Treść opublikowana przez radko123
-
Potrzebny nr nr części, proszę o pomoc.
Chce wymienić osuszacz i potrzebuje nr częsci. A4 B6 1.8T BFB z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
-
Poszukuje numeru części czujnika temperatury, proszę o pomoc.
U mnie jest dwa piny, hmmm ?
-
Poszukuje numeru części czujnika temperatury, proszę o pomoc.
Witam Błąd na vag-u: 17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small P1290 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermitten Podobno umiejscowiony: lewa strona (kierowcy) dolny króciec chłodnicy Będę wdzięczny jak ktoś mi podeśle nr części tego czujnika. z góry dziękuję i pozdrawiam
-
Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.
Sprężarka wymieniona - nowa, klima działa. koszt 1000zł Tylko teraz pytanie? Poinformowano mnie iż została wstawiona o większej wydajności - końcówka modelu 14 a oryginalnie było 12. Czy to nie wpłynie negatywnie na resztę układu? pozdrawiam
-
Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.
- Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.
...klapka pojawiała się już wcześniej jak klima działała więc uznałem podawanie błędu z zbędne (dla jasności jest to prawa klapa temperatury powietrza). Czy jest jakiś prosty sposób aby się upewnić czy przyczyna leży po stronie sprężarki czy zaworu rozprężnego?- Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.
..trochę posprawdzałem i jest tak: Czynnik chłodniczy jest. wentylator się włącza, zasilanie do sprężarki dochodzi. No to wygląda że sprężarka "kaput" dobrze myślę? Może ma ktoś pomysł co mogło paść w sprężarce? Tam jest chyba jakiś zawór który steruje jej pracą?- Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.
Wczoraj nie z tego ni z owego przestała chłodzić. Nie zauważyłem aby ostatnimi czasy działała słabiej czy coś. Podłączyłem vaga ale tam tylko sporadyczny błąd klapy . Które kanały mam przejrzeć aby zdjagnozować usterkę? bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje- 1.8T Jakie paliwo 95 czy 98, co lepiej?
Myślę że seria a klapka wygląda tak:- Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
Od jakiegoś czasu po nocy przy odpalaniu wydobywał się z silnika przez ok 2s rzeżący dźwięk a na rozgrzanym silniku słychać lekkie klekotanie. Ostatnio objawy się nasiliły wystarczy 2-3 godziny postoju i już przy starcie głośna praca i na rozgrzanym trochę głośniej klekocze. Pojechałem do ASO kazali się umówić na diagnozę (koszt 300zł) ale poprosiłem aby jakiś fachowiec chociaż osłuchał i powiedział czy mogę jeździć takim autem. Wyszedł pan z warsztatu posłuchał i powiedział: ....Łańcuch, napinacz i zawór hydrauliczny napinacza do wymiany, będą koszta - dodał ....Proszę szybko się tym zająć bo może łańcuch przeskoczyć i będą kolejne koszta - skwitował na koniec i wrócił do swojego zajęcia. Poprosiłem o wycenę takiej wymiany i czekam na maila. Podejrzewam że koszta będą nie małe. Moje pytanie jest takie jeśli chciałbym to robić na zamiennikach to czy warto? i jakiej firmy ew. szukać. ...zrobiłem małe rozeznanie w kosztach zamienników i jedna firma poleca zamiennik swag - komplet za ok 650zł. Co o tym sądzicie?- 1.8T Jakie paliwo 95 czy 98, co lepiej?
Witam Tak jak w temacie. Dodam że na dekielku od wlewu jest 92-95. Czy 98 będzie bezpieczniejsze dla silnika, czy nie ma to znaczenia? pozdrawiam- Logi do analizy
co znaczy jakie? mam podać ich symbol? Ja nie zmieniałem jak kupiłem. Słyszałem że była jakaś akcja wymian wadliwych, jak poznać czy to przypadkiem nie ta trefna seria? Bardzo proszę o jakieś pomysły co jeszcze mam sprawdzić aby dojść co jest przyczyną tych zapłonów? Spać mi to nie daje :-( ....zapaliła się rezerwa więc jutro zatankuje jakiegoś innego paliwa i jeszcze raz zloguje- Logi do analizy
Witam Świece wymienione poniżej logi dynamiczne, dołączyło mi do tych z wczoraj. pierwsze przed wymianą świec drugie po wymianie. Log (7 - 002,020,115,002,020,115) bardzo proszę o ocenę- Logi do analizy
co to znaczy w miarę dobrej kondycji? Co mogło by być lepiej?- Logi do analizy
Dzięki za odpowiedź, w tygodniu zmienię świece zastanawiam się tylko jakie dobre? Co jeszcze można zlogować aby określić kondycję silnika? A jeszcze jedno, Jak kupiłem to był błąd 1 Fault Found: 17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small P1290 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Skasowałem ale dzisiaj przed logami patrzę i znowu ten sam - może wtyczka? czy czujnik do wymiany?- Logi do analizy
Przegoniłem auto i oto logi dynamiczne, bardzo proszę o analizę. Log (1 - 002,020,115) Log (0 - 115,118) Log (2 - 033,120) Log (3 - 032)- Logi do analizy
jutro zrobię, a to żę tak lambda skacze to normalne?- Logi do analizy
Witam Proszę o analizę logów, narazie statyczne na biegu jałowym. 033-120 002-020 115-118 Dopiero raczkuje w diagnostyce i z tego co wyczytałem to te grupy powinno sie logowa chyba dynamicznie ale nie zdążyłem już dzisiaj Aśki przegonić. To że tak lambda szaleje to normalne? pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.- Błąd 17698 proszę o lokalizację czujnika.
Witam Moje pierwsze podpięcie do Vaga skan błędów i oto wynik: 1 Fault Found: 17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small P1290 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Proszę o pomoc w lokalizacji który czujnik do wymiany. I jeszcze pytanko co na początek mam zlogować aby ocenić kondycje turba i tych wszystkich zaworków i czujników ..dv, przepływka itd.? W temacie Vag to raczkuję i proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za pomoc- Głośna praca na zimnym - przez chwilę
castrol edge professional long life 5W-30 taki lał pierwszy właściciel od nowości. Niedługo będę zmieniał, myślisz że motul będzie lepszy? Jaki dokładnie olej masz u siebie i gdzie kupujesz bo słyszałem że można trafić na podróbę? pozdrawiam- Głośna praca na zimnym - przez chwilę
...przebieg 205 tyś Czy mam już go wymieniać? Co się może stać jak padnie całkiem?- Głośna praca na zimnym - przez chwilę
Witam Jak odpalę po dłuższym postoju powyżej 4 godzin to przez pierwsze 2 sekundy coś głośno tak jakby metalicznie rzęzi, bzyczy w silniku gdzieś w okolicach zaworów. Auto mam od miesiąca i wydaje mi się ze przez pierwszy tydzień tego objawu nie było. Co to może być? pozdrawiam i proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki.- Nowicjusz - wątek powitalny
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Audi A4 B6 Sedan 1.8T BFB Seria 2002 Radek - Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.