Treść opublikowana przez paypal
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Na zadnym z biegów podczas całej trasy nie przekroczyłem 2,5 tys obrotów
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
jak najbardziej sie zgadzam. wynik norma w sprawnym pojedzie... u mnie cisnienie opon 2,5 ba. srednia z trasy przy rozsadnej jezdzie z predkoscia ok 100-130 km/h zuzycie spokojnie wychodzilo ok. 4,8 l/100km powrot z bukowiny, samochodow nie oszczedzalismy,gorskie drogi, co chwila redukcje i wyprzedzania, gaz do dechy, mialem srednia 5,4 a dieselki podazaly tempem wyznaczanym przez kuredowe TFSI Nie wiem jak wy to robicie. Dzis miałem trase Chorzów - Warszawa - Chorzów. Powiedziałem sobie ze jade max ekonomicznie i na trasie trzymałem sie 120-130km/h a wymagało to ode mnie nie lada cierpliwości (normalnie trzymam sie 150-170km/h), tylko w Czestochowie stałem 25 minut w korku. Spalanie wyszło mi 5,4L. Myslałem ze takie spalanie na to auto które waży 1,6T to dobry wynik ale jak widze z waszych wypowiedzi chyba mam cos nie tak z samochodem ze nie pali mi 4,6-4,8L
-
[ALL] Problem z odbieraniem połączeń przez Bluetooth
Czyli lipa wielka i nic sie z tym nie da zrobić ??
-
[ALL] Problem z odbieraniem połączeń przez Bluetooth
Jakis czas temu wykryłem ze mam BT u siebie. Mając Nokie 3110C złapałem połączenie i fajnie wszystko smigało. Nie wyswietlały sie nazwy z ksiązki ale opanowałem bo wystarczyło kontakty z telefonu przerzucić na SIM i wszystko swietnie chulało. Tydzien temu zmieniłemn telefon na Samsung F 480 i zaczeły sie kredki. Telefon idealnie łączy sie z BT audi, wykrywa szybciutko itd. Gdy wybiore jakis numer i wcisne rozmowe nie ma juz sygnału jak w Nokii tylko przerywa radio w momencie samego połączenia (wczensiej od razu w głosniakach miałem sygnał zajety lub oczekujacy na połaczenie). No ale jest ok, bo gada sie normalnie. Niestety w druga stronę juz nie działa. Tj ktoś do mnie dzwoni, pokazuje sie rozmowa na fis, scisza radio, gdy odbiore na telefonie radio znów sie włącza a ja musze rozmawiac normalnie przez telefon. Kontakty nie wyswietlają sie wogole pomimo zapisu na karcie. Co moze byc przyczyną ze wybierac i dzwonic sie da, ale odbierac i dzwonić juz nie.- Nie wiem za bardzo co wykombinować.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
No to jesli prawie jak miasto i 4,5L to na normalnej trasie bedzie ze 3L
-
[ALL B5] Dywaniki welurowe
To cena promocyjna czy normalna w salonie ?
-
[ALL B5] Dywaniki welurowe
Tez reflektowałbym na ori welury, ale na alledrogo nic nie ma. Moze ktos ma jakies dojscia
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Świętochłowice - Praga - Świętochłowice , równe 1000km, na pokładzie 4 osoby -650km autostradą 150-170km/h -300km drogami jednopasmowymi 90-140km/h -50km miasto z czego 10km duzy korek w Pradze Srednie od zalania do zalania na tej samej stacji : 5,78L[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 22:49_________________________________________________ Mysle ze tym nowym srednio sie to przyda. Samochód mam ponad rok, miałem juz rozne warunki jazdy, nigdy nie udało mi sie zejsc do takiego wyniku. Min to 4,95L i to tylko dlatego ze kolega miał zepsute auto i nie mozna było przekraczac 90km/h. Z tego co czytam na tym forum jestes jedynym z takim egzemplarzem co pali jak VW Lupo wiec lepiej niech sie sugerują srednią 5,5-8L
-
[ALL] Sprawdzony zakład - nabijanie i czyszczenie klimy - śląsk
Jak w temacie, najlepiej okolice Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia czy Rudy Śląskiej. W yesyzm roku nabijaem i cyzsciem za 100 zl, ale napelnili mi to jakims freonem zapachowym i smrod byl niemilosierny, teraz szukam czegos normalnego i sprawdzonego
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Jakbyś przeczytał wszystko co pisałem z Bobasan to wiedziałbyś, że : A4 z hydraulicznym napinaczem paska zębatego (prod. do lipca 2003r) - wymiana co 90tys km A4 wyprodukowane po 07.2003r - wymiana co 120tys km także nie ja słabo przerobiłem temat, tylko Ty słabo... doczytałeś Odniosłem sie do tego co pisałeś, dlatego tez to zacytowałem. Z poprawką na roczniki jest ok
-
[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli
Cisnienie sprawdziłem jest Ok, no cóż poczekam z 500km, sie zobaczy. Dzieki chłopaki za porady
-
[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli
Dziwne to troche. Rozumiem jak jest zmiana na zimówki - to zawsze szumi, ale na letnie ??
-
[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli
Lezały w garażu normalnie napompowane, wymyte, w cieplutkim kocyku :-)) Nie ruszane, nie naprawiane, po prostu sciagniete i połozone w kąt. Jedno jeszcze co przychodzi mi do głowy to ciśnienie w oponie, ale wątpie bo twarde jak diabli były wiec raczej nic nie zeszło. Pierwsze co to pomyslałem o kierunkowosci no ale kurna strzałki sie zgadzają
-
[ALL B6] Zmiana z zimowych na letnie - szumi jak diabli
Jak w temacie, dzis zmieniłem opony. Zimowe miałem Dunlop WS 3D 195.65.15 Dzis załozyłem moje letnie oponki na alu 205.55.16 Toyo Proxes T1R Zdaje sobie sprawe ze ta opona jest szersza, ale normalnie szum jest taki jakbym cos zle załozył - zwłaszcza powyzej 60km/h. W zeszłym roku tak nie było. Opony sa oczywiscie kierunkowe, ale chyba załozone dobrze (strzałka obrotu koła plus opis Prawa-strona pasażera i Lewa - kierowca) wiec chyba załozyłem dobrze no bo co idzie spaprac w załozeniu opon. Sam juz nie wiem co zrobić.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Zarówno w silnikach AVF i AWX Audi wyraźnie zaznacza wymianę rozrządu przy 90tys km. Dokładnie, ostatnio przerabiałem temat w ASO - co 90 tys , Niemcy tak samo podchodzą do tematu Cos słabo przerobiłes, mam furke z 2004 r afv, w ksiazce wymiana co 120 tys, zreszta było robione przy 116 tys. Jak zadzwoniłem do Audi to powiedzieli ze fabrycznie jest 120 tys ale oni zdecydowanie zalecają 90 tys.
-
[B6 AVF] Głupie pytanie :-) Gdzie jest czujnik swiatła stop w a4 b6 ??
Nie wiem czemu w szukajce mi nie wyskoczyło - oczywiscie szukałem najpier. Ta instrukcja jest juz tak jasna ze nawet ja sie do tego dobiore. Dzieki
-
[B6 AVF] Głupie pytanie :-) Gdzie jest czujnik swiatła stop w a4 b6 ??
Dziekuje koledzy. Czyli jednym słowem musze sie wczołgac pod pedały i szukac do upartego ??
-
[B6 AVF] Głupie pytanie :-) Gdzie jest czujnik swiatła stop w a4 b6 ??
Zerknałem w okolice pedała hamulca i nic nie widze a wyskoczyły mi kontrolki abs esp i swiec zarowych. Patrze w tył a swiatła stop nie działają. Trzeba byłoby spróbowac go wyczyscic lub wymienić. Jesli ktos byłby łaskawy i podpowiedział to byłbym wdzieczny. A jakby jakies foto było to wogole po rekach całowac bede :-)
-
[B6 AVF] Podczas rannego rozruchu kopci na niebiesko
Dzieki wielkie no to czas na sprawdenie choc nie sadze aby były to swiece. Mam tylko nadzieje ze wogole je rusze bo podejrzewam od nowosci przez 5 lat nie były wymieniane.
-
[B6 AVF] Podczas rannego rozruchu kopci na niebiesko
a jak to sprawdzic ?
-
[B6 AVF] Podczas rannego rozruchu kopci na niebiesko
A wiec tak - olej Motul i filtry oleju, powietrza i paliwa wymieniam co 12-14 tys km bez wyjatków. Katalizator mam fabryczny, w aucie nic nie było od nowosci modyfikowane. Kurcze z tymi logami to porazka, moze żone zapędze do pomocy ?? EGR chyba normalny, zawsze jak zmieniam olej to minimalnie zasyfiony jest tj spocony olejem. Niestety turbiny nigdy nie sprawdałem az wstyd sie przyznac ale nie wiem gdzie ona jest, pewnie gdzies za dolotem od filtra powietrza. Boje sie ze to moze byc ona, autko ma juz 196 tys km a od nowosci nic nie było wymieniane.
-
[B6 AVF] Podczas rannego rozruchu kopci na niebiesko
Od jakis 2-3 miesiecy zauważyłem iz podczas rannego rozruchu auto kopci na niebiesko. Z samym rozruchem problemu nie ma, wiadomo jak ponizej zera to sie zastanowi chwilke a jak powyzej to normalnie od kopa. Dymek leci jakies 5-8 sekund i przestaje. Nastepnie podczas całego dnia nie ma zupełnie nic, auto normalnie chodzi, przyspiesza, pali. Miesiac temu sprawdzalm olej to na 14 tys km na bagnecie ubyło 0,5cm wiec wszystko w normie. Wiem ze kolor niebieski to nic dobrego dlatego sie troche boje. Mam vag - niestety nie mam za bardzo z kim wykonac logów. Nie znam tez sie na mechanice wiec nie sprawdze za bardzo jakos luzów itd. Co to moze byc ?? Turbo ? Pierscienie ? Cos innego ?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
2.5L silnik 4,8L/100km normalnie cuda i łaski
-
[B6 AWX] Złamany zatrzask od podłokietnika
Ja tam tez mam połamany i nic nie robie. Podczas całego roku dźwigałem ten podłokietnik może z 5 razy i to tylko dlatego zeby dostać sie tam odkurzaczem podczas czyszczenia auta
-
[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu
A ja mam inne pytanie tez zwiazane z tematem : Miałem Sirio ML 145 na magnesie i niestety nie byłem zadowolony. Jaka antene kupic i gdzie ja zapomntowac zeby były lepsze efekty ?? Odpada montaz na stałe, w gre wchodzi ponownie magnse, klapa i reling. Dodam ze CB uzywam okazjonalnie 1-3 razy w miesiacu. Myslałem o uchwycie na klape i antenie Lemm 120 ale sam juz nie wiem