Treść opublikowana przez jargus2
-
Spot Białystok
Witam a ja proponuje spotkanie w centrum Europy czyli w Suchowoli.
-
Spot Białystok
Ok czekam ,jak coś będzie wiadomo to daj znać. PS.A ty przypadkiem może pracujesz w sklepie z częściami samochodowymi gdzieś w okolicach ul.Baranowickiej ? pozdrawiam Jarek
-
Wtrysk powietrza dodatkowego
Czy możesz mi podpowiedzieć w które opcje wejść w vagu żeby uruchomić test pompy (niestety jeszcze nie jestem dobrze obeznany vagiem).Bezpiecznika ta pompa chyba nie posiada bo nie znalazłem jego,więc zacznę szukać przekażnika. może on uwalony.
-
Wtrysk powietrza dodatkowego
Zapaliła mi się kontrolka silnika .po podłączeniu vaga wyświetliło błedy 17831 -układ wtrysku powietrza dodatkowego 1 za mały przepływ i błąd 17819 o tym samym opisie. Po skasowaniu błędów kontrolka silnika , gaśnie na jakieś 3-5 dni potem wracają te same błędy.Wyczytałem na forum że może to być pompa wtórnego powietrza elektryczna ,znajdująca się pod przednim zderzakiem,która uruchamia się na zimnym silniku.u mnie ona zaraz po odpaleniu zimnego silnika nie chodzi. Podłączyłem bezpośrednio pompę pod acu pracuje .Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok.Nie wiem czy te błędy są związane z tą pompą czy to zły trop.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Tak zrobiłem jak napisałeś Squbi , i tego właśnie brakowało żeby działalo .wszystko śmiga aż miło .dzięki bardzo za pomoc
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Czyli tylko Wchodzimy w ENGINE [select] [01 - Engine] [Login - 11] Enter 11463 to activate cruise control [Do It!]
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Panowie proszę o poradę posiadam audi a4 3.0 b Q 2002 tip-tronik kierownica trójramienna tylko z przyciskami do zmiany biegów, no i niestety nie ma tempomatu podłączyłem vaga i okazuje się ze mam moduł z literką L .dokupiłem manetkę tempomatu i czy muszę przejść przez całą procedurę z pierwszego postu czy wystarczy tylko aktywować tempomat
-
Spot Białystok
Chętnie bym przyjechał na taki spot.Do Białegostoku mam nie daleko.Jako świeży nabywca a4 3.0 ASN chciałbym coś więcej dowiedzieć się o tym silniku.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Ciśnienie na wolnych po rozgrzaniu ma 1,1 bar powinno być 1,5 bara,Mechanior mówi że to nie pompa ,że gdzieś ciśnienie gubi w silniku,nie wiem co o tym myśleć ,czyżby gdzieś na panewkach ? czy może pompę podmienić na próbę drugą.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Jestem po zabiegu 2- krotnego płukania silnika olejem 5w40 + liqui moli .No może i troche pomogło ,teraz przynajmniej jak jadę spokojnie nie zapala się kontrolka ciśnienia,ale jak dam ostro w gaz to po 5 km zapala się.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Panowie czym można usunąć ten osad z silnika ,czy są jakieś środki czy tylko te do oleju przy wymianie. Tego syfu jest naprawdę dużo obawiam się ze ta płukanka liqi-moli mało pomoże.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Mój mechanik podejrzewa przytarcie wałków rozrządu (spadek ciśnienia przez wałki) ale jeszcze nic nie wiadomo bo nie zdemontował pokryw zaworów -czekam do jutra ,oby to nie był złe wiadomości. ---------- Post dopisany 12-09-2012 at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany 10-09-2012 at 20:38 ---------- Wreszcie coś wiem ,mechanior zdemontował pokrywy wałków ,okazuje się ze jest duża ilość nagaru (spieczony olej) podobno do wymiany są hydrozawory sterujące fazami rozrządu ,oby na tym się skończyło ,ciekaw jestem skąd ten nagar,czyżby jakiś moto doktor został wlany do sprzedaży ,czy niewłaściwy olej,a może rzadko był wymieniany olej. Z książki serwisowej wyczytałem że auto było było serwisowane w opcji Long Life ,jak się nie mylę do dłuższe przebiegi między wymianami oleju ?
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
dzięki ci bardzo za serwisówkę , w poniedziałek mój mechanik będzie działał dalej zobaczymy co powie.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Panowie mam problem ze swoim Audi z silnikiem 3.0 v6 ASN .A mianowicie w czasie jazdy zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju ,wyłączyłem silnik sprawdziłem olej wszystko ok.Po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy.Po przejechaniu ok.5 km znowu kontrolka ciśnienia oleju i tak ze 4 razy to samo.Na postoju i wolnych obrotach nic nie dzieje się ,można gazować i nic wszystko ok.tylko podczas jazdy tak jest. Mechanik podłączył manometr do ciśnienia oleju i na rozgrzanym silniku wskazuje na wolnych obrotach- 1,1 bar. przy 2000 rpm ok 3.0 bar. Misa olejowa zdemontowana smok pompy oleju czysty. Może ktoś coś podpowie .
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam mam na imię Jarek mieszkam w Podlaskim w małej miejscowość Korycin Od niedawna stałem się posiadaczem Audi A4 B6 Avant Quattro tip tronic 3.0 v6 z 2002 roku. pozdrawiam wszystkich