Treść opublikowana przez kamiltgk
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Podepne się pod temat, powiedzcie mi czy z tych 2 zaworków byłyby jakieś błędy jak by nie działały??. Jak działają te klapy kolektora?, dobrze myśle że w czaie zapalenia samochodu się otwierają i przy zgaszeniu zamykają. Miałem walniętą membrane w tej gruszce jak na fotce wyżej, wymieniłem ją ale nie zaobserwowałem żeby wogóle działała. Nie wiem nawet po co to jest jak ja nie mam dpfa , już widziałem 2 blb które wogóle nie mają tej gruchy , więc po co to u mnie jest?? mam nadzieję że ktoś wytłumaczy .
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemka;-)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hejka
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Jakie swiece i olej do silnika BLB
Kup sobie świece ngk albo beru, będą ok. Ten temat powinien rozwiać wszystkie wątpliwości na temat oleju:-) http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/#entry118845
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
To dobrze że rozwiązałeś problem, aby furmanka cykała;-). Powodzonka i Pozdrowionka
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Zazwyczaj jak pęknie wąż od turbo to sychać ostre syczenie i ten koper z rury;-), przynajmniej moich 2 koleszków tak miało. Powiem ci że vaga nie mam bo badziewia nie chce kupować, a dobry parę złoty kosztuje, to z linku alledrogo to jakaś lipa jest:-). Może poczytaj to, rozjaśni wszystkie wątpliwości http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2602-vcds-vag-com-viaken-jaki-kupic/page-2#entry48799
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Barti i jak tam egr wyczyszczony? Jest jakaś poprawa, miałeś zdać relacje jak to cyka po takim zabiegu:-)
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
To ładnie miałeś tego egra podjechanego, muszę swojego jeszcze raz wyjąć i sprawdzić tak jak na filmiku. Dobry patent z tym trybikiem, sprawdzę czy będzie lepiej się zbierał z zamkniętym egrem. Ciekawe jak jest ze spalaniem, bo jak miałem odpiętą kostkę od egra i był check to wiecej palił i czy przy zamkniętym całkowicie egr spalanie nie wzrasta??
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Tak tylko zakładalem tą 1.5mm i wywierciłem otwór fi 9, Grzesiu a powiedz mi jak bym wyciągnął tą zębatke środkową, to nie będzie żadnego checka albo błędu? Wtedy zaślepka idzie pełna i będzie dobrze. Nie wiem jak jest z turbo gdy zaślepiony egr, ale ja przez egra mialem takie sceny, dymił szarpał jak wściekły i takie dziwne dzwieki szurania były:-/, pojeździłem tak z pół roku i vnt czyściłem bo zaczął przeładowywać. Później z wyłączoną kostką i było ok, oprucz checka:-), a teraz zaślepka z otworem.
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Ładnie zapeklowany masz ten egr, mój aż tak nie był , wyczyść wszystko tylko uważaj tam przy kolektorze żeby nic nie wpadło. Jeśli chodzi o zaślepke z otworem fi 9 możesz odrazu zakładać nie zaszkodzi , ja zrobiłem to ze 3miesiące temu i jest malina, miałem szarpanie delikatne wiadomo w jakim zakresie obrotów. Założyłem coś takiego tylko musiałem te dwie uszczelki dać, bo mi się egr blokował o zaślepke, a wtedy zero mocy
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
To jaką funkcje pełni u mnie ta grucha? skoro ja nie mam dpfa.
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Nie ma nic do rzeczy bo u mnie też jest przerobiona od 1.9 i grucha jest. Ostatnio walczyłem z tą gruchą, miałem dziurę w membranie i stąd ta ciekawość . Daj znaka jak ci poszło z tym egrem Pozdrowionka
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Szczerze to większego problemu nie ma, jak dobrze pamiętam to są 3 ampule i 1 torx. Wyjmowałem razem z przepustnicą. Zastanawia mnie jedna rzecz na 3 fotce, czemu tam nie ma gruchy sterującej klapki kolektora??, mam ten sam silnik i ta grucha jest!. Dobrze było by jak ktoś mądrzejszy by się wypowiedział:-/ Zawsze czyściłem benzyną ekstrakcyjną, ale wydaje mi się że ropą też będzie dobrze:-)
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Na 3 zdjęciu kolo bagnetu masz egra połączonego z przepustnicą. Ten pierwszy od kolektora to właśnie nieszczęsny egr;-)
-
Szarpie na rozgrzanym silniku, brak mocy
Sprawdz Kolego egra, bo może on powoduje te szarpania, jeśli sie nie zamyka to będzie odczuwalny spadek mocy. Poszukaj na forum bo jest tego sporo na temat szarpania w tym przedziale obrotów.
-
Szarpanie podczas przyspieszania 1600-2200 obrotów
Na pewno nagrzewanie sie sporo wydłużyło po odpieciu egra:kwasny:, wczoraj w nocy temperatura 9 stopni na cyferblacie, z roboty do domu zrobilem jakieś 10km delikatna jazda:naughty:, nawet 70 stopni nie złapał. To w zime bedzie naprawde kambodża:grin: z tym nagrzewaniem, trzeba spróbować zastosować ten twój pateńcik
-
Szarpanie podczas przyspieszania 1600-2200 obrotów
No i tak zrobie:naughty:, dzięki Panowie za dobre rady:wink:.
-
Szarpanie podczas przyspieszania 1600-2200 obrotów
Panowie silniczek to BLB więc na szczęście dpf-a nie posiada:decayed:
-
Szarpanie podczas przyspieszania 1600-2200 obrotów
Piotrek powiedz mi, co myślisz o wyłączeniu go programowo i czy to będzie sensowne rozwiązanie?. Zastanawiam się jeszcze czy lepiej jak on działa(mowię o poprawnym działaniu), czy jak bedzie wyłączony, czy to ma jakieś negatywne skutki:thumbdown:.
-
Szarpanie podczas przyspieszania 1600-2200 obrotów
Kolego odłącz wtyczke od egr, może ustąpi szarpanie:wink:. U mnie było szarpanie, kichanie, po odłączeniu wszystko ustąpiło:decayed: narazie ganiam z check na blacie i zastanawiam sie co zrobić.
-
Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez
2.0 BLB skrzynia manual, w sumie cały czas warszawa, delikatna jazda:wink:, kapcie 235/45/17 i łyka spokojnie 9 literków:naughty:
-
2.0 TDI 2007 podobno poprawiony - co ile rozrząd?
za duzo sie naczytales...jak zrobisz porzadek z napedem pompy to jeden z lepszych silników 2,0 do tego bez dpf-a Dokładnie tak:wink:, pompa przerobiona i BLB lata jak ta lala:naughty:
-
2.0 TDI 2007 podobno poprawiony - co ile rozrząd?
tyle dobrze.Wiadomo,że nie ma co generalizować ale BPW to stara konstrukcja i ja osobiście bym jej nie kupił. Duzo lepszą kulture pracy maja 16v silniki która ja osobiscie mam i uważam,że to świetny silnik.Trzeba tylko kupic z wiarygodnym przebiegiem zrobić podstawowe rzeczy i śmigać z usmiechem na twarzy Jakie oznaczenia mają te silniki o 16v o których piszesz? BLB, BRE, BRD - ale to już 170 koników:naughty:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko jestem Kamil z Wawki. Pozdrowionka dla Wszystkich!