Treść opublikowana przez NanYeo
-
[ALL B5] Uszkodzony centralny zamek
Witam, przy próbie podłączenia alarmu przestał działać centralny. przewody sprawdziłem przejście jest, bezpieczniki też ok a centralny nie działa, gdy przekręcam kluczyk zamykają się tylko drzwi kierowcy. Czy uszkodzeniu mógł ulec tylko silniczek czy coś jeszcze bo nie wiem czy kupować drugi czy jechać z samochodem do elektryka, a może to jakaś pierdoła? jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc. Niestety bagażnika nie da sie zamknąć kluczykiem i samochód będzie musiał stać całą noc pod blokiem z otwartym
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
szukałem, pokrętłami można w modelach po 99r. chyba że źle spojrzałem to niech ktoś mnie poprawi.
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
witam komp pokazał błąd sondy lambda, brak sygnału czy jakoś tak, mechanik pokasował błędy. Ostatnio zresetowałem komp odłączając akumulator i zauważyłem sporą poprawę autko zyskało na dynamice i równo przyspiesza, nie spodziewałem się takiej poprawy a resetowałem bo chciałem się pozbyć migającego napisu "oil" ale nadal miga.
-
[B5 AEB] Problem z przyśpieszaniem
Witam u mnie było podobnie samochód ciągnął dobrze do 3 tys a potem jakby się przymulał, myślałem że to turbina ale na gazie przyśpieszał dobrze. Problem miną jak zresetowałem komp poprzez odłaczenie akumulatora i zwarcie klem na 15 min. jest to gdzieś opisane dokladnie jak to się robi, w moim przypadku pomogło i autko równo przyśpiesza w pełnym zakresie obrotów. pozdrawiam.
-
[B5 ARM] Resetuje się przepustnica za każdym wyciągnieciem kluczyka
Witam Ostatnio tez zauważyłem ze po przekręceniu kluczyka słychać jak nastawia się przepustnica. Czy jak odpale samochód zanim sie nastawi to nic się nie stanie? czy powinno sie odczekac az sie tam wszystko ponastawia?
-
[B5 AEB] Pierwszy bieg nie chce wchodzić
mam oryginalne chyba. ok dzięki wsadze Luka
-
[B5 AEB] Pierwszy bieg nie chce wchodzić
Ja nic nie mogę zrobić bo jestem w płocku a kobita w warszawie, jakoś dojechała, mówiła że jak wysiadła to strasznie coś śmierdziało, (pewnie sprzęgło). a na czym polega taka zmiana biegów? [br]Dopisany: 15 Luty 2009, 08:39_________________________________________________Byłem dzisiaj u mechanika, sprzęgło jest do wymiany. Mechanik polecił sprzegło firmy LUK, to dobre sprzęgło czy raczej kupić coś innego?
-
[B5 AEB] Pierwszy bieg nie chce wchodzić
Panowie pomóżcie, moja kobita pojechała do warszawy i w trasie coś się stało ze skrzynią, Mówiła że 1 bieg nie chce wchodzić i nie da się ruszyć, drugi wchodzi jak się wyłączy silnik i wtedy można z 2 ruszyć i jest wszystko normalnie ale nie da się już redukować bo biegi nie wchodzą. Spotkał się już może ktoś z czymś takim? Co to może być?[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 07:08_________________________________________________To pewnie sprzęgło Czy to możliwe żeby zapowietrzył się układ hydrauliczny sprzęgła?
-
[B5 AEB] Czy sprezyny od avanta beda pasowały do sedana?
Czyli czym mam się sugerować? o co pytać? czemu nigdzie nie podają tych wartości? O ile powinienem obniżyć samochód żeby nie zawisnąć na koleinach?[br]Dopisany: 11 Luty 2009, 20:52_________________________________________________40mm to dużo czy mało?
-
[B5 AEB] Czy sprezyny od avanta beda pasowały do sedana?
A te? http://www.allegro.pl/item547418638_sprezyny_zawieszenia_obnizajace_audi_a4.html będa pasowały od modelu po lifcie?[br]Dopisany: 09 Luty 2009, 17:55_________________________________________________tzn. im więcej kropek tym twardsze? chodzi mi raczej o cos niedrogiego
-
[B5 AEB] Czy sprezyny od avanta beda pasowały do sedana?
ok dzięki za odpowiedzi. Czyli sprężyny będą za twarde, więc sobie je daruje. Chodzi mi o obniżenie auta ale żeby nadal było wygodnie. Nie wiem o co chodzi z tymi kropkami ale które byście mi polecili?
-
[B5 AEB] Czy sprezyny od avanta beda pasowały do sedana?
Witam. znalazłem na allegro niedrogie spreżyny obniżające do avanta http://www.allegro.pl/item543793197_sprezyny_sportowe_obnizajace_audi_a4_combi_avant.html i zastanawiam sie czy moge założyć je do sedana czy są jakies przeciwskazania?
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
nie da sie odpalic na gazie, instalacja jest sekwencyjna i gaz sam sie załącza[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 20:21_________________________________________________podjade do mechanika niech podłączy do kompa i wtedy zobaczymy, wkrótce napisze co wyszło
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
katalizator nie wycinałem ale mam zamiar. odpala dobrze ale po odpaleniu jest tak slaby ze czasem zgaśnie jak ruszam.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 17:21_________________________________________________zauważyłem tez że przy ruszaniu na zimnym silniku przygasają swiatła
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
wymienilem świece i jest lepiej ale jeszcze coś nie gra. Ostatnio zauważyłem ze samochód zamulil się na benzynie, na gazie lepiej przyspiesza. Przepustnice adaptowalem resetujac komputer. Jak sprawdzic tą szczelnosć?
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
U mnie problem jest taki sam, najgorzej jest na zimnym silniku zaraz po odpaleniu gdy wciskam gwałtownie gaz to autko prawie gaśnie. Przepływomierz był wymieniany a przepustnica była czyszczona niecały rok temu. czy mogła sie już zabrudzić? Jutro bedę wymieniał świece moze to pomoże.
-
[B5 AEB] Podświetlenie prędkościomierza
podświetlenie zrobione, styki słabo łączyły i stąd przygaszające żarówki. a z ta cewką to faktycznie nie jest tak prosto.
-
[B5 AEB] Podświetlenie prędkościomierza
ok, dzięki, jutro może bede maił chwile czasu zanim się ściemni to tam zajże, może zabrudził się ten czujnik albo żarówki maja słaby styk.[br]Dopisany: 20 Listopad 2008, 21:20_________________________________________________A wie może ktoś gdzie znajduje się czujnik który odbiera sygnał z kluczyka? Często mi się zdarza ze nie mogę odpalić samochodu bo świeci się kontrolka od immo wiec może jak jutro będę tam grzebał to sprawdzę i to.
-
[B5 AEB] Podświetlenie prędkościomierza
wszystko świeci dobrze tylko ta końcówka na prędkościomierzu słabiej. Kręciłem potencjometrem ale nie miało to wpływu. a gdzie znajduje się ten czujnik?
-
[B5 AEB] Podświetlenie prędkościomierza
a co trzeba poodkręcać żeby wymienić te żarówki?
-
[B5 AEB] Podświetlenie prędkościomierza
Witam. Od pewnego czasu mam problem z podświetleniem prędkościomierza. Zakres od 180 do 260 zaczą słabiej świecic. Myślałem że żaróweczki szlak trafił ale zauważyłem że świecą ale dużo słabiej. Po około tygodniu wszystko wróciło do normy. Powtarza sie to co jakis czas za kazdym razem trwa to kilka dni. Nie mam pojęcia co to moze byc, może jakieś zwarcie się robi
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
bero a ile dolałeś tego specyfiku?
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
A u mnie ubywa oleju, wycieków nie mam więc musi coś być nie tak [br]Dopisany: 02 Listopad 2008, 18:49_________________________________________________Ostatnio zauważyłem w lusterku ze kopci tez na ciepłym silniku ale może to wina pogody. Wasze też kopcą?
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Witam. Moje 1.8T też kopci na biało zwłaszcza rano na zimnym silniku, podejrzewam ze mogą to być uszczelniacze, Od wymiany oleju przejechałem już jakieś 7 tys i dolałem już 1,5 l oleju. A wyciekająca woda to jak napisał adams78 normalne zjawisko. [br]Dopisany: 01 Listopad 2008, 13:07_________________________________________________Zastanawiam się tylko czy jak wywale kata to nie będzie za ostro kopcił?
-
[ALL B5] Bierze olej czy nie ?
Jeśli miałeś polowe stanu na bagnecie to raczej mało prawdopodobne. A nie ma jakiegoś wycieku? Najlepiej wiechać na kanał z rozgrzanym silnikiem i sprawdzić czy nie ma wycieku. Jeśli nie masz takiej możliwości to podłóż biała kartkę pod samochód w okolice misy. Nastepnego dnia będzie widać czy nie ma wycieków.