Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sowiq

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sowiq

  1. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Podam Ci na przykładzie zdjęcia z allegro w tym czerwonym kółku jest cyfra w tym przypadku 9 czyli szyba z 2009roku zawsze jest podana ostatnia cyfra z rocznika produkcji. http://images70.fotosik.pl/465/36d3093d5f616963.jpg Oprócz cyfry (rok), ważne też są kropki oznczające miesiąc. Np. 5 kropek to maj, a 9 to wrzesień. Do poczytania o reszcie oznaczeń (np. kraj homologacji): http://www.samnet.com.pl/wartowiedziec.php
  2. http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-mercedes-audi-skoda-seat-ford-vw-i4899736997.html Ktoś pisał, że wyrzeźbił takie z brzeszczota, ale moim zdaniem za takie pieniądze szkoda czasu na zabawę
  3. Mam piny tylko na przód, sterownik przyjął kodowanie i lampki świecą jak powinny. Ale regulacji z MMI nie mam.
  4. Ja u siebie i tak nie mam Nie wiem czy to kwestia słabego MMI (2G low) czy raczej modułu elektroniki.
  5. Niekoniecznie. Ja mam u siebie 8K0 907 063 (bez literki) i obsługuje podświetlanie nóg z przodu. Do tyłu brakuje pinu. Ja bym rzucił okiem czy przyjmie kodowanie ew. czy ma fizycznie piny. Jeśli nie, to zawsze można pociągnąć kabel do lampki podsufitki
  6. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    I najtrudniej znaleźć taką w idealnym stanie.
  7. Zawsze możesz kupić bagnet do oleju. http://allegro.pl/bagnet-poziomu-oleju-audi-1-8-2-0-tfsi-tdi-fsi-i4848131707.html
  8. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jak to skomentowałem - ja w tych pieniądzach wolałbym założyć Xenon albo zrobić upgrade MMI do wyższej wersji
  9. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jeśli pytasz o dołożenie key less go, to wysoki. Bardzo wysoki. Gdzieś była o tym rozmowa. Oprócz dołożenia masy gratów, wiele rzeczy trzeba też wymienić. A do tego dochodzi jeszcze np. wymiana i kodowanie w ASO kluczyków.
  10. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Przyłączam się do pytania, bo widzę, że klamki w niektórych A4 mają, w innych nie. Ale spodziewam się, że to tylko imitacja, ew. przygotowane klamki pod montaż czujników.
  11. No to masz problem, bo hexadecymalne (hexadecimal) to w języku Language właśnie szesnastkowy Ja ze swojej strony polecam zacząć od podstaw teoretycznych, bo możesz sobie narobić więcej problemów niż dobrego.
  12. Nie każdy wie, że takie dorabianie nowego grotu na podstawie starego może przynieść więcej problemów niż korzyści. Słyszałem kilka razy, że po kradzieży auta ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo po badaniu oryginalnego kluczyka (pod mikroskopem?) odkryli ślady świadczące o tym, że kluczyk był użyty do dorobienia duplikatu. http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/271418-kradziez-samochodu-dorobiony-kluczyk.html http://www.newsweek.pl/dorobiony-kluczyk--odszkodowania-nie-bedzie,74366,1,1.html
  13. Koledzy, gdzie w Warszawie i/lub okolicach podjechać na sprawdzenie i serwis zawieszenia w B8? Szukam jakiegoś sprawdzonego mechanika.
  14. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Pamiętam jak swego czasu mojemu ojcu spawali podłogę w Polonezie. Oczywiście musieli spuścić paliwo z baku, żeby coś nie wybuchło. Problem w tym, że okazało się, że zapomnieli wlać 3/4 tego, co wczesniej było w baku
  15. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To ile to Twoje auto pali? Albo inaczej - jaką masz pojemność baku?
  16. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Przy cewkach komputer zalogowałby jakieś błędy. Sprawdzałeś, czy masz jakieś?
  17. Jakby coś to gdzieś u mnie przewraca się ten plastik. Jak potrzebujesz to pisz - oddam po kosztach wysyłki.
  18. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Podejrzewam, że koledze bardziej chodziło o przycisk otwierania umieszczony w tapicerce drzwi pasażera
  19. Ja się przymierzam do wymiany zamka. Koszt na Allegro nie jest duży, a spróbować warto. Tylko z czasem kiepsko, więc dam znać czy pomogło dopiero za jakiś czas... --------------------- Zamek wymieniony, problem zniknął. Tylko teraz podobne objawy w prawych drzwiach --------------------- Koledzy, jeśli ktoś planował naprawiać niesprawny zamek (chodzi o elektronikę), to mam złą wiadomość. Naprawić można co najwyżej mechanikę, bo cała elektronika jest zalana jakąś gumą. Na wszystko składają się dwa silniczki elektryczne, 3 mikrostyki i nieokreślona zawartość zatopiona pod gumowa powłoką. Wszystkie ścieżki są umieszczone w środku plastikowej obudowy. Więc jeśli ktoś ma błąd jak w temacie, to ratunkiem jest tylko wymiana zamka na nowy.
  20. Czyli żeby w ogóle to ruszyło to musi być sterownik 8K?
  21. Ja sprawdzałem. Przy sterowniku 4K (tylko tył) przyjęło kodowanie i nawet pojawiła się opcja w MMI. Ale wizualizacji nie było niezależnie od tego która opcja była wybrana. Niedługo zamontuję czujniki z przodu i dam znać czy działa na sterowniku 8K. Z tym, że to raczej już na wiosnę
  22. Trochę ponad rok temu dorabiałem pilota + kluczyk z grotem + ten plastikowy kluczyk awaryjny + kodowanie wszystkiego (dorobione 2 sztuki + 1 kluczyk, który posiadałem). Zapłaciłem w sumie 1120 zł brutto. Oczywiście A4 B8. ASO: http://www.audiwarszawa.pl/ Ty pewnie dostałeś ceny nie na sam grot, tylko kompletny kluczyk z pilotem. A te dwie rzeczy występują w ASO oddzielnie. Tak jak Ci pisałem - wystarczy podać nr VIN (i oczywiście dokument tożsamości oraz dowód rejestracyjny auta) i przyślą Ci z Niemiec dorobiony grot. A kodowanie to oddzielna sprawa.
  23. Ja po kupnie auta dorabiałem kluczyk. Moim zdaniem takie rzeczy tylko w ASO. Pilot kosztował coś około 400 zł, a grot z kluczykiem 150 zł (Warszawa). Co ciekawe kluczyk dorabiają u Niemca po numerze VIN, więc nie trzeba nawet mieć przy sobie oryginalnego kluczyka. Ale trzeba za to poczekać około tygodnia. Potem trzeba zakodować wszystkie kluczyki (piloty). Wszystkie dlatego, że nie ma opcji dodania nowego pilota, tylko trzeba wygenerować i wgrać nowy kod szyfrujący do wszystkich. Koszt kodowania (niezależnie od ilości pilotów) to około 150 zł. Więc u Ciebie ogólny koszt wyniósłby około 300 zł. Moim zdaniem warto zainwestować w ASO, bo koszt nie jest jakiś duży.
  24. Wystarczy poszukać: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297014-uszkodzone-zamki-w-tylnych-drzwiach/
  25. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Koledzy, czy ta wiązka podejdzie pod PDC na przód? Sprzedawca odpowiedział mi tylko, że podejdzie do Audi, więc wolę się upewnić że na pewno będzie pasowała na przód. http://allegro.pl/show_item.php?item=4861201874

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.