Treść opublikowana przez sowiq
-
B9 Fellows
Też mi się tak wydawało. Ale nie chcę jechać do ASO, żeby dowiedzieć się, że to taka "cecha produktu" ? No nic, umawiam się na wizytę.
-
B9 Fellows
Szybkie pytanie zanim zacznę umawiać się do ASO. Mam klimatyzację 3-strefową. Ostatnio zauważyłem, że z nawiewu z tyłu nie dmucha ciepłym powietrzem. Jak ustawię na niską temperaturę, to normalnie leci powietrze. Ale jak ustawię wysoko (nieważne czy 27°, czy na MAX), to zupełnie przestaje dmuchać. Silnik oczywiście rozgrzany, z przodu wszystko działa normalnie. Nie wożę za bardzo nikogo z tyłu, ale wydaje mi się, że to nie tak powinno działać. Może ktoś z 3-strefową sprawdzić jak ma u siebie?
-
B9 Fellows
Ja sobie odpuściłem po opinii handlowca z ASO. Podobno mają z tym same problemy, bo klientom ten system po prostu nie działa. Nie ogarnia sterowników ze zmiennym kodem. To samo piszą koledzy w działach o B8. Ale warto zajrzeć na listę kompatybilnych odbiorników. Może jest jakaś nowa generacja i zacznie działać w PL - https://www.homelink.com/compatible/products Ja osobiście żałuję, że nie wziąłem u siebie HL. Cena nie jest jakaś bardzo wysoka, a niektórzy piszą, że pożenili to ze sterownikami bram.
-
B9 Fellows
@chojnassky a zamierzasz serwisować w ASO, czy "na mieście"?
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
Tak, przyczyną najprawdopodobniej jest uszkodzony zamek.
-
B9 Fellows
Płacisz 200k za auto klasy premium, a wibracje fotela to cecha produktu, którą zaplanowali inżynierowie Audi. Już by się nie ośmieszali chociaż.
-
Generacje silników TFSI
Tutaj chyba nie ma reguły - często zależy to od egzemplarza. Ja latałem prawie 4 lata na CDHB i o dziwo u mnie praktycznie nie brał oleju (max 0.5l - 1l na 15k km). Za to słyszałem historie o tym samym silniku, że ludzie pomiędzy wymianami oleju wlewali praktycznie drugą bańkę (~4l). Za to w tych silnikach były montowane wadliwe napinacze łańcucha rozrządu. Łańcuch rozciągnie się każdy, ale problem zaczyna się, kiedy napinacz zacznie się samoczynnie cofać. Sam jestem przykładem - tuż po 120k km, przy odpalaniu, zaliczyłem przeskok łańcucha i konieczność naprawy, łącznie z wymianą pogiętych zaworów. Dałoby się tego uniknąć prewencyjną wymianą rozrządu przed 120k km, ale chciałem jeszcze chwilę poczekać.
-
Błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze
Zamień miejscami cewkę 2 z jakąś inną i sprawdź czy błąd wystąpi na innym cylindrze. Objawy w sumie typowe dla padniętej cewki.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Stary, no ale nie rób sobie jaj z ludzi. W pierwszym poście masz napisane od A do Z jakie potrzebujesz części i jak to dokładnie, po kolei poskładać do kupy. Ba! Nawet są schematy i zdjęcia. Zakładam, że nie czytałeś nawet tego posta, bo wtedy nie zadawałbyś takich pytań. Serio, polecam najpierw tam zajrzeć - koniecznie kliknij przycisk "Pokaż ukrytą zawartość".
-
Wady i zalety Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM
Z konfiguratora co i rusz znikają silniki i/lub całe modele. Np. na polskiej stronie nie da sie skonfigurować żadnej A4 poza Limusine / Avant. Allroad, S4 i RS4 są zablokowane.
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Ja sobie na taką okoliczność chciałem zamontować drugi przycisk blokowania drzwi, po stronie pasażera. Ale zanim się za to zabrałem, to sprzedałem B8. Sprawa jest w miarę prosta - kupujesz wiązkę drzwi kierowcy oraz przycisk i klamkę z anglika (albo sam przycisk, a w klamce sam wycinasz dziurę) i podpinasz. Trzeba to też zakodować. Wtedy Ty nie zamykasz z pilota, a osoba na miejscu pasażera może się zamknąć i otworzyć od środka. Gorzej, jeśli siedzi z tyłu. Ja zazwyczaj po prostu zostawiałem kluczyki osobie siedzącej w aucie, żeby sama mogła zablokować drzwi pilotem i w razie potrzeby również otworzyć. Świecąca dioda sygnalizuje problem z którymś zamkiem.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Matrixy to chyba jeden z lepszych dodatków, które możesz zamówić do B9. Być może mam kiepskie porównanie, bo w B8 jeździłem na halogenach, ale nawet znajomy kiedyś mnie zapytał co mam za światła, że tak dobrze oświetlają drogę. Jeśli sporo jeździsz w nocy, @Dedis, to zastanów się czy nie warto zrezygnować z czegoś na rzecz Matrixów. I nie chodzi tutaj tylko o automatyczne wygaszanie, ale też o zwykłą jazdę "na krótkich", bo moim zdaniem zdecydowanie poprawia to widoczność, więc i bezpieczeństwo.
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Byłoby miło z Twojej strony jakbyś napisał co i gdzie znalazłeś. Może komuś w przyszłości przyda się taka informacja.
-
B9 Fellows
@bonczek87 rzuć okiem tutaj: https://a4-klub.pl/forum/441-20tfsi/
-
B9 Fellows
Nie wiem tylko czy różnica będzie tak samo zauważalna na innych głośnikach. Ja mam B&O i jakość po kablu jest na prawdę o wiele lepsza niż po Bluetooth. Z perspektywy czasu żałuję, że nie wziąłem kilku opcji wyposażenia w cenie ~1k każda. Np. rolety na tyle szyby, mimo, że mam przyciemniane, szyny do mocowania bagażu w bagażniku, itp. Koszt niewielki, a teraz sobie pluję w brodę
-
Polecany mechanik/warsztat
Zdecydowanie polecam ten warsztat! Z tym, że to nie Bemowo, tylko Ursynów. Byłem tam kilka razy i zawsze wyjeżdżałem zadowolony. Bardzo miły i fachowy właściciel, fajne i czyste miejsce, dobrej jakości narzędzia. Teraz przestałem jeździć, bo auto na gwarancji i muszę serwisować w ASO. Ale przykro słyszeć, że takie fajne miejsce ma problemy z klientami.
-
B9 Fellows
Cofam wszystko, co pisałem negatywnego na temat Audi Smartphone Interface. Kilka dni temu porównałem jakość dźwięku przez Bluetooth i Smartphone Interface i różnica po prostu wgniata w ziemię. Dodatkowo po ostatniej aktualizacji iOS zaczęły działać Google Maps spod iPhone, więc dodatkowy plus.
-
jak wyłączyć spryskiwacze reflektorów
@Mettenoos ale to nie jest żadna tajemna wiedza. Wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi swojego samochodu
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Najprawdopodobniej bez większego problemu da się przełożyć piny pomiędzy starą a nową wtyczką. Więcej tutaj:
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
W ASO prawie na bank nie. Pozostają pewnie metody chałupnicze - kiedyś lampy do B8 wygrzewało się w piekarniku, żeby rozpuścić klej... Tutaj pewnie byłaby podobna zabawa.
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
Ponad 2 lata temu. Kto by spamiętał takie rzeczy Jeśli dobrze czytam, to po lewej masz zamek ze starą wtyczką, a po prawej z nową. Pod prostokątami oznaczającym zamki (V115) masz kolorami oznaczone przewody (po prawej na dole masz opisane kolory - np. br/bl to brązowo-niebieski). Na obu końcach przewodów masz podane numery pinów we wtyczkach. Ciebie interesują te przy zamku. Przekładasz z miejsca w starej wtyczce do miejsca w nowej i tyle: 1 --> 2, 2 --> 3, 3 --> 4, 4 --> 6, 6 --> 5. Rzuć okiem na obrazek:
-
otwieranie drzwi, centralny zamek
@Vassyli wrzuć schemat, to obczaimy.
-
System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B8
A ten zamalowany numer seryjny to dlatego, że z jumy?
-
B9 Fellows
To nowe wnętrze ma mieć takie same wyświetlacze dotykowe jak np. A6 / A8? Bo ostatnio w salonie pomacałem sobie je w nowej A6 i strasznie się podjarałem. Fajnie, jakby coś takiego wsadzili do A4, ale obawiam się, że może być to jakaś okrojona wersja, a full wypas będzie zarezerwowany tylko dla modeli premium.
-
B9 Fellows
Serio tak ciężko znaleźć taką informację w necie?