Treść opublikowana przez sowiq
-
B9 Fellows
Ja też jeżdżę na jednych felgach - 245x45/18. Jeśli chodzi o zniszczenie felg przez sól, to ja bym zapytał w dziale Detailing. Tam chłopaki na pewno się znają na rzeczy.
-
[S4 B9] - S4 Avant Black Edition
Kierownicę Ci zamontowali po złej stronie! Mega dziwnie to wygląda Auto piękne. Niech się dobrze sprawuje!
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
A w ogóle auto z xenonami, a bez spryskiwaczy reflektorów, przejdzie przegląd? Bo mój znajomy założył sobie xenony właśnie, bez zamontowania spryskiwaczy, i z przeglądem musi co roku kombinować, bo nie chcą mu podbić.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Byłem na ich szkoleniu (wersja 1-1 na swoim aucie). Niby jest 5 czy 6 godzin samej praktyki, ale tak na prawdę na ten czas składa się wiele czynników: przed każdym etapem jest teoretyczna pogadanka, potem instruktor robi kilka przejazdów za kierownicą, a dopiero potem jeździ kursant. Do tego czasu wliczone są przerwy, a na trolejach jeździ się po 2 osoby - w sumie 15 minut na osobę. Jakbym miał policzyć, to nie wiem czy faktycznej jazdy jest z 50%. Ja pojechałem zaraz po zakupie B9, praktycznie nowym autem. Miałem wrażenie, że instruktor bardziej jarał się tym samochodem niż całym szkoleniem. Podejrzewam, że zależy na kogo się trafi. Ale z drugiej strony sam kurs otwiera trochę oczy na kwestie bezpieczeństwa i mimo wszystko da się nauczyć czegokolwiek. Ja pojechałem tam trochę na doczepkę, bo początkowo miała jeździć tylko moja żona. Podsumowując - kurs spoko, ale nie ma się co napalać i wierzyć we wszystko co piszą na stronie.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Kolego, schemat masz w 1. poście. Musisz sobie rozwinąć, klikając w "Pokaż ukrytą zawartość".
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
No przecież Ci napisałem wyżej - wszystko jest w pierwszym (czy tam drugim) komentarzu:
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
A skąd to wytrzasnąłeś? Bo ja w 2. poście widzę coś takiego:
-
Polecane opony zimowe
No właśnie nie do końca. Nie jestem jakimś ekspertem od opon, ale pamiętam jak kiedyś oglądałem jakiś program o rajdówkach. Koleś mówił, że na śnieg zakładają bardzo wąskie opony, bo im węższa, tym mniejsza powierzchnia styku z podłożem i tym większy nacisk, który przekłada się na przyczepność, bo koło "wbija się" w śnieg. Z tym, że niekoniecznie działa to analogicznie na lodzie albo mokrym asfalcie.
-
Polecane opony zimowe
Szersza jest lepsza na lato. W zimę lepiej sprawdzają się węższe.
-
B9 Fellows
No właśnie mam poziom max od samego początku, a przejechane już 9k. Nie ubyło nawet milimetr ze skali w MMI. MMI pokazuje tyle, ile odczyta czujnik. Bagnet zawsze pokaże dokładną ilość oleju.
-
B9 Fellows
Jaki bagnet serwisowy pasuje do 2.0 TFSI 252 KM? Do starszych silników pasowały takie: http://allegro.pl/niemiecki-serwisowy-bagnet-miarka-oleju-audi-vw-i6989646141.html , ale ten nowy 2.0 TFSI to chyba nowa konstrukcja? Przejechałem ponad 9k km i poziom oleju na komputerze nawet nie drgnął. Słyszałem historie (nawet na naszym forum), że w ASO potrafią nalać np. 2l oleju za dużo, żeby klient nie widział ubytków na MMI. Więc wolę zobaczyć na własne oczy na bagnecie, że poziom jest OK i mieć spokój ducha.
-
Polecane opony zimowe
Ja, mając do wyboru te same opony, wybrałem Nokiana. Przede wszystkim za lepszy indeks na mokrej nawierzchni - A (Nokian) vs. C (Dunlop).
-
Wysokie spalanie 1.8 160km multitronic. Problem?
10 l / 100 km to wysokie spalanie na 160KM? Jak dla mnie jest całkowicie OK. Tym bardziej, że robisz krótkie trasy na zimnym silniku - ssanie, początkowo nieoptymalna temperatura, itp. Też jeździłem 1.8 TFSI z Multitronic-iem i miałem dokładnie tak jak Ty. 10/100 i ni grama mniej. Bardzo rzadko udawało mi się przejechać 600 km na baku. Zostaje zaakceptować. Albo założyć LPG
-
B9 Fellows
Oj... Tego nie byłbym taki pewien. Line Assist obserwuje linie boczne jezdni, a nie poprzedzające pojazdy. Więc IMO samoczynnie nie ominie przeszkody. Jedynie może się przed nią zatrzymać, jeśli radar z przodu ją wykryje. Testowałem system wiele razy i w przypadku braku linii na jezdni Asystent Jazdy w Korku nie włączył się - jedynie ACC przełączył się w tryb "korkowy", tzn jazda do 30 km/h i mała odległość od poprzedzającego auta. Tak jak @misku pisze - ten cały asystent to zwykły chwyt marketingowy, bo to tylko połączenie ACC (podjeżdżanie za poprzedzającym autem) i Line Assist (utrzymywanie auta w pasie ruchu). Nie ma tam więcej żadnej magii. To tylko bardzo ograniczone systemy działające na zasadzie 0-1 i nie mające wiele wspólnego z autonomicznymi samochodami. Nie sądzę, żeby w UK czy w innym kraju mieli czegoś takiego nie dopuścić.
-
Polecane opony zimowe
W wulkanizacji polecili mi: Dunlop Wintersport 5 Goodyear Performance G1 Nokian WR D4 Po przejrzeniu internetu i poczytaniu opinii, zdecydowałem się na Nokiany WR D4 (ciche i najlepsze na mokrym). Zdecydowałem też zostać przy rozmiarze 245/45 18" - w zimę jeżdżę praktycznie wyłącznie po dobrze odśnieżonych drogach, a ze wszystkimi systemami wspomagającymi w B9 raczej ciężko będzie wpaść w poślizg po najechaniu na bryłkę lodu. No i po rozmowie z wulkanizatorem wolę kupić opony z górnej półki, niż komplet mniejszych felg + opony ze średniej.
-
B9 Fellows
Czy to się różni czymś od Asystenta jazdy w korkach? Bo asystent korzysta z ACC i Line Assist, ale auto jedzie max 30 km/h i co jakiś czas trzeba ruszyć kierownicą, bo inaczej się sam zdeaktywuje. Odpowiadając na pytanie - w PL działa bardzo dobrze.
-
Nieszczelny dach
@heretyk które ASO tak fachowo podchodzi? Z jednej strony wymiana przeprowadzona jak u Janusza-lakiernika w stodole, ale z drugiej strony przynajmniej zdiagnozowali problem i pozbyli się przyczyny. Wiem, że to ekstremalnie trudne, ale ja bym próbował cisnąć ich dalej. Jak lała się woda, to nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas nie zacznie wariować jakaś elektronika. Nie potrzeba dużo, żeby zaczęły śniedzieć styki we wtyczkach.
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Na 100% raczej nikt Ci nie powie, ale objawy masz w 100% typowe. Zapalająca się na 30 sek. dioda to właśnie sygnalizacja problemu z centralnym zamkiem. Polecam przejrzenie instrukcji pojazdu
-
B9 Fellows
Ja mam schizę, że ktoś mi wsiądzie do auta i odjedzie. Brak kompletu kluczyków to jedno z podstawowych wykluczeń u ubezpieczycieli, więc to w miarę poważna sprawa.
-
B9 Fellows
W przytoczonym przeze mnie przykładzie ASO nie czepnęło się, że olej był noname. Oni się czepnęli, że mógł być podrabiany. A takiego zarzutu po kilkunastu/kilkudziesięciu miesiącach od wymiany raczej nie obalisz. A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że oleje są podrabiane równie chętnie jak np. wódka
-
B9 Fellows
Słyszałem opinię, że faktycznie nie robią żadnego problemu. Ale jak coś się stanie z silnikiem i oddasz na gwarancję, to potrafią odrzucić gwarancję i podać powód, że przywoziłeś podrabiany olej, który w rzeczywistości nie spełniał norm. Zresztą pisałem o tym wcześniej. Ja zamierzam pierwszy serwis olejowy zrobić po 15k i skorzystać z oleju i filtrów dostarczonych przez ASO. Przynajmniej będę miał pewność, że cała odpowiedzialność będzie po ich stronie.
-
B9 Fellows
Z takich ciekawostek pytania do posiadaczy B9: - Po wyłączeniu zapłonu na VC pojawia mi się napis "Proszę przestrzegać sejfu" - ktoś nie zrobił dobrej roboty przy tłumaczeniu - Na MMI Touch, przy wpisywaniu litery "N" komunikat czyta ją "zet z kropką" - podobnie jak wyżej. U Was też występują takie niedociągnięcia?
-
Polecane opony zimowe
A ja zadam pytanie bardzo podstawowe do bardziej doświadczonych kolegów. Wiem, że opony zimowe powinny być w miarę możliwości wąskie. Mam obecnie u siebie opony 245/45 18". Zaczynam powoli szukać czegoś na zimę. Kupić oponę w tym samym rozmiarze i będzie OK, czy raczej wrzucić felgę 17" (raczej stalową) i inną oponę? Co radzicie?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
@muunv Dzięki Już zamawiam pastę.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
@muunv idzie tą pastą jakoś bezproblemowo wyczyścić, czy trzeba rezerwować pół dnia i mieć sprzęt do polerki?