Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Podam Ci na przykładzie zdjęcia z allegro w tym czerwonym kółku jest cyfra w tym przypadku 9 czyli szyba z 2009roku zawsze jest podana ostatnia cyfra z rocznika produkcji. http://images70.fotosik.pl/465/36d3093d5f616963.jpg Oprócz cyfry (rok), ważne też są kropki oznczające miesiąc. Np. 5 kropek to maj, a 9 to wrzesień. Do poczytania o reszcie oznaczeń (np. kraj homologacji): http://www.samnet.com.pl/wartowiedziec.php
-
wyjmowanie zmieniarki
http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-mercedes-audi-skoda-seat-ford-vw-i4899736997.html Ktoś pisał, że wyrzeźbił takie z brzeszczota, ale moim zdaniem za takie pieniądze szkoda czasu na zabawę
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Mam piny tylko na przód, sterownik przyjął kodowanie i lampki świecą jak powinny. Ale regulacji z MMI nie mam.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Ja u siebie i tak nie mam Nie wiem czy to kwestia słabego MMI (2G low) czy raczej modułu elektroniki.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Niekoniecznie. Ja mam u siebie 8K0 907 063 (bez literki) i obsługuje podświetlanie nóg z przodu. Do tyłu brakuje pinu. Ja bym rzucił okiem czy przyjmie kodowanie ew. czy ma fizycznie piny. Jeśli nie, to zawsze można pociągnąć kabel do lampki podsufitki
-
B8 TrOOOOp
I najtrudniej znaleźć taką w idealnym stanie.
-
1.8 tfsi 120Km świeci kontrolka od oleju
Zawsze możesz kupić bagnet do oleju. http://allegro.pl/bagnet-poziomu-oleju-audi-1-8-2-0-tfsi-tdi-fsi-i4848131707.html
-
B8 TrOOOOp
Jak to skomentowałem - ja w tych pieniądzach wolałbym założyć Xenon albo zrobić upgrade MMI do wyższej wersji
-
B8 TrOOOOp
Jeśli pytasz o dołożenie key less go, to wysoki. Bardzo wysoki. Gdzieś była o tym rozmowa. Oprócz dołożenia masy gratów, wiele rzeczy trzeba też wymienić. A do tego dochodzi jeszcze np. wymiana i kodowanie w ASO kluczyków.
-
B8 TrOOOOp
Przyłączam się do pytania, bo widzę, że klamki w niektórych A4 mają, w innych nie. Ale spodziewam się, że to tylko imitacja, ew. przygotowane klamki pod montaż czujników.
-
Kodowanie lusterek
No to masz problem, bo hexadecymalne (hexadecimal) to w języku Language właśnie szesnastkowy Ja ze swojej strony polecam zacząć od podstaw teoretycznych, bo możesz sobie narobić więcej problemów niż dobrego.
-
Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
Nie każdy wie, że takie dorabianie nowego grotu na podstawie starego może przynieść więcej problemów niż korzyści. Słyszałem kilka razy, że po kradzieży auta ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo po badaniu oryginalnego kluczyka (pod mikroskopem?) odkryli ślady świadczące o tym, że kluczyk był użyty do dorobienia duplikatu. http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/271418-kradziez-samochodu-dorobiony-kluczyk.html http://www.newsweek.pl/dorobiony-kluczyk--odszkodowania-nie-bedzie,74366,1,1.html
-
Polecany mechanik/warsztat
Koledzy, gdzie w Warszawie i/lub okolicach podjechać na sprawdzenie i serwis zawieszenia w B8? Szukam jakiegoś sprawdzonego mechanika.
-
B8 TrOOOOp
Pamiętam jak swego czasu mojemu ojcu spawali podłogę w Polonezie. Oczywiście musieli spuścić paliwo z baku, żeby coś nie wybuchło. Problem w tym, że okazało się, że zapomnieli wlać 3/4 tego, co wczesniej było w baku
-
B8 TrOOOOp
To ile to Twoje auto pali? Albo inaczej - jaką masz pojemność baku?
-
B8 TrOOOOp
Przy cewkach komputer zalogowałby jakieś błędy. Sprawdzałeś, czy masz jakieś?
-
Montaż czujnika deszczu i światła Coming Leaving Home w Audi A4 B8 2007-2011
Jakby coś to gdzieś u mnie przewraca się ten plastik. Jak potrzebujesz to pisz - oddam po kosztach wysyłki.
-
B8 TrOOOOp
Podejrzewam, że koledze bardziej chodziło o przycisk otwierania umieszczony w tapicerce drzwi pasażera
-
Problem z zamkiem drzwi blad 02115 Niezrozumiały sygnał
Ja się przymierzam do wymiany zamka. Koszt na Allegro nie jest duży, a spróbować warto. Tylko z czasem kiepsko, więc dam znać czy pomogło dopiero za jakiś czas... --------------------- Zamek wymieniony, problem zniknął. Tylko teraz podobne objawy w prawych drzwiach --------------------- Koledzy, jeśli ktoś planował naprawiać niesprawny zamek (chodzi o elektronikę), to mam złą wiadomość. Naprawić można co najwyżej mechanikę, bo cała elektronika jest zalana jakąś gumą. Na wszystko składają się dwa silniczki elektryczne, 3 mikrostyki i nieokreślona zawartość zatopiona pod gumowa powłoką. Wszystkie ścieżki są umieszczone w środku plastikowej obudowy. Więc jeśli ktoś ma błąd jak w temacie, to ratunkiem jest tylko wymiana zamka na nowy.
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Czyli żeby w ogóle to ruszyło to musi być sterownik 8K?
-
Parktronic PDC MMI 2G 3G wizualizacja CONCERT w Audi A4 B8 2007-2011
Ja sprawdzałem. Przy sterowniku 4K (tylko tył) przyjęło kodowanie i nawet pojawiła się opcja w MMI. Ale wizualizacji nie było niezależnie od tego która opcja była wybrana. Niedługo zamontuję czujniki z przodu i dam znać czy działa na sterowniku 8K. Z tym, że to raczej już na wiosnę
-
Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
Trochę ponad rok temu dorabiałem pilota + kluczyk z grotem + ten plastikowy kluczyk awaryjny + kodowanie wszystkiego (dorobione 2 sztuki + 1 kluczyk, który posiadałem). Zapłaciłem w sumie 1120 zł brutto. Oczywiście A4 B8. ASO: http://www.audiwarszawa.pl/ Ty pewnie dostałeś ceny nie na sam grot, tylko kompletny kluczyk z pilotem. A te dwie rzeczy występują w ASO oddzielnie. Tak jak Ci pisałem - wystarczy podać nr VIN (i oczywiście dokument tożsamości oraz dowód rejestracyjny auta) i przyślą Ci z Niemiec dorobiony grot. A kodowanie to oddzielna sprawa.
-
Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
Ja po kupnie auta dorabiałem kluczyk. Moim zdaniem takie rzeczy tylko w ASO. Pilot kosztował coś około 400 zł, a grot z kluczykiem 150 zł (Warszawa). Co ciekawe kluczyk dorabiają u Niemca po numerze VIN, więc nie trzeba nawet mieć przy sobie oryginalnego kluczyka. Ale trzeba za to poczekać około tygodnia. Potem trzeba zakodować wszystkie kluczyki (piloty). Wszystkie dlatego, że nie ma opcji dodania nowego pilota, tylko trzeba wygenerować i wgrać nowy kod szyfrujący do wszystkich. Koszt kodowania (niezależnie od ilości pilotów) to około 150 zł. Więc u Ciebie ogólny koszt wyniósłby około 300 zł. Moim zdaniem warto zainwestować w ASO, bo koszt nie jest jakiś duży.
-
Nie można otworzyć drzwi od zewnątrz
Wystarczy poszukać: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297014-uszkodzone-zamki-w-tylnych-drzwiach/
-
B8 TrOOOOp
Koledzy, czy ta wiązka podejdzie pod PDC na przód? Sprzedawca odpowiedział mi tylko, że podejdzie do Audi, więc wolę się upewnić że na pewno będzie pasowała na przód. http://allegro.pl/show_item.php?item=4861201874