Treść opublikowana przez sowiq
-
Fotele wada fabryczna ?
Jakie masz fotele? U mnie przebieg 40k, fotele sportowe, a oparcie od kierowcy zaczyna trzeszczeć.
-
B9 Fellows
A po starym numerze znalazłem, że kosztuje ponad 1k zł ?
-
B9 Fellows
Patrzyłeś na rysunek 971-078, jak to jest zaznaczone w opisie? Znalazłem tam 2 kabelki: 8W0 971 656 8W1 971 656
-
B9 Fellows
Ty nie rób małego wprowadzenia, tylko zakładaj temat i opisuj dokładnie furę
-
B9 Fellows
Na razie auto na gwarancji, więc wolę nie kombinować. IMO to zostało tak zrobione celowo, żeby np. nie przytrzasnąć kogoś klapą bagażnika. To nie jest kwestia regulacji zasięgu, bo otwierać mogę z daleka, ale zamykać już nie. Jak już skończy mi się gwarancja, to będę sprawdzał
-
B9 Fellows
Chodzi Ci o instrukcję obsługi? Na forum jest wersja PDF:
-
B9 Fellows
To jest chyba to. Sprawdziłem wczoraj i mam tak samo. To jest zupełnie bez sensu, moim zdaniem. Klapę mogę otworzyć z pilota stojąc 20 metrów od auta, ale nie zamknę już jej w ten sposób. Żeby to zrobić, trzeba stać tak blisko samochodu, że łatwiej i szybciej będzie wcisnąć przycisk na klapie. Co za bezsens... ?
-
B9 Fellows
Tak, mam pełny pakiet. No nic, będę testował jeszcze raz
-
B9 Fellows
No właśnie u mnie jakoś nie chce... Robisz to w jakiejś konkretnej sytuacji? Tzn zapłon włączony / wyłączony, zamki w drzwiach zablokowane / odblokowane, itp, czy działa to u Ciebie zawsze?
-
B9 Fellows
Pytanie z innej beczki. W instrukcji obsługi piszą, że z pilota da się zamknąć klapę w Avantcie. Czy komuś działa taka opcja? Bo próbowałem na milion sposobów, ale u mnie nie chce.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Lakier + pakiet czerń - miazga ?
-
Skrzypiące wnętrze w Audi A4 B9
Ja miałem problem ze skrzypiącymi drzwiami kierowcy. Zaczęło się w zimę, więc myślałem, że to uszczelki. Na wiosnę nie przestało, wiec pojechałem do ASO, żeby naprawili. Wziąłem auto zastępcze. Wracam do domu, a tam dokładnie to samo skrzypienie, ale po obu stronach Na szczęście w ASO ogarnęli i usunęli usterkę. Podobno zdjęli boczek i coś tam podociskali na nowo. Ciekawe na jak długo starczy. Teraz powoli zaczyna mnie irytować trzeszczący fotel kierowcy. Nalatane mam raptem 40k, a fotele sportowe. Więc aż ręce opadają...
-
B9 Fellows
O pochwaleniu się autem chyba nie trzeba pisać. Ale daj znać jak tam zdawanie A4 w Perfect Lease. Zastanawiam się czy bardzo się czepiają przy zwrocie.
-
B9 Fellows
Czy komuś przyszło do głowy poprosić o wskazanie gdzie w instrukcji obsługi lub jakimś "opisie cech produktu" jest napisane, że piszczące hamulce, trzeszczące drzwi i inne niedoróbki to pożądana cecha?
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Najprościej - zwykłe LED nie miały w standardzie spryskiwacza w zderzaku. O ile ktoś sobie nie dobrał, to nie będzie. A z wyglądu: LED MATRIX
-
B9 Fellows
Ja bym to chyba wziął na piśmie i wysłał do jakiegoś TVN Turbo, bo te ich "cechy modelu" to powoli robi się śmiech na sali.
-
B9 Fellows
Nosz kurr... Nie pocieszyłeś mnie, ale dzięki za odpowiedź. Auto klasy premium z piszczącymi hamulcami A u mnie jeszcze dodatkowo zaczyna trzeszczeć fotel kierowcy. Sportowy. Po 40,000 km
-
B9 Fellows
Coraz częściej zdarza mi się, że hamulce piszczą podczas jazdy. Przy hamowaniu robi się cisza, a po chwili od odpuszczeniu pedału hamulca znów zaczynają piszczeć. Czy to oznaka, że kończą się klocki? Jeśli nie, to jak pozbyć się tego dźwięku? Zaglądałem, ale jeszcze trochę "mięsa" na nich jest. O dziwo tylne są bardziej zużyte niż z przodu...
-
B9 Fellows
Radary od aktywnego tempomatu.
-
Podkładka gumowa pod miejsce wydzielone na napoje
U mnie jest 8W0862145. Nie wiem tylko czy wersja MMI nie ma wpływu na rozmiar uchwytu kubków. U siebie mam MMI Touch.
-
B9 Fellows
W ASO powiedzieli o czymś, co w sumie byłoby logiczne. W trybie Auto sterownik klimy sam reguluje kierunek nawiewu. W zimę jest większa wilgotność, niższa temperatura na zewnątrz, itd. W związku z tym sterownik kieruje strumień ciepłego powietrza na przednią szybę, żeby nie parowała. Ma to sens, bo zauważcie, że przy tych samych ustawieniach zimny nawiew z tyłu działa bez problemu. Trzeba sprawdzić jak już będzie cieplej
-
B9 Fellows
Jeśli chodzi o trzeszczące drzwi, to nie była kwestia uszczelek. Ten dźwięk bardziej przypominał jakieś pukanie niż skrzypienie. Tak czy siak w ASO naprawili to tego samego dnia - podobno zdjęli tapicerkę drzwi kierowcy i coś tam podociskali / poprawili. Tak czy siak teraz jest cisza. @Kosmita a może oni wychodzą z założenia, że 3-strefowa jest klimatyzacja, a nie ogrzewanie? Tak czy siak w aucie tej klasy takie działanie to jakaś pomyłka moim zdaniem.
-
B9 Fellows
@Kosmita dzięki za sprawdzenie! Mam dokładnie tak samo jak Ty. Co więcej, zauważyłem, że nawiew na kratki musi być ustawiony od strony kierowcy. Strona pasażera praktycznie nic nie zmienia z tyłu. Dla mnie to jest mega słabe rozwiązanie, bo niby masz 3-strefową klimę, a działa gorzej jak 2-strefowa w moim starym B8, bo tam nawiew z tyłu był włączony na stałe. Przewertowałem instrukcję obsługi i słowem tam nie piszą na temat takiego zachowania. ------ Zmieniając temat. Kojarzę, że @Kosmita miałeś problem z trzeszczącymi drzwiami / uszczelką drzwi? U mnie też zaczęły trzeszczeć / stukać na dołkach. Oddałem do naprawy. A w aucie zastępczym, które dostałem, dokładnie ten sam dźwięk Samochody za >200k zł ?
-
B9 Fellows
Dzięki! Na spota chętnie, ale się nie wyrwę...
-
B9 Fellows
No dobra, w ASO mówią, że tak ma być - tzn nawiew z tyłu może nie dmuchać ciepłym powietrzem, jeśli strefy z przodu są ustawione na Auto. Kiedy przestawię kierunek nawiewu ręcznie na kratki, to wtedy faktycznie z tyłu leci powietrze. Ale to dla mnie jakaś lipa i IMO tak nie powinno być. Jeszcze jedno, co podpowiedzieli, to możliwość, że przez wyższą wilgotność klima kieruje ciepłe powietrze na przednią szybę, żeby nie parowała. Ale jakoś nie kupuję tego tłumaczenia. Auto z 3-strefową klimą, które nie grzeje z tyłu @Kosmita możesz to sprawdzić u siebie, proszę? Z przodu ustaw obie strony na tryb Auto, z tyłu ustaw jakąś wyższą temperaturę (może być max) i sprawdź czy wieje ciepłe powietrze. U mnie przy takim ustawieniu z tyłu nie będzie nic dmuchało - kompletna cisza. Z góry dzięki.