. Ewidentnie coś tu nie gra, wiec jaki sens kupywać nowe. Czy w sekwencji może być założona emulacja? Sam nie wiem.
-
Kilka pytań odnośnie silnika, problem z mocą.
Witam, żeby nie zakładać wielu tematów, zadam kilka pytań. Mój samochód ma strasznego muła od dołu, na 1 biegu na piachu ma problem zakrecic kołami gdy wcisne gaz w podłogę. Od 4 tys. jakby jest lepiej, ale czuje, że stracił tą moc co miał. Może ktoś coś doradzi i podpowie. Objawy jakie zauważyłem: -Trzęsie silnikiem, wypadanie zapłonów na wolnych obrotach, czuć to nawet trzymając gaz przy 2 tys. - gdy wymieniałem świece były dość czarne - czuć niespalone paliwo - strasznie wolne obroty ok 700 obr/min i niżej Błędów żadnych na vagu, uszczelniany kolektor, wymienione świece, czyszczona przepustnica, sprawdzana szczelność dolotu. A tak nawiasem pare pytań Jaka powinna być procentowa wartość ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym? Vag grupa 001 kanał 2 - u mnie jest 41% wyczytałem ,żę powinno być w granicach 34% Gdzie mam, podłączyć ten wężyk od podciśnienia, cały czas zasysa powietrze i jak na razie go zaślepiłem, bo nie widzę, żadnego wolnego miejsca Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam
-
Jakie średnice końcówek wydechów polecacie do Audi A4 B5 2.6?
Dzięki koledzy, o to mi właśnie chodziło:wink: pozdro
-
Jakie średnice końcówek wydechów polecacie do Audi A4 B5 2.6?
To wiem, ale są na tym forum ludzie co zmieniali wydech, bądź końcówki. Jaki macie średnice?
-
Jakie średnice końcówek wydechów polecacie do Audi A4 B5 2.6?
Witam! W najbliższym czasie będę reanimował układ wydechowy. Oryginalne końcówki,(raczej ich brak) zostaną zastąpione polerowaną rurką kwasową. Ścianka 3.2mm, żadnych progów zagniatanych w srodku końcówki nie będzie. I o to moje pytanie. Mam ori. końcówki fi50 aktualnie - jaką średnice dobrać, żeby ładnie wyglądało, i nie raziło w oczy kominami. Widuję ładne zdjęcia na necie, ale nigdzie nie ma rozmiarów tych pięknych kominów:wink: Mam dostęp do rury fi68,3, nie będzie za grubo?
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Sprawdzałem sonde u kolegi w A6 i skacze ładnie, u mnie stoi jak kołek. Tak jak piszesz, w poniedziałek jestem w focie:wink:
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Tak jak kolego mówisz. Sprawdziłem dzisiaj sondy jeszcze raz, plus pod czarny kabel i minus do masy, 0,35-36. Wartości te nie zmieniają sie przy dodaniu gazu, a powinny. Ewidentnie obie sondy leżą, ECU widzi ubogą mieszankę i dolewa paliwko. Spalanie 15/100 przy emeryckiej jeździe to trochę za duże. A wiem,że było wiele mniejsze .Kupię oryginalne używki bo zamienników nie chce.
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Właśnie dwa dni temu uszczelniałem kolektor, bo uszczelka poszła, Wszystko na 100% szczelne, wyczyszczony cały kolektor i przepustnica, aku odłączony był na całą noc, adaptacja robiona. Silniczek krokowy wymyty w benzynie. Z dynamiką nie jest źle, ale to jednak nie to co było kiedyś. A jak sprawdzić czujnik temp. w kolektorze? vagiem czy miernikiem rezystancje mierzyć? To ten przy przepustnicy czy w dolocie do cylindra?
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Dzięki kolego, konkretna odpowiedź w końcu. Błędy dziś znowu skasowałem i zaraz powróciły. Mierzyłem miernikiem i pokazuje 0.35V na obu i wskakuje na 0,8 przy rozruchu(oczywiście nagrzany silnik, nie wiem jak na zimnym). Wolne obroty, czy gazowanie 0.35 niezmiennie. Odpiąłem więc obie sondy i pojeździłem bez nich. Żadnej zmiany pracy silnika, czy dynamiki. Czy tak powinno być?
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Czy może wreszcie ktoś napisać jakim zakresie oscylują sondy na rozgrzanym silniku, wepnę się miernikiem dzisiaj.
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Wywala mi te błędy 00525 - Oxygen Sensor (G39) 27-10 Implausible Signal - Intermittent 00555 - Oxygen (Lambda) Sensor 2 (G108) 27-10 Implausible Signal - Intermittent Dodam, że jak je skasuję i wystarczy, że włączę zapłon i znów są. Jutro sprawdzę tak jak kolega pisze i dam znać co i jak:)
-
Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.
Sprawdź szczelność dolotu, miałem wadliwą uszczelkę pod kolektorem ssącym i przy puszczeniu lub dodaniu gazu, mało silnik nie wyskoczył ze skrzynia:grin: Po wymianie uszczelki wyczyszczeniu przepustnicy i kolektora problem znikł. Pozdrawiam:wink:
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Witam! Wywala mi błędy od sond, przy każdym odpaleniu. Skasuje, a zaraz znowu powracają. Tak mam sekwencje, ale nie jeżdzę na gazie od dłuższego czasu. Zrobiłem małe logi, nie wiem czy dobrze, może ktoś rzuci okiem. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Interesuje mnie czemu wartości sond są cały czas niezmienne?
-
Wysokie obroty
A mi to wygląda na lewe powietrze, sprawdź uszczelkę pod kolektorem ssącym
-
Wysokie obroty
Czyli ten krokowiec musi być trefny najwidoczniej
-
Wasze przebiegi benzynowców
319 tys. ori. Silnik igła
-
Wysokie obroty
Podepnę się do tematu. U mnie przy temperaturze poniżej -10 na ssaniu ma ladne obroty 1100, a gdy jest cieplej to 1400 i to mnie denerwuje osobiście. I jak sie rozgrzeje to przywieszają sie na 1200 albo wyżej i muszę zdławiać sprzęgłem, co to może być? czyściłem przpustnice, krokowy, robiłem reset kompa.
-
OMVL DREAM XXI N - problemy z przyśpieszaniem
Ja do wiosny jeszcze pojeżdżę na nim, daj znać jak będziesz regenerował i jakie rezultaty:wink:
-
OMVL DREAM XXI N - problemy z przyśpieszaniem
Cennik to ja znam, ale fakt 200zł w kieszeni zostaje, ale żebym za 2 miesiące nie musiał znowu w niego ingerować.
-
OMVL DREAM XXI N - problemy z przyśpieszaniem
Mam ten sam parownik i też mam problemy z nim. Właśnie ,jest sens go regenerować czy lepiej nowy?