Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Złamany zatrzask od podłokietnika


grabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i audi. Jestem z Wrocławia jeżdżę A4, 1.9 TDi 130KM, sedan. Może uda mi się umieścić jakiegoś avatarka. :wink: No i zaczynają się drobne problemy, a to zadrapana obrączką gałka zmiany biegów :lol: , a to złamany uchwyt podłkietnika. Podłokietnik (a w zasadzie dekiel od podłokietnika) wygląda u mnie mniej więcej tak:

img3984gv1.th.jpg

Jakiś pacan stwierdził w serwisie, że zamknie podłokietnik. Nie ważne że zatrzask był w złym położeniu. No i zamknął. Tak skutecznie, że później to kleił jakimś kiepskim klejem. Zanim się zorientowałem, że to serwis dał ognia zatrzask odpadł.

img3989kc5.th.jpg

Ponieważ to ABS jedyne co można zrobić, to spawać to u fachmanów. Ale gość chciał mieć to najpierw rozberane, poto żeby można to precyzyjnie zrobić. Ale sam się tego nie podjął bo bał się, że połamie wierzch podłokietnika.

I pytanie: Macie może pomysł, jak można to rozebrać, żeby można było jeszcze z tego kiedyś korzystać? Wygląda na to, że są gdzieś jakieś zatrzaski, ale przy wyginaniu spód dekla zaczyna się łamać i powstają białe pęknięcia plastiku.

Pozdrawiam

[ Dodano: 12-10-2006, 23:17 ]

Kolejni spece od spawania ABSu też mieli problem z rozebraniem elementu pokrywy podłokietnika. Dzwoniłem do ASO. Sam zatrzask nie występuje jako samodzielna część. Dekiel czyli pokrywa razem z zatrzaskiem w materiale kosztuje ok. 200 zeta brutto. W skórze pewnie drożej. Trzeba ją zamawiać.

W ostateczności jak się nie uda rozebrać to zamówię, a starą połamię żeby dowiedzieć się co z tym fantem dalej w przyszłości robić jakby kto miał podobny problem :wink: . Póki co problem jeszcze nie rozwiązany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ... jak nie szkoda ci zniżek możesz to podciągnąć pod AutoCasco - może nawet jak napiszesz podanie to nie zabiorą ci zniżki albo jakiś mniejszy procent bo wartość szkody niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabcio mam ten sam problem z tym podłokietnikiem i szukam na allegro używki. Niestety nie ma mojego kolorku... daj znać jak się uporasz ze zdjęciem materiału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabcio, przeczytałem tu http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=70343&sid=757c8cfe74a9a49000ff06048ddbf824#70343

że podłokietnik pasuje od paska B5, a ja znalazłem na allegro zamek od passata >>> http://allegro.pl/item156443044_zamek_podlokietnik_vw_golf_passat_czarny_nowy.html zadzwoń do gościa, może się dogadacie czy pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabcio, przeczytałem tu http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=70343&sid=757c8cfe74a9a49000ff06048ddbf824#70343

że podłokietnik pasuje od paska B5, a ja znalazłem na allegro zamek od passata >>> http://allegro.pl/item156443044_zamek_podlokietnik_vw_golf_passat_czarny_nowy.html zadzwoń do gościa, może się dogadacie czy pasuje :)

To ja napisałem, że pasuje podłokietnik, ale nie musi zamek, gdyż jak widzę na obrazkach podłokietnik ori z A4 ma przód płaski, a passat zaokraglony.

I to chyba cała róznica, poza tym łapa, mocowanie jest takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Z AC tego nie ruszysz, bo minimalna wartość szkody kiedyś wynosiła około 300 zeta (teraz nie wiem bo dawno nic z AC nie usuwałem ;) ). Można by chyba z nimi coś próbować negocjować, ale to bez sensu bo szkoda czasu i zachodu.

Nowy w ASO kosztuje ok. 200 zł. Wiadomo, że ASO ma duże narzuty, ale nigdzie indziej się nie kupi oryginalnego. Zamienników nie ma. Trzeba zamówić i czeka się około 2 tygodni.

Napisałem do gościa z allegro z tym zatrzaskiem, ale na razie się nie odezwał. Inna rzecz, że pytanie trzeba by sobie zadać następujące: OK. Mam zatrzask, ale jak dekiel rozebrać? Ja nie potrafię, bałbym się, że rozwalę w trakcie demontażu.

Tak więc na razie jeżdżę z ułamanym zatrzaskiem, czaję się na allegro i łamię się czy nie kupić w ASO. Jak się wk... zdenerwuję to tak zrobię. Na urodzinki nam sprawię prezent. Nam czyli sobie i czwóreczce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego jak "minimalna szkoda" już od dłuższego czasu nie ma - skończyło sie dawanie do kieszenie bo straciło to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.....widze ze koledzy mają ten sam problem.....czekam na rozwój sytuacji co zrobić z tym .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie Audi nie popisało z tymi podłokietnikami, u mnie też połamane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u staruszka w B5 też był podłokietnik ale tam przeżył5 lat i nic mu się bie stało...

[ Dodano: 04-02-2007, 00:06 ]

wymyślił ktoś coś z tą naprawą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaj82 napisał, że Audi sie nie popisało i się z tym zgadzam...na razie zrobiłem hałturę - do dekla przykleiłem wyprofilowaną blaszkę z mebli :) A na dole zgrabny magnesik neodymowy....póki co trzymie :) Chociaż rozwiązanie tak sobie mi się podoba, bo przypomina mi to mojego Dziadka, który tego typu problemy rozwiązywał drutem fi=1mm opitolonym 3 razy dookoła i skręconym 7 razy :lol:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi to mojego Dziadka, który tego typu problemy rozwiązywał drutem fi=1mm opitolonym 3 razy dookoła i skręconym 7 razy

bez kitu jak z PRL-u :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da rady. To ABS. Podobno żeby było ok trzeba zespawać. Żaden inny klej tego ponoć nie weźmie. A jak weźmie to tylko na chwilkę. Ale nie zespawam, bo jak pisałem wcześniej, nie potrafię rozebrać góry podłokietnika.

czesiuradek napisał, że śledzi na allegro ceny podłokietników. Ostatnio koleś wystawił, ale z połamanym zatrzaskiem. Cena promocyjna - 200 zeta :lol: Widziałem, że kolo się rzucił na ten podłokietnik, ale byłem pewien, że nie widział połamanego zatrzasku. Napisałem do niego i już taki chętny do jego kupna nie był. Wniosek? Trzeba uważać na cfaniaszków z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zamek jest caly natomiast haczyki sie na nich cala klapka trzyma sa odlamane, chodzi o te male bolce co wystaja zeby zaczepic klapke do podlokietnika, to samo z tylu :/ Czasami przeszkadza bo jak sie otwiera to doslownie. Jak ktos wie moze czy da sie dorobic te bolce ew. jakis inny patent na to ma to niech napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zamek jest caly natomiast haczyki sie na nich cala klapka trzyma sa odlamane, chodzi o te male bolce co wystaja zeby zaczepic klapke do podlokietnika, to samo z tylu :/ Czasami przeszkadza bo jak sie otwiera to doslownie. Jak ktos wie moze czy da sie dorobic te bolce ew. jakis inny patent na to ma to niech napisze :)

U mnie odpadł jeden i super glu dało radę :biggrin: . Trzyma się już kilka miesięcy :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc ja przestałem sie szczypać i wydałem 170 złotych za samą pokrywe podłokietnika w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc ja przestałem sie szczypać i wydałem 170 złotych za samą pokrywe podłokietnika w ASO...

i to chyba naprawdę będzie najlepsze rozwiązanie... 170 w materiale czy w skórze :question::question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...