Treść opublikowana przez maksio200
-
[B6 BFB] Błąd 17705, wypadanie zapłonów, rzucanie silnikiem/Rozwiązany
- [ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T
Mój magik od 1.8T zawsze dokręca na 9,5Nm kluczem dynamometrycznym. To nie są nowe pokrywy. Miałem wymienianą na erlinga uszczelkę i bez silikonu. Trzyma już drugi rok- Wymiana świec zapłonowych w 1.8T AVJ
A ja za to polecam NGK PFR7S8EG. Są dużo zimniejsze niż te dedykowane do 1.8T a kosztują tyle samo. Tak wiem że wg katalogu pokazuje że są one do TFSI- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Do trochę zmodzonych 1.8T polecam Millersa 5W50- Ceny paliwa marzec 2026
Sokółka Orlen Verva 98 5.08zł- Nowicjusz - wątek powitalny
Helloł- Nowicjusz - wątek powitalny
Siemasz- Nowicjusz - wątek powitalny
Siemasz- logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Ja Ci polecam NGK PFR7S8EG Sam mam u siebie w 1.8T BFB takie zamontowane. Takie założyłem jak robiłem moc u siebie.- dokładka co sądzicie ?
u mnie jest taka tylna lotka A dokładka od cupry tak- FMIC 180mm
ja moj intercooler wsadziłem do góry nogami dlatego nić nie ciąłem to nie jest rozwiązywanie tylko ignorancja. Po za tym w całości zniszczyłeś belkę, nie lepiej było ją sprzedać ? teraz i tak nie spełnia swojego zadania. Skończyłem wczoraj montaż, bez żadnego docinania plastików itd. . wszystko się zmieściło na styk, sylikon i wąż lekko dotyka kratek na halogeny. Z zestawu zostały mi 2 sylikony i 2 aluminiowe rury. Dodatkowo zakupić musiałem rurę od B8 którą wykorzystałem do przerobienia mojej fabrycznej (od turbo ori rura), wylot IC zamiast sylikonu zastosowałem oryginalną gumę chyba z nowej A6, lepiej się to spasowało. Generalnie gdybym miał więcej typów rur i sylikonów wyszło by lepiej, niestety nie miałem w czym wybierać. To Panowie jest 550x230x65 Wiem że przy wys 180 nie trzeba nic ciąć Mój post miał charakter żartobliwy- 1,8 T (163HP) na 300Hp kto by ogarnoł robote
McGiver z forum polecam jak najbardziej- FMIC 180mm
Tak się rozwiązuje problemy z belką- Dziwny problem z mocą
Po niedzieli dostanę dopiero kabel diagnostyczny z oprogramowaniem i zobaczymy co mi powie ciekawego grupa 93.- Dziwny problem z mocą
Dzięki kolego za radę, jutro sprawdzę podczas jazdy a zarazem będe mógł posprawdzać grupy vagiem, będę to robić samemu i z tego co wiem to mam zwrócić uwagę na grupę 93.- Dziwny problem z mocą
A dokładniej co z tym zrobiłeś? Wywaliłeś te klapki czy jakoś to naprawiłeś?- Dziwny problem z mocą
Jutro wszystko się okaże jak sprawdzę vagiem blok 93, mam nadzieję że to będzie rozwiązaniem problemu.- Dziwny problem z mocą
Ta opcja na pewno odpada bo to już sprawdziłem. W weekend sprawdzę vagiem blok 93 może tam się dowiem.- Dziwny problem z mocą
Witam Mój problem jest następujący. Auto przyśpiesza ale jakoś tak ociężale. Czas do 100km/h to ponad 10 sekund. Jak na tipa z quattro to i tak za dużo. Skanowany był vagiem i nie wykrywa żadnych błędów. Robiony był test kolektora ssącego i słychać jakieś zasysanie czyli niby działa klapka. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale cieknie mi oliwa z pod wałków rozrządu. Auto mam od roku i wydaje mi się że auto idzie tak samo od samego początku. Przede mną właściciel wymieniał rozrząd, nie wiem tylko czy to nie wina tego. Auto pracuje normalnie, nie ma dziwnych dźwięków na postoju ani podczas jazdy.- Dopasowanie wału od quattro
Też myślę, że najtańszego nie ma co brać. Niestety tylko optycznie poprzez allegro będę mógł ocenić jego stan. Poszukam też sprzedawcy który w razie czego weźmie z powrotem jakby nie pasowało coś.- Dopasowanie wału od quattro
Dzieki Panowie za pomoc. Będę szukać za rozsądną cenę bo kwota rzędu 1000 zł to sporo :-\- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
No właśnie chyba :-P Ja nie mogę pozwolić sobie finansowo na błędy bo nie jest to tania część.- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Czyli patrzeć wg. ETKI jak rozumiem? ;-)- Dopasowanie wału od quattro
Witam, w mojej a4 b6 3.0 quattro tiptornic rozwalił się wał(poprzedni właściciel go już naprawiał). Potrzebuje teraz kupić drugi używany wał. W salonie podali mi z Vin'a tylko taki nr części 8E0 521 101T. Czy ktoś może powiedzieć od czego mogę pod pasować wał? Na allegro nie znalazłem wału z tym nr części. Z góry dziękuję za pomoc.- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Przepraszam trochę za off topa ale w mojej a4 b6 3.0 quattro tiptornic rozwalił się wał(poprzedni właściciel go już naprawiał). Potrzebuje teraz kupić drugi używany wał. W salonie podali mi z Vin'a tylko taki nr części 8E0 521 101T. Czy ktoś może powiedzieć od czego mogę pod pasować wał? Na allegro nie znalazłem wału z tym nr części. Z góry dziękuję za pomoc. - [ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T