Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marcin9680

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcin9680

  1. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Witam w sobotni poranek. Panowie a co do wlacznika swiatel to tez mam problem z jedna dioda , po zapaleniu swiatel swieci po czym po jakies minucie gasnie i teraz moje pytanie czy da rade przelozyc sama plytke z diodami z innego wlacznika ? Mam drugi wlacznik o innych oznaczeniach z B7 i po jego zalozeniu swiatla nie dzialaja , czy pozostaje tylko wymiana diody ?
  2. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Pierwszy raz widzę rebulbulator w AVF W 2.5 tdi się zdarzały ale w 1.9 ? W AWX-ie tez sa.
  3. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego to jest jakis tam tlumik , ktory eliminuje jakies dzwieki , odglosy w ukladzie dolotu itp.Powiem tak ja to wywalilem i silnik glosniej pracuje , kumple mowia , ze jak jakas V-ka ale mnie to wkur.... ? bo dudni w calym dolocie
  4. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    kupiłem z delikatnym zapoceniem uszczelki ,może ze 2,3cmm od strony świec zrobiem to świadomie i oczywiście odpowiednio zbiłem cenę po dwuch miesiącach mojej jazdy jest już zapocona do okoła Ale nie ma tego złego..... gtb dostanie głowicę po kpl reg razem z gniazdami pompek no sam nie wiem co z tymi srubunkiem? może się ktoś jeszcze wypowie Jak ja robilem glowice w Moim AWX-ie to po przejsciach z mechanikiem , ktory spie...... wymiane pompek a tym samy uszkodzeniu ulegly bebechy w glowicy to przy wymianie wszystkiego chlop w ASO widzac ile juz wydalem (ponad £1400) to doradzal bym nie oszczedzal tych paru groszy i kupil nowe sruby. Ponoc one sa ze specjalnym gwintem , ktory raz wkrecony przy ponownym wykreceniu sruby ulega uszkodzeniu i sruba ponownie wkrecona moze zaczac sie luzowac.Nie ryzykowalem i poswiecilem te jeszcze pare funtow i kupilem nowe. Tak samo jest z tymi srubami , ktorymi sie przykreca te walki napedzajace pompowtryski.
  5. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Moze to banalne ale mnie sie wydaje , ze ori bedzie najlepsze ale pewnie cena odstrasza.
  6. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Aha dobra uwaga , nawet nie wiedzialem. Nastepnym razem trza bedzie uzyc grafitowego smaru.
  7. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Zwrotnica na stol , jakis pobijak i ciezki mlotek i wylezie. Kiedys tez urwalem leb od sruby a do tego jeszcze ja wykrzywilem ale zrobilem tak jak napisalem wyzej i dalo rade.Od tego czasu zanim zaczne wykrecac ta srube to dobrze ja grzeje palnikiem plus troche w miejscu jej osadzenia w zwrotnicy i krece nia po trochu to w prawo to w lewo az zruszy sie na tyle , ze mozna ja wykrecic lub wybic. Zazwyczaj jak sie juz kreci w kolo to lapie za lep sruby tzw. "zaciskowa rzabą" i pukajac mlotkiem w owa rzabe wybijam srube. Przy montazu nowych wachaczy kazda nowa srube dobrze potraktuj smarem midzieowym zapobiegajacym zapiekaniu sie srub. To samo tyczy sie sworzni kazdego wachacza i koncowek drazkow aby ich miejsca osadzenia dobrze posmarowac owym smarem.
  8. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nie wiem kolego akurat nie mialem rozeznania w tym temacie , poprostu potrzebowalem przyciemnic szyby a ten warsztat gdzie robilem byl polecany w Moim miescie.
  9. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego a po co chcesz wycinac szybe do jej przyciemnienia ? Jezeli dobry zaklad , wie jak prawidlowo to zrobic to oklei szyby bez ich wyjmowania.Ja tez przyciemnialem wszystkie szyby w Gorzowie Wlkp. zkad pochodze i po kilku godzinach oddali mi autko ladnie i dobrze oklejone ale za moja zgoda i prosba wyjmowali tylko szyby boczne i tylna polke aby dobrze w kazdym zakamarku okleic. Dostalem gwarancje na okejenie na 7 lat , jezdze juz jakies 4 lata i nawet ostatnio rozmawialem z narzeczona , ze dobrze chłopaki sie postarali bo żadnej skazy nigdzie nie ma na foli widzac jak to sobie inni chca zaoszczedzic , kupuja folie do pieczenia w Tesco i sami oklejaja a pozniej zaczyna odlazic. i ile wtedy zapłaciłeś z ciekaowści? Kolego cale 500zl. za sedana oczywiscie.
  10. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego a po co chcesz wycinac szybe do jej przyciemnienia ? Jezeli dobry zaklad , wie jak prawidlowo to zrobic to oklei szyby bez ich wyjmowania.Ja tez przyciemnialem wszystkie szyby w Gorzowie Wlkp. zkad pochodze i po kilku godzinach oddali mi autko ladnie i dobrze oklejone ale za moja zgoda i prosba wyjmowali tylko szyby boczne i tylna polke aby dobrze w kazdym zakamarku okleic. Dostalem gwarancje na okejenie na 7 lat , jezdze juz jakies 4 lata i nawet ostatnio rozmawialem z narzeczona , ze dobrze chłopaki sie postarali bo żadnej skazy nigdzie nie ma na foli widzac jak to sobie inni chca zaoszczedzic , kupuja folie do pieczenia w Tesco ??? i sami oklejaja a pozniej zaczyna odlazic.
  11. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Co do srednicy to raczej jest taka sama ale przepustowosc ma wieksza bo wkoncu spaliny sa wypuszczane przez dwie rury , ktory sie rozgaleziaja zaraz za tlumikiem srodkowym. U mnie po wymianie wydechu na podwojny plus wydlubany kat dalo 8 kucy wiecej. Teraz mysle jeszcze nad wywaleniem srodkowego tlumika.
  12. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Witam. Panowie czy jest mozliwa wymiana tego "brzeczyka" w FIS-ie co sygnalizuje dzwiekiem bledy i jakies komunikaty. Po czyszczeniu FIS-a z kurzu przestal dzialac.
  13. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Witam. Szanowni koledzy czy warto bawic sie w zakup tylnego stabilizatora od Audi S4 2005r. Quattro 4.2 Kabriolet i czy bez problemu podejdzie do B6 AWX-a 2001r. ??? i czy wogole ta zmiana poprawi prowadzenie czy tez sztywnosc na zakretach itp. ? Dziekuje.
  14. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Raczej chyba tylko pozostaje rozbiorka , tam sa takie specjalne gumki w srodku.
  15. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Jezeli uklad jest szczelny i kompresor ma oliwe to najszybciej padajaca czescia kompresora jest wlasnie to sprzegielko gdyz np. podczas postoju na swiatlach kompresor jest na chwile rozlanczany i podczas gwaltownego ruszenia kompresor ponownie jest zalanczany a tym samym bardzo szybko ulegaja zuzyciu czesci tego sprzegielka.
  16. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego najpierw sprawdz czy przypadkiem nie padlo sprzegielko w kompresorze a pozniej szukaj innych przyczyn.U mnie tez po podlaczeniu kompa pokazywalo blad z tym zaworem i wszyscy chcieli wymieniac kompresor a to bylo uszkodzone sprzegielko.
  17. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kolego napisz mi pw co i za ile a ja wieczorkiem odezwe sie bo teraz w robocie jestem.Dziekuje
  18. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Tak cos tam jest jakis elektrozawor z tego co pamietam jak mi wszystkie szpece tlumaczyli co i jak.Ale zrob tak jak inni radza aby dokladnie to sprawdzic zanim wydasz kase. Mi kazali wymieniac ten zawor nawet go VAG-iem diagnozowali i niby byl uszkodzony bo bylo bardzo male napiecie na nim , jak pamietam to chyba 1,4V a co sie wkoncu okazalo to sprzegielko sie skonczylo. Inni odrazu chcieli kompresor wymieniac.
  19. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ok rozumiem i jak cos to propozycja aktualna. To nie zaden problem dla mnie no chyba , ze potrzebujesz owa pompke na Poniedzialek lub Wtorek to tak raczej do tego czasu nie zdarzy dojsc. Ale jak cos to pisz i sie dogadamy.
  20. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Poszla pw co do zapasowej pompki.
  21. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Albo poza tym co koledzy proponuja to odkrec nakretki , chwyc za ramie dosc blisko mocowawnia i zacznij ruszac ramieniem gora dol. Czyli ciagnij ramie od szyby ku gorze i zpowrotem na dol , ale dosc energicznie i z czuciem tak aby zruszyc ramie na tym wieloklinie.Takim sposobem raczej możemy mieć szybę do wymiany Jakos wielo krotnie tak robilem i szyby nigdy nie uszkodzilem. To jest jeden z wielu sposobow , najlepszy i najprostszy to wstawic auto do ASO i oni sobie poradza.A tak szczerze nie uszkodzi sie szyby bo przeciez mocowania wycieraczek w zadnym punkcie nie przechodza bezposrednio przez szybe. Jak mi padl caly mechanizm ramion (zatarl sie) dzien przed wyjazdem do Polski to w niedzielny wieczor tylko taki sposob mialem aby zdjac ramiona i to pomoglo. Ostatnio tez zdejmowalem aby sie dostac do polaczen elektrycznych pedalu gazu pod ECU i takim samym sposobem ramiona zdejmowalem.
  22. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Albo poza tym co koledzy proponuja to odkrec nakretki , chwyc za ramie dosc blisko mocowawnia i zacznij ruszac ramieniem gora dol. Czyli ciagnij ramie od szyby ku gorze i zpowrotem na dol , ale dosc energicznie i z czuciem tak aby zruszyc ramie na tym wieloklinie.
  23. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kurcze dzieki Panowie za wszelkie podpowiedzi? Przy takiej cenie to namet nie ma co sie zastanawiac tylko brac jak zawitam do Polandowa. Na Ebayu w UK za takie dystanse Eibach to prawie 500zl sobie krzycza.
  24. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dzieki bardzo za info , teraz juz kumam. Rozumiem , ze sruby nie sa w zestawie z dystansami ? Bede myslal nad takim dystansami Eibach co tu jeden z klubowiczow link wstawial.
  25. marcin9680 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Szanowni koledzy zadam teraz bardzo glupie pytanie za , ktore przepraszam a mianowicie takie dystanse jak sa mocowane ? Nigdy sie nad tym nie zastanawialem ale tak piszecie o tych dystansach , ze i ja spojrzalem na swoje fele i jako przod moze byc to tyl moglby troche bardziej odstawac bo ciut mocniej jest schowany w nadkolach.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.