Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Złamany zatrzask od podłokietnika


grabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma ochotę to niech wrzuci zdjęcie zrobionego przez siebie uchwytu podłokietnika. Zobrazowane od razu inaczej działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo zatrzask się zlamal jak u kolegi. . pozniez plastikkowy zawias i teraz sie zastanawiam nad kupnem samego dekielka bo już wiem jak się go montuje. jakby ktoś miał dojscie do orgilalnych to niech pisze. . . podlokietniki w audi są strasznie badziewne :/ klapka nie trzyma wogole boków i bez tego zatrzasku sie kiwa na boki. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeczytałem wszystkie posty (tak mi się przynajmniej wydaje) z cyklu "złamany zatrzask" i niestety nie znalazłem innej jego "naprawy" jak modyfikacja zamknięcia zatrzaskiem, magnesem lub rzepem - czyli wszystkie mniej lub bardzie krytykowane a przez konieczność z braku innego rozwiązania "lubiane" przez zainteresowanych - czyli tych, którym zatrzask się połamał :(( ....

...jest bardzo prosty sposób by naprawić zamknięcie w sposób niewidoczny ani po jego otworzeniu ani też w pozycji zamknięty, co więcej nie potrzebne są żadne zatrzaski, magnesy, rzepy i inne wynalazki, w ten sposób naprawiłem swój podłokietnik i działa bez zastrzeżeń, mało tego po naprawie podłokietnik jest w stanie oryginalnym, nie ma za to możliwości by powtórnie złamać zatrzask - no chyba, że ktoś się bardzo, bardzo postara...

....myślę zatem, że mój pomysł zainteresuje wszystkich tych, którzy uważają, że zastępcze rozwiązania szpecą oryginalny podłokietnik, w tym celu zrobiłem nawet pamiątkową sesję zdjęciową jego demontażu i naprawy z i zastanawiam się nad umieszczenia fotek w zakładce "zrób to sam" tylko mam problem z ich dołączeniem....

....nie wiem tylko czy ten wątek jest jeszcze aktualny? może nie doczytałem któregoś postu i ktoś już znalazł to rozwiązanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alest rozwiązań jest mnóstwo. Ile osób tyle pomysłów. Jeśli masz na to swój patent i chcesz się z nim podzielić to zrób DIY z fotami oraz opisem i umieść w wątku "zrób to sam" :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zatem jak tylko uporam się z fotkami i je opiszę zamieszczę opis w "zrób to sam" - myślę, że najdalej do piątku będziecie mieli możliwość ocenić mój nazwijmy to "patent" :)) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy.... :decayed:

Co prawda ja u siebie zrobiłem to "chałupniczo" za pomocą meblowego zatrzasku ( o dziwo już 2 lata śmigam z tym i żadnych problemów) ale jeśli Twoje rozwiązanie będzie bardziej estetyczne to z chęcią je wypróbuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodatkowo postaram się zamieścić fotki i opis jak krok po kroku "rozebrać" czyli oddzielić tapicerkę podłokietnika od pokrywki, wbrew pozorom jest to prosta operacja nie zostawiająca najmniejszych śladów po demontażu - pewnie przyda się każdemu kto będzie chciał zmienić materiał (lub skórę) na "klapce"....

...fotki wykonywałem nokią E52, więc szału nie będzie (brak makro) ale dodatkowo zamieszczę "rysunek" z wymiarami elementu przywracającego ów nieszczęsny zatrzask do życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgodnie z zapowiedzią opis zamieściłem w dziale "zrób to sam", myślę, że niebawem uporam się z zapodaniem fotek - link poniżej:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?230599-Naprawa-uszkodzonego-zamkni%EAcia-pod%B3okietnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to jak zdemontowac sama klapke podlokietnika ??

Wczoraj tez mi szlak trafil... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Co prawda zatrzask klapki podłokietnika jest u mnie jest ok, ale za to mam połamane zawiasy.

Przymierzył bym się do naprawy, ale zawiasy są obłamane jescze przed zagięciem (pozostały tylko proste odcinki pod klapką), a nie mam niestety obłamanych kawałków.

Stąd pewien kłopot w dorobieniu "protez", bo metodą prób i błędów, to mogę te brakujące krzywizny dorabiać w nieskończoność.

Może ktoś już przerabial ten temat i miał na przykład odrysowany kształt zawiasów ?

Zadowolę się również jakąć dobrą fotką zawiasów zrobioną dokładnie z profilu (z boku).

Jeśli ktoś dysponuje czymś takim, to będę wdzięczny za podesłanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...