Treść opublikowana przez Wajsik86
-
[b5 AHU] by Wajsik nowe koło po cygańsku :)
Ok 130zł już z pokrywką na aku,tylko jeszcze tego nie spasowałem. Wczoraj a4 dostała: Rozrząd Ina+Dayco, napinacz osprzętu Ina, napinacz klimy Ina, koło na wisco OE, pompa wody Graf, termostat Wahler, koło pasowe Maxgear-sprawdzone,że chińczyk daje radę, oba paski osprzętu Dayco, uszczelka kapy Reinz, filtr oleju Purflux całość zalana nowym chłodniczym i olejem Castrol 10w60. Pierwszy raz rozbierałem przód i stwierdzam po wcześniejszych przygodach z poprzecznymi motorami,że audi miało dobry pomysł edit.13.09 Wreszcie było troche czasu zmieniony został tłokorozdzielacz na 11mm.Przy okazji wyciągania pompy wpadł nowy przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej ale już jednoczęściowy. Całe auto zrobione glinką(na poziomych płaszczyznach syf straszny) tylko nie ma czasu na wosk:facepalm: edit.18.09 Odebrałem od tapicera kierownice w skórze,przy okazji ogarnął mi też mieszek i gałkę.Od razu lepiej się jeździ:wink: Znalazłem chwile czasu całe auto przeleciałem odkurzaczem,umyłem i położyłem pierwszą warstwę wosku
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A ja dzisiaj walczę po pracy rozrząd,osprzęt,olej,termostat,płyn...
-
[ALL B5] Audi S4
Bardzo dobre podejście do tematu,nie liczy się tylko performance ale też estetyka.Grzechem byłoby nie wyczyszczenie tego jak masz to na wierzchu.Detailing nie kończy się tylko na umyciu budy:wink:
-
[ALL B5] Audi S4
dokładnie ja też używam gąbek do naczyń dlatego pytam czy warto zainwestować parę groszy więcej na ten aplikator:wink:
-
[ALL B5] Audi S4
Ale przynajmniej za przesyłkę raz zapłacisz:naughty: jak się spisuje aplikator do opon? bo megs szybko się kończy i trochę szkoda na niego siana
-
[b5 AHU] by Wajsik nowe koło po cygańsku :)
Dotarła z ASO poliftowa nakładka na podszybie,zaślepka aku i zaślepka na śruby pokrywy:banan:
-
[B5 AVG+] Black and Red Avant by kamien - RH ZW3 on board :)
Dobry czarnuch i słuszne plany powodzenia w modach:wink: scyzoryk kupiłeś razem z centralnym czy coś rezałeś innego?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Miło było poznać wszystkich:wink: do zobaczenia nast razem:wink:
-
Dym z okolic silnika
To inaczej,jak plecionka puszcza to będzie przydymiona gdzieś,druga sprawa olej wypalający się śmierdzi olejem a rozwalona plecionka spalinami a tyle to już kolega chyba pozna po zapachu:wink: a kata sprzedaj nie oddawaj za darmo:naughty:
-
[b5 AHU] by Wajsik nowe koło po cygańsku :)
Był golfik,stare czasy,ale nadal jeździ i całkiem dobrze się trzyma:wink: Wczoraj odwiedziłem kumpla,wymieniliśmy filtra paliwa na Purfluxa,podłączony do kompa i wyszło takie coś... Wartość ok 30-32,zdjęta obudowa rozrządu i ustawienie kąta wtrysku na zalecane 40 od razu zaczął ładniej chodzić Przy okazji dawka na pompie zwiększona do 3-3,2 żeby troszkę lepiej się zbierał. Zdemontowałem też telefon który był w samochodzie bo był mi zbędny:decayed:
-
Czy wymieniać popychacze?
Uszczelniacze dadzą Ci tylko dymek po odpaleniu i przy zmianie biegów nie dymiłby do rozgrzania cały czas. Próbę olejowa można zrobić,ale wydaje mi się,że to nie pierścienie.Turbo też może puszczać dymka i właśnie do czasu kiedy temperatury nie złapie a oleju w wydechu nie znajdziesz.Kolega miał podobny przypadek to samo turbo dwa różne silniki i póki się nie zagrzał to dymił,okazało się że turbo...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
1. Madas 2. Bart-S 3. Gwerty 4. Drosdek 5. Burrows 6. Qbazulu 7. slo 8. daniel_sen4 9. bendzji 10. Lele 11. Wajsik86 12. ...
-
Dym z okolic silnika
ale plecionka nie powinna puszczać bo potem wszystko ładnie do kabiny wciąga szczególnie w korkach:wink:
-
Dym z okolic silnika
Nie chodzi przypadkiem o łącznik elastyczny tłumika? tak wygląda? http://www.moto-trans.koszalin.pl/images/products/big/GAZELA-LACZNIK-ELASTYCZNY-WYDECHU.1122.JPG
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nowego przygarniecie?
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
dobrze by było gdybyś zrobił na to jakiś pojemnik cos takiego: oil catch tank http://www.gassavers.org/files/gassavers/pvc_catchcan0.jpg
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
to już ustalone,że w 2,7 a jesli pisząc tdi masz na myśli 1.9 to montują tylko po co zadajesz pytanie na które znasz odpowiedź
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
"Z tego co wiem jest tam turbo Gtb1756vk, jest to nowy typ turbosprężarki na łożyskach kulowych" "Przeczytałem cały temat na vwgolf.pl i zachwalali turbo Gtb1756vk za łożyska kulkowe, czy ktoś może trochę rozjaśnić temat, co dają łożyska kulkowe w GTB względem "tradycyjnych" "
-
Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI
Gtb1756vk to nie jest turbo na łożyskach kulkowych,turbo z oznaczeniem "R" na końcu jest na łożyskach kulkowych panowie:wink:
-
Zaślepienie egr
Jak już wywalać egr to warto się zaopatrzyć w uszczelki pod ssący i go zdemontować i wypalić cały syf który się tam nazbierał,mój kolektor tlił się przez dobre 15min resztę wyskrobałem ale to już był popiół nie smoła.Druga sprawa kolektor można bez problemu zaspawać i problem z głowy.Co do zimy nie zauważyłem,żeby miał problemy z dogrzewaniem,jeśli nawet grzał się dłużej to różnica minimalna
-
[B5 AFN] AUDI A4/B5 TDI by Angel
Mi się udało sprzedać passata na glebie w dniu wystawienia był najdroższy na allegro,sam byłem w szoku po 3 dniach poszedł.Dużo ludzi wie,że jak po modach to powinien być mechanicznie ogarnięty. Co masz za wosk na aucie bo widziałem,że ładnie kropelkuje:naughty:
-
[b5 AHU] by Wajsik nowe koło po cygańsku :)
Dzięki za pozytywne opinie:wink: Co mnie czeka w najbliższym czasie to zwalenie przodu i kompleksowo wymiana czego będzie trzeba,rozrząd osprzęt itp. Lakier prosi się o polerkę więc i ją z czasem ogarnę.Co do silnika to na pewno będę dłubał,zaczniemy od tłoczka 11mm z renówki.Ale nie lubię gdybać,więc wszystko wyjdzie w praniu:smiley: W oczekiwaniu na polskie blachy... Pierwszy zakup kpl filtrów Purfluxa
-
[ALL B5]gwint+18"8,5J + stłuczka w gratisie
stopniowo w dół na glebie trzeba się nauczyć jeździć,nie ma co opuszczać od razu na sama ziemię zaczyna dobrze wyglądać czekam na kolejne fotki
-
[B7 BKN] 3.0 TDI, pakiet czerń - RECARO, Listwy S4 - 24.11.11r.
Ooo znajome audi,widzę,że dare ekipa i na forum a4 jest:naughty: nowe koło mnie gniecie niesamowicie dobre mody:wink:
-
[b5 AHU] by Wajsik nowe koło po cygańsku :)
MODEL:Audi A4 B5 po pierwszym lifcie SILNIK:1.9 AHU MOC: było 90 jest trochę więcej MODY POD MASKA:pompa hybryda 11mm,wtryski 210,program by Marcinas ZAWIESZENIE:gwint Bilstein b16, rozpórki góra+dół UKLAD HAMULCOWY:przód 312,tył seria KOLA: -zima jakieś 16 z vw -lato MAM MT1 19x8,5 215/35/19 NADWOZIE: - przednie reflektory i kierunki S4 + ksenon 4300k - boczne kierunki białe WNETRZE: - wskaźnik doładowania - climatronic,przednie szyby w prądzie,lusterka el - kierownica z tt scieta w alcantarze i gała w skórze - roleta tylnej szyby AUDIO: - radio audi concert I + zmieniarka Zmiany przeprowadzone: - wszystko co nie wyszło z fabryki Plany: koło i gleba,trochę mocy i coś wygodnego do siedzenia