Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Kolego, dobrze by było jakbyś przeczytał kilka stron tematu o zakładaniu lusterka fotochrom. Na pewno takie pytania tam padały. A jeśli nie, to pytaj bezpośrednio tam, kolejnym osobom będzie łatwiej znaleźć informacje. http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-audi-a4-b8-8k0-i4519590634.html - lusterko z czujnikiem wilgotności (dziurki na obudowie z tyłu lusterka) http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-11r-lusterko-wsteczne-fotochromowe-i4535729147.html - lusterko bez czujnika wilgotności (brak dziurek) Od razu dopiszę, że ten czujnik ma za zadanie przełączać nadmuch na przednią szybę, żeby nie parowała. Na lusterku masz dwa "kwadraty", czyli czujniki światła. Jeden z przodu (okienko koło włącznika), drugi z tyłu ("kwadrat", o którym pisałeś). Lusterko ściemnia się bazując na różnicy oświetlenia tych dwóch czujników. Dzięki temu np. ściemni się mniej podczas nocnej jazdy w mocno oświetlonym mieście, a bardziej na nieoświetlonej drodze przy takim samym świetle padającym na czujnik koło włącznika.
-
B8 TrOOOOp
Z tego co wiem to fotochrom obsługują wszystkie moduły drzwi. Ale niezbędną rzeczą jest wewnętrzne lusterko z fotochromem, bo do niego się podłączasz. No i będziesz musiał zrobić wiązki po dwa kabelki z lusterka wew. do obu sterowników drzwi a dalej do lusterek zew. Czytaj tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom/
-
B8 TrOOOOp
Przydałby Ci się kabelek żeby zczytać numery błędów. Bo tak na ślepo to już lepiej z fusów wywróżyć. Rzuć też okiem tutaj - miałem podobne objawy, ale inny problem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256152-silnik-przerywa-po-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow/
-
B8 TrOOOOp
Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom.
-
B8 TrOOOOp
Sprawdź ceny części na http://sklep.benepol.pl/sklep/ - wychodzi niecałe 100 zł.
-
Opinie o silniku 1.8 TFSI 160 KM w Audi A4 B8
Gdzieś mi się obiło o uszy, że silnik może brać do 0,5 l na 1kkm, ale nie będę się kłócił. Co do przełączania biegów, to oczywiście masz rację. Użyłem skrótu myślowego Tak jak napisałem wcześniej - moim zdaniem skrzynia idealna
-
Opinie o silniku 1.8 TFSI 160 KM w Audi A4 B8
Kolego, ja mam 1.8 TFSI i skrzynię Multitronic. Bardzo sobie chwalę takie połączenie. Żona też w końcu przekonała się do jeżdżenia autem (wcześniej mieliśmy manuala). Zacznę od silnika. Co prawda producent pisze o ubytku oleju na poziomie do 0,5 l / 1000 km. Mój silnik ma zdecydowanie mniejszy apetyt, pomiędzy wymianami dolewam najczęściej to, co zostanie w bańce 5-litrowej (na wymianę wchodzi trochę ponad 4l). Jeśli chodzi o spalanie benzynki, to średnią mam koło 9,5 - 10l. Przebieg mieszany trasa 70%, miasto 30%, ale nogę mam raczej ciężką. Skrzynię Multitronic konsultowałem ze znajomym, który ma serwis automatycznych skrzyń. Powiedział, że do tej pory serwisowali tylko dwa Multitronic'ki z Audi, czyli bardzo mało. Powiedział też, że skrzynie automatyczne dużo dłużej wytrzymują napędzane silnikami benzynowymi niż dieslami z racji niższego momentu obrotowego. Powiedział, że na 10 skrzyń na ich warsztacie 8 pochodzi z diesli, tylko 2 z benzynówek. Moim zdaniem skrzynia idealna. Bardzo dobra do spokojnej jazdy i bardzo szybka w działaniu w trybie tip-tronic i sportowym. Nawet dwusprzęgłówki nie przełączają biegów tak szybko w obie strony PS Aha, jeszcze jedna rzecz. Ów znajomy zarekomendował mi wymianę oleju w skrzyni co 3-4 wymiany oleju w silniku. A zabawa jest drogawa. Ja u niego zapłaciłem chyba z 750 zł w cenie "żebyś nigdzie taniej nie znalazł". Bardzo drogi jest oryginalny olej.
-
B8 TrOOOOp
da sie , tylko dalej bedzie swiecił na czerwono . Nie no, niemożliwe. Przecież za kolor odpowiada tylko wyświetlacz, a nie jakiś sterownik. Przecież diody podświetlające znajdują się wewnątrz wyświetlacza. Jak to jest?
-
B8 TrOOOOp
A tak z ciekawości - może dałoby się przełożyć sam wyświetlacz?
-
B8 TrOOOOp
Kolego, jak zapytasz tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153978-parktronic-mmi-2g-3g-wizualizacja-concert/, to po pierwsze masz większą szansę na odpowiedź, a po drugie kolejne osoby będą miały łatwiej odnaleźć tę informację.
-
B8 TrOOOOp
Ja mam 1.8 TFSI 160 KM i skrzynię Multitronic. Takie relne spalanie na poziomie 9,5 - 10, ale nogę mam raczej ciężką i nie oszczędzam za bardzo paliwa.
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Pochwalisz się ile zapłaciłeś?
-
Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011
Możesz wykorzystać wtykę 6 pin. W 8-pinowej 1 pin jest pusty, 2 idą do fotochromów zewnętrznych, 1 do biegu wstecznego, 1 do lampki w podsufitce + jeszcze 1 do czujnika wilgotności. Do poprawnego działania lusterka fotochrom wystarczy tak na prawdę tylko dwa przewody - +12V i masa. Reszta to dodatkowe "bajery" (np. rozjaśnianie po wrzuceniu wstecznego).
-
B8 TrOOOOp
Kurna, trochę za późno napisałeś, bo już zamówiłem. Nauczka na przyszłość, żeby się zbytnio nie spieszyć...
-
B8 TrOOOOp
Panowie, jak to jest z zestawem naprawczym przycisku MMI 2G LOW? Gdzieś tutaj ktoś podawał numery. Pytałem w ASO i zaproponowali mi cały przycisk za 138 zł. Da się kupić sam górny plastik?
-
B8 TrOOOOp
Kolego, ta kontrolka oznacza awarię silnika. Nie musi być to nic poważnego - pierwszym krokiem jest podłączenie komputera i sprawdzenie jakie błędy zostały zapisane w pamięci sterownika silnika. Jeśli nie masz kabelka, to jedź do jakiegoś mechanika na diagnozę.
-
B8 TrOOOOp
@Hohe, wklejam opis PR. Jak dla mnie wychodzi na to samo, więc znów proszę o poradę.
-
B8 TrOOOOp
Panowie, potrzebuję rady. Chcę wymienić zamek w lewych drzwiach z tyłu, bo mam z nim problem. Nie wiem tylko czym różnią się wersje 8k0 839 015, A, D, C. Pomoże ktoś rozszyfrować?
-
kupno kamerki samochodowej
Tutaj jest cały wątek o tym. Nie ma sensu powtarzać: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/zasilanie-kamery-rejestrator-samochodowy-239377/
-
B8 TrOOOOp
Nie ma ktoś na zbyciu dwóch lampek LEDowych do podświetlenia przestrzeni stóp (4E0 947 415)?
-
Wakacje w Chorwacji
Coś takiego? https://maps.google.pl/maps?saddr=Trakt+W%C4%99gierski%2FDK19&daddr=49.452975,21.4318881+to:48.8682649,21.0045851+to:Route+3&hl=en&ie=UTF8&ll=49.226566,21.670532&spn=0.786536,2.113495&sll=49.206832,21.670532&sspn=1.573699,4.22699&geocode=Fcwg9AIdBtpKAQ%3BFa-X8gIdUAZHASk_Qpq9pS08RzHiQixwYsFuvA%3BFair6QIdKYFAASnHyJqGhvk-RzFsnb9ZOrEUZg%3BFUMx5AIdHelDAQ&mra=dpe&mrsp=2&sz=9&via=1,2&t=m&z=10
-
Wakacje w Chorwacji
@Brysio, możesz wrzucić linka do wyznaczonej trasy na Google Maps?
-
Uruchomienie testu wskazówek Gauge Test/Needle Sweep oraz Lap Timera
A to nie jest tak, że 10. znak w VIN to oznaczenie roku modelowego? Gdzieś mi się tak obiło o uszy i faktycznie u mnie się zgadza. Auto z 14.08.2008, modelowo 2009. [edit] Tak jak napisałem. Tutaj więcej info: What Can Your Audi's Vehicle Identification Number Tell You? , AudiWorld Tech Articles
-
B8 TrOOOOp
Ja zamawiałem u tego sprzedawcy dwa razy. Raz przyszło w 2 dni, za drugim razem musiałem im wysłać 3 maile, żeby po tygodniu łaskawie raczyli wysłać