Treść opublikowana przez demo84
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
panowie ja sie pisze na nastepny spocik okolice liverpool-u mi pasują fajnie ze w tych rejonach Anglii też sa maniacy szkoda tylko ze tak p.....dzi
-
[B5 ADR] Spadaja obroty do 700 -600 przy redukowaniu biegow
a adaptacja przeplywki zrobiona po wymianie?? :gwizdanie:
-
[B6 ALT] Prosze o diagnoze . Czy to napewno uszczelka pod głowicą ?
i jak rozwiazales probelm ? daj znac i sorry za OT
-
[B5 APT] Poziom paliwa - dziwne wahania wskazówki
jak zatankuje to wraca do normy
-
[B5 APT] Poziom paliwa - dziwne wahania wskazówki
ja tez to mam u siebie czesto jak wskazówka jest w okolicach 1/4 baku to zmierza w oczach do zera potem auto postoi i wskazówka jest spowrotem na 1/4 baku a kontrolka od rezerwy wciaz sie swieci rece opadaja
-
[B6 ALT] Prosze o diagnoze . Czy to napewno uszczelka pod głowicą ?
Jezeli z tego miejsca tryska to nie ma watpliwosci ze uszczelka nie trzyma jesli masz dostep do takiej uszczelki to zmien moze w ASO maja osobno tak samo jak do termostatu :gwizdanie:
-
[B6 ALT] Prosze o diagnoze . Czy to napewno uszczelka pod głowicą ?
z "tego" co pokazujesz na drugim zdjeciu to czujnik temperatury cieczy zrob tak: na zimnym silniku , wez strzykawke i jakas rurke podczep do niej , "wypompuj" caly plyn ze zbiorniczka i wypnij wspomniany czujnik, najpierw wtyczke potem plastikowa zawleczke i wydobadz czujnik! na jednym z konców powinien byc gumowy oring ( uszczelka) prawdopodobnie tamtedy cieknie , zabierz czujnik do ASO i kup taki sam czujnik wsadsz, zapnij zawleczke i wtyczke i uzupelnij plynu w zbiorniczku do pomiedzy min a max !!! mam nadzieje ze pomoze bo na uszczelke pod glowica mi to nie wyglada skoro to wyciek o ile masz pewnosc ze to wyciek !!!! jak jestem w bledzie niech mnie poprawi wciaz sie ucze :decayed:
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
ja probowalem uginac i za h...a sie nie da
-
[A6 1.8T AEB] Co padło - termostat czy czujnik temperatury ?
Nie wydaje wam sie ze temp na vagu i klimie jest za wysoka?? moze ja juz jestem przewrazliwiony
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
raczej nainacza ktory juz nie domaga i nie napina
-
[B5 AEB] Mały problem z obrotami
ja dzisiaj odebralem auto od mechaników i przepustnicy mi nie adoptowali obroty mi spadaly oraz falowaly wylaczylem wszystkie urzadzenia co biora prad i przekrecilem stacyjke do zaplonu i po paru sek. przepustnica mi sama sie adoptowala PS domjenick przepustnica na ebay.co.uk ok 30£ nie jest tak zle
-
[A6 1.8T AEB] Co padło - termostat czy czujnik temperatury ?
Witam panowie!!!! Niedawno wymienialem termostat Wahlera niestety nie ori i podejrzewam ze to sie na mnie zemscilo :wallbash: z temp. do niedawna bylo wszystko ok 90 na blacie i 90 na klimtroniku orz pod vgiem rowniez dzis podpielem kontrolnie vaga i tam temp pokazuje mi w engine kolejno 97.5st 67st 100st w instruments okolo 97 oraz na klimatroniku ok 97st wszystko to podczas postoju gdy jade temp. na klimatroniku spada do ok 93-94st a na blacie rowne 90st nie wiem od czego zaczac ?? czujnik temp wsadzilem niedawno z passata B5 ale uzywke prosze o porade od czego zaczac?? moze podjade na szort i wezme jeszcze ze dwa czujniki i bede sprawdzal na kazdym po kolei ??
-
[B6 Sedan] Tylne lampy LED - fotostory
Panowie co myslicie o tych do A6 C5 http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A6-C5-LED-rear-lights-in-Pro-Germany-clear-red-S6_W0QQitemZ350080836757QQcmdZViewItem?hash=item350080836757&_trksid=p3286.m14.l1318 ciekawe jak beda wygladaly z moja zielenia
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Dlatego zalalem 5W30 Valvoline mysle ze na te upaly w UK powinno wystarczyc bo srednia temp. w leciej tutaj to ok 20 st.C
-
[B5 ADR] Błędy klimatronika
jesli jest wiecej bledów, beda sie zmieniac same bynajmniej u mnie tak jest
-
[B5 ADP] Wysoka temperatura
Jesli chodzi o czujnik poczytaj ten watek http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=77009&highlight=czujnik+g62 koledzy z AKP opisali szczegolowo problem + wymiane tego czujnika!! ja sam kiedys tez borykalem sie z tem. silnika , pomogla wymiana termostatu i w/w czujnika czujnik wyjelem z passata z tym samym silnikiem i dziala do dzis wysmienicie )) Ps. w passatach nie spotkalem sie z problemem tem. za to w audi prawie kazde jakie widzialem rulezzz
-
[B5 ADR] Jaki olej po 230.000 km ?
ja mam na budziku 180tys i na syntetyku Valvoline 5w30
-
[B5 AEB] Dziwne zachowanie silnika (pracuje jak odkurzacz)
poczytaj ten wátek moze to cos podobnego !
-
[B5 AEB] Dziwne zachowanie silnika (pracuje jak odkurzacz)
Przysluchaj sie dokladnie skad dziwny dzwiek dochodzi i wtedy napisz to Ty nie uzywasz auta powyzej 2 tys rpm ??? Jak masz Blow off to go lepeij wymontuj jesli Ci silnika nie szkoda , poszukaj na forum jest duzo na ten temat
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Rozejrze sie po sklepach w UK co jest dostepne i dam wam znac ewentualnie pomozecie mi wybrac ktory bedzie najlepszy tylko dylemat miedzy 5W40 a 10W40 silnik juz troszke leciwy wic chyb postwie na pólsyntetyk
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Teraz to juz mam metlik w glowie
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Do Lotosa niestety nie mam dostepu ale mysle ze Mobil znajde z jakimi oznaczeniami ? 10W40 ???
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
wlalem ok 1 litra ale duzo jazdy po autostradach przy predkosci 120-140 czasem 160 km/h . Co do tego jaki olej lac pisalem na forum i liczylem na pomoc ale widze ze lipa :wallbash: zmieniam na polsyntetyk tylko jaki :mysli:
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Witam wymienilem niedawno olej .Pisalem na forum AKP : "witam mam zamiar wymienić olej w aucie [ przeb. 168tyś ] niestety nie wiem co było ostatnio lane [przy 155tyś] . wyczytałem tylko w książce servisowej ze 04.07.2003 przy przebiegu 85 tyś był zalany olej CASTROL SLX 0W-30 auto cały czas było serwisowane w ASO w UK pytanie czy moge stosować ten sam rodzaj oleju czy zmienic na coś innego ? dziekuje za wszystkie odp. pozdrawiam" Odpowiedziala mi jedna osoba ze moge zalac 0W30 , Decyzj padla na Castrol Edge 0W30 wymienilem przy 170 tys po wymianie silnik bierze olej czego wczesniej takie zjawisko nie wystepowalo !! czy to wina wyplukania silnika?? poradzcie co zrobic zmienic na polsyntetyk? jesli tak to jakie??? 10W40 ? auto ma teraz na budziku 182 tys. :wallbash: [br]Dopisany: 16 Lipiec 2008, 01:07 _________________________________________________Nikt nie pomoze? :wallbash:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja sie niezle naszukalem , wiec teraz sie z innymi podziele mam nadzieje ze sie przyda Licznik po 2000 r. connector for basic functions, 32-pin, blue 1 -Terminal 15 2 -Wear of brake pads 3 -Speedometer output 1 4 -not used 5 -Fuel gauge sender 6 -Fuel gauge warning OBD 2 7 -Terminal 31 (sensor earth) 8 -Coolant temperature 9 -Terminal 31 (load earth) 10 -Oil pressure 2 (high) 11 -Engine-speed signal 12 -Air conditioner shutoff 13 -Electronic throttle/ pre-glow control 14 -Self-levelling suspension 15 -Terminal 58d 16 -Trailer turn signal 17 -Main beam 18 -Left turn signal 19 -not used 20 -Terminal 58s 21 -Door contact, driver's side 22 -Low coolant level 23 -Terminal 30 24 -Terminal 31 (load earth) 25 -Consumption signal 26 -Right parking light 27 -Left parking light 28 -Speedometer input 29 -Brake 30 -S-contact 31 -Speedometer output 2 32 -ESP/TCS connector for additional functions, 32-pin, green 1 -Door contact (all doors) 2 -Transponder 1 3 -not used 4 -not used 5 -W wire 6 -Tailgate 7 -Right turn signal 8 -External buzzer 9 -External gong 10 -Airbag 11 -Service life output 12 -Terminal 61 13 -Parking brake 14 -CHECK 15 -Oil level / temperature 16 -not used 17 -Transponder 2 18 -CAN high speed (drive) (high +) 19 -CAN high speed (drive) (low -) 20 -CAN high speed (drive) (screen) 21 -ABS 22 -CAN low speed (Convenience) (high +) 23 -CAN low speed (Convenience) (low -) 24 -CAN low speed (Convenience) (screen) 25 -Bonnet 26 -not used 27 -Belt buckle 28 -K wire 29 -Ambient temperature input 30 -not used 31 -Selection range 32 -not used connector for multifunction display, 32-pin, grey 1 -Switch menu guide (menu) 2 -Switch menu guide (out A) 3 -Switch menu guide (out 4 -Switch menu guide (Enter) 5 -CAN high speed Display (high +) 6 -CAN high speed Display (low -) 7 -CAN high speed Display (screen) 8 -Door contact, passenger side 9 -Door contact, rear right 10 -Door contact, rear left 11 -Enable 12 -Clock 13 -Data 14 -Brake light 15 -Washer fluid level 16 -Tail lights/dipped beams 17 -On-board computer, left 18 -On-board computer, right 19 -On-board computer reset 20 -not used 21 -not used 22 -not used 23 -Key branch 1 Navigation system 24 -Key branch 2 Navigation system 25 -Key branch Telematics 26 -not used 27 -not used 28 -not used 29 -not used 30 -not used 31 -not used 32 -not used