Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kamiltgk

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamiltgk

  1. kamiltgk odpowiedział(a) na kubolowy temat w 2.0TDI
    Podepne się pod temat, powiedzcie mi czy z tych 2 zaworków byłyby jakieś błędy jak by nie działały??. Jak działają te klapy kolektora?, dobrze myśle że w czaie zapalenia samochodu się otwierają i przy zgaszeniu zamykają. Miałem walniętą membrane w tej gruszce jak na fotce wyżej, wymieniłem ją ale nie zaobserwowałem żeby wogóle działała. Nie wiem nawet po co to jest jak ja nie mam dpfa , już widziałem 2 blb które wogóle nie mają tej gruchy , więc po co to u mnie jest?? mam nadzieję że ktoś wytłumaczy .
  2. Kup sobie świece ngk albo beru, będą ok. Ten temat powinien rozwiać wszystkie wątpliwości na temat oleju:-) http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/#entry118845
  3. To dobrze że rozwiązałeś problem, aby furmanka cykała;-). Powodzonka i Pozdrowionka
  4. Zazwyczaj jak pęknie wąż od turbo to sychać ostre syczenie i ten koper z rury;-), przynajmniej moich 2 koleszków tak miało. Powiem ci że vaga nie mam bo badziewia nie chce kupować, a dobry parę złoty kosztuje, to z linku alledrogo to jakaś lipa jest:-). Może poczytaj to, rozjaśni wszystkie wątpliwości http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2602-vcds-vag-com-viaken-jaki-kupic/page-2#entry48799
  5. Barti i jak tam egr wyczyszczony? Jest jakaś poprawa, miałeś zdać relacje jak to cyka po takim zabiegu:-)
  6. To ładnie miałeś tego egra podjechanego, muszę swojego jeszcze raz wyjąć i sprawdzić tak jak na filmiku. Dobry patent z tym trybikiem, sprawdzę czy będzie lepiej się zbierał z zamkniętym egrem. Ciekawe jak jest ze spalaniem, bo jak miałem odpiętą kostkę od egra i był check to wiecej palił i czy przy zamkniętym całkowicie egr spalanie nie wzrasta??
  7. Tak tylko zakładalem tą 1.5mm i wywierciłem otwór fi 9, Grzesiu a powiedz mi jak bym wyciągnął tą zębatke środkową, to nie będzie żadnego checka albo błędu? Wtedy zaślepka idzie pełna i będzie dobrze. Nie wiem jak jest z turbo gdy zaślepiony egr, ale ja przez egra mialem takie sceny, dymił szarpał jak wściekły i takie dziwne dzwieki szurania były:-/, pojeździłem tak z pół roku i vnt czyściłem bo zaczął przeładowywać. Później z wyłączoną kostką i było ok, oprucz checka:-), a teraz zaślepka z otworem.
  8. Ładnie zapeklowany masz ten egr, mój aż tak nie był , wyczyść wszystko tylko uważaj tam przy kolektorze żeby nic nie wpadło. Jeśli chodzi o zaślepke z otworem fi 9 możesz odrazu zakładać nie zaszkodzi , ja zrobiłem to ze 3miesiące temu i jest malina, miałem szarpanie delikatne wiadomo w jakim zakresie obrotów. Założyłem coś takiego tylko musiałem te dwie uszczelki dać, bo mi się egr blokował o zaślepke, a wtedy zero mocy
  9. To jaką funkcje pełni u mnie ta grucha? skoro ja nie mam dpfa.
  10. Nie ma nic do rzeczy bo u mnie też jest przerobiona od 1.9 i grucha jest. Ostatnio walczyłem z tą gruchą, miałem dziurę w membranie i stąd ta ciekawość . Daj znaka jak ci poszło z tym egrem Pozdrowionka
  11. Szczerze to większego problemu nie ma, jak dobrze pamiętam to są 3 ampule i 1 torx. Wyjmowałem razem z przepustnicą. Zastanawia mnie jedna rzecz na 3 fotce, czemu tam nie ma gruchy sterującej klapki kolektora??, mam ten sam silnik i ta grucha jest!. Dobrze było by jak ktoś mądrzejszy by się wypowiedział:-/ Zawsze czyściłem benzyną ekstrakcyjną, ale wydaje mi się że ropą też będzie dobrze:-)
  12. Na 3 zdjęciu kolo bagnetu masz egra połączonego z przepustnicą. Ten pierwszy od kolektora to właśnie nieszczęsny egr;-)
  13. Sprawdz Kolego egra, bo może on powoduje te szarpania, jeśli sie nie zamyka to będzie odczuwalny spadek mocy. Poszukaj na forum bo jest tego sporo na temat szarpania w tym przedziale obrotów.
  14. Na pewno nagrzewanie sie sporo wydłużyło po odpieciu egra:kwasny:, wczoraj w nocy temperatura 9 stopni na cyferblacie, z roboty do domu zrobilem jakieś 10km delikatna jazda:naughty:, nawet 70 stopni nie złapał. To w zime bedzie naprawde kambodża:grin: z tym nagrzewaniem, trzeba spróbować zastosować ten twój pateńcik
  15. No i tak zrobie:naughty:, dzięki Panowie za dobre rady:wink:.
  16. Panowie silniczek to BLB więc na szczęście dpf-a nie posiada:decayed:
  17. Piotrek powiedz mi, co myślisz o wyłączeniu go programowo i czy to będzie sensowne rozwiązanie?. Zastanawiam się jeszcze czy lepiej jak on działa(mowię o poprawnym działaniu), czy jak bedzie wyłączony, czy to ma jakieś negatywne skutki:thumbdown:.
  18. Kolego odłącz wtyczke od egr, może ustąpi szarpanie:wink:. U mnie było szarpanie, kichanie, po odłączeniu wszystko ustąpiło:decayed: narazie ganiam z check na blacie i zastanawiam sie co zrobić.
  19. 2.0 BLB skrzynia manual, w sumie cały czas warszawa, delikatna jazda:wink:, kapcie 235/45/17 i łyka spokojnie 9 literków:naughty:
  20. za duzo sie naczytales...jak zrobisz porzadek z napedem pompy to jeden z lepszych silników 2,0 do tego bez dpf-a Dokładnie tak:wink:, pompa przerobiona i BLB lata jak ta lala:naughty:
  21. tyle dobrze.Wiadomo,że nie ma co generalizować ale BPW to stara konstrukcja i ja osobiście bym jej nie kupił. Duzo lepszą kulture pracy maja 16v silniki która ja osobiscie mam i uważam,że to świetny silnik.Trzeba tylko kupic z wiarygodnym przebiegiem zrobić podstawowe rzeczy i śmigać z usmiechem na twarzy Jakie oznaczenia mają te silniki o 16v o których piszesz? BLB, BRE, BRD - ale to już 170 koników:naughty:
  22. Siemanko jestem Kamil z Wawki. Pozdrowionka dla Wszystkich!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.