Treść opublikowana przez sowiq
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Ja przykleiłem na taśmę dwustronną z mocowania (oczywiście wcześniej odtłuszczona powierzchnia) + zalałem dla pewności wszystko warstwą kleju na gorąco. Póki co trzyma Co rozumiesz przez "włączenie przednich czujników"? Albo masz włączone wszystkie, albo żadne. Zarówno przyciskiem jak i wrzuceniem wstecznego uaktywniasz równocześnie przód i tył. Jeśli masz wizualizację, to włącza się ona razem z czujnikami.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Na jednej z pierwszych stron chłopaki podawali. Przeklikaj się to na pewno znajdziesz. Ja niestety nie pamiętam już.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Na zderzaku od wewnątrz są zaznaczone dwa miejsca na wywiercenie otworów.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Ja montowałem. Nie wystarczą same otwory, będziesz potrzebował mocowania (ja kupiłem w ASO Skody).
-
B8 TrOOOOp
Jeśli chodzi o te blaszki mocujące, to ja kupowałem ostatnio na sztuki na Allegro. Ale odradzam ten sposób - przekonałem się na własnej skórze. Wkręty się ukręcają. Popsułem w ten sposób co najmniej 5 sztuk. Więc tylko ASO. 8K0805922A - blaszka 8K0805121 - wkręt
-
System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B8
Przecież numer sterownika jest podany pod linkiem umieszczonym w pierwszym poście...
-
B8 TrOOOOp
Żeby osiągnąć taki efekt to przede wszystkim musiałbyś każdą diodę w lampach podłączyć osobno. Do tego w miarę prosta elektronika i dałoby radę. Pytanie tylko na ile wykonalna jest zmiana podłączenia LEDów.
-
B8 TrOOOOp
Dzięki Pochwalę się wszystkim jak już odbiorę w okolicach lipca
-
B8 TrOOOOp
Panowie, pochwalę się, bo jaram się jak dzieciak Wczoraj złożyłem zamówienie na B9 Allroad na wypasie. Za jakieś 3 miesiące będę się chwalił nową furką
-
B8 TrOOOOp
Być może głupi pomysł, ale zawsze - ciśnienie w oponach równe?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, muszę się pozbyć tunelu środkowego w kolorze czarnym, ale szkoda mi go wyrzucać. Chętnie oddam go komuś z Warszawy - tylko odbiór osobisty. Stan bardzo dobry. Tunel kupiłem jakiś czas temu od kolegi z forum. Chciałem mieć na podmiankę, żeby w obecnym wywiercić dziury na montaż CB radia, ale odpuściłem temat. Może komuś się przyda?
-
B8 TrOOOOp
Kolego, od tego filmu właśnie zaczęła się dyskusja
-
B8 TrOOOOp
Być może słaby, ale wymyślony na poczekaniu Tak się wszyscy martwią Keyless, a ciekawe ilu z Was zostawia kluczyki od auta w szatni na basenie czy siłowni Kamer tam nie ma, a każdy wie jaka jest jakość zamków w takich szafkach. IMO dla droższego auta tylko dobre AC (po dokładnym przeczytaniu OWU!). Bo jak ktoś chce to ukradnie auto, niezależnie czy będzie miało Keyless czy nie Tym bardziej dla A4, które są w czołówce jeśli chodzi o ilość kradzieży.
-
B8 TrOOOOp
Tak czy siak dalej mija się to z ideą Keyless Przykład: kumpel zawozi Cię na imprezę Twoim autem i nad ranem ma Cię odebrać. Podjeżdżacie na miejsce (Ty prowadziłeś), wysiadacie, kumpel zwija się Twoim autem do domu. Zapomniałeś dodać odciski palców kumpla. Game over, wracasz taksówką A to tylko najprostszy przykład - życie pewnie będzie potrafiło napisać mnóstwo ciekawszych scenariuszy
-
B8 TrOOOOp
Ale nie można tego porównywać do ukręcenia zamka, bo to nie jest żadne łamanie zabezpieczenia. Można to jedynie porównać do otwarcia i uruchomienia auta kradzionym kluczykiem. Różnica taka, że przy keyless fizyczna obecność kluczyka nie jest potrzebna, wystarczy tylko odpowiednio wzmocnić jego sygnał. To nie jest słabość Audi, tylko systemy Keyless jako takiego. Przykładowy czytnik linii papilarnych to nie tylko zaprzeczenie idei Keyless, ale jeszcze więcej problemów niż nawet zwykły kluczyk. Wyobraź sobie, że Twoim autem musi pojechać ktoś inny, ktoś ma Cię odwieźć z imprezy, czy jakiekolwiek inne sytuacje. Dla mnie takie rozwiązanie byłoby porażką.
-
B8 TrOOOOp
A na czym niby polega ta wada fabryczna? Jeśli ktoś otworzy Twoje auto kluczykiem, który Ci ukradnie, to też wina producenta? Zabezpieczenia auta działają tak jak zostały zaprojektowane - jeśli siła sygnału kluczyka przekroczy założony próg (czyli kluczyk jest w odległości np. 2 metrów), to auto się otwiera. A że ktoś potrafi "przedłużyć" (wzmocnić) sygnał kluczyka, to tego już w żaden sposób sterowniki w samochodzie nie są w stanie wykryć. Niestety, praktycznie w każdym przypadku większa wygoda użytkownika pociąga za sobą większe ryzyko - czy to kradzieży, czy chociażby kosztownej awarii.
-
B8 TrOOOOp
W B9 też jest już keyless w standardzie. Jedynie AC albo owijać kluczyk folią aluminiową jak nie chcemy jeździć
-
B8 TrOOOOp
Czujniki na tył są takie same, więc IMO uchwyty też powinny pasować.
-
B8 TrOOOOp
Z tego co się orientuję, to w Audi nie kupisz. Jak ja montowałem PDC u siebie to kupiłem w ASO Skody za jakieś nieduże pieniądze. Pasują idealnie. Montowane są na taśmę dwustronną, ale ja dla pewności zalałem jeszcze klejem na gorąco. Tutaj masz opisane co pasuje:
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Nie no, mi nie chodzi o to, że nie będę miał gdzie trzymać pilota. Tylko zastanawiam się trochę nad tym HomeLinkiem, bo to wygodna sprawa i nie aż tak bardzo droga w B9 (1.2k). Ale jak miałoby nie działać, to wolę w tej cenie coś innego wrzucić
-
B8 TrOOOOp
Tak bym zrobił w swoim aucie Ale konfiguruję leasingowe i tam nie będzie takiej opcji. A HomeLink wygodniejszy niż wyciąganie kluczyka z kieszeni za każdym razem (B9 ma kessy w standardzie).
-
B8 TrOOOOp
HomeLink. Czy ktoś posiada to cudo i może potwierdzić na ile jest to używalne w garażach podziemnych w blokach? Pilot do mojej bramy ma zmienny kod, słyszałem że w takim przypadku ciężko / niemożliwe jest zakodować HomeLink, żeby działał poprawnie.
-
Audi A8 pani premier
Sam sobie chyba odpowiedziałeś "Standardowo" nie ma, ale na pewno mieli coś zamontowane. Tym bardziej, że była mowa o danych dotyczących prędkości, które zostały nadpisane w czasie kolejnych wyjazdów. Zresztą tutaj nie ma jakiejś wielkiej filozofii - głupie kamerki z GPS za 300 zł zapisują informacje na temat prędkości auta. Poza tym dla mnie logiczne jest, że limuzyna z VIP-em na pokładzie pozwala na śledzenie swojej pozycji osobom zarządzającym przejazdem kolumny.
-
System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B8
Sterownik zawsze znajduje się koło bramy garażowej, bo umożliwia jej otwarcie przyciskiem, bez pilota. Więc dostęp do niego masz. Z jednej strony mógłbyś zrobić to sam, ale z drugiej strony głupio byłoby coś popsuć i wykodować piloty wszystkim mieszkańcom