Treść opublikowana przez Mat.Rynio
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Mam pytanko odnośnie tego jak wyciągnąć moduł komfortu. Doczytałem tu i ówdzie, że trzeba zdemontować listwę progową i tą listwę pod nogę, a następnie odchylić dywanik. Tylko czy te listwy trzeba wyszarpać, czy muszę gdzieś śrubek szukać?
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Właśnie ta guma siedziała sobie na końcu zaklinowana Już właśnie ją przyciąłem, posmarowałem i zabieram się do wywiercenia tej dziurki na górze co tutaj kilka osób opisywało. Także dzięki
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Chłopaki ja mam pytanie co do tłoczka. Bo u mnie on praktycznie nie działał, tzn. po otworzeniu schowka leciał on na dół od razu, tak samo jak i bez tłoczka. I mam pytanie czy w środku po rozebraniu jego powinno być tam dużo tego smaru/oleju bo u mnie jest on kompletnie suchy.
-
Wariują światła awaryjne
Przy poprzednim zalaniu miałem właśnie wymienianą tą pokrywę od sterownika silnika, więc wydaję mi się, że tu powinno być wszystko ok. Natomiast miałem zapchane te 2 odpływy wody, jeden przy akumulatorze drugi pod servo, oczywiście już przeczyszczone Ale skrzynkę sterownika będę musiał jeszcze raz zobaczyć aby ew. wykluczyć możliwość spływy wody z tego źródła.
-
Wariują światła awaryjne
Okazało się że moduł był cały zalany... Już drugi raz....Nowy moduł mam już zamówiony i tym razem przy szparach puszcze trochę silikonu co by zabezpieczyć się przed kolejnym takim numerem... Teraz zostaje mi tylko szukać źródła wycieków.
-
Wariują światła awaryjne
Rano podłączyłem aku i światła przestały migać, ale niestety potem zaczeły wariować wycieraczki, tj, cały czas chodziły gdy raz się włączyło, pomagało zgaszenie auta. Teraz ide do auta i nie działa podświetlenie w środku auta, nie działają kierunki, i domykanie szyb za jednym wciśnięciem (trzeba trzymać) ogólnie cała elektryka coś wariuje. Sprawdziłem błędy i na kanale 08,17,46 jest taki błąd: 00457 - Control Module for Network (J519) 49-00 - No Communications Dodam, że w ogóle nie chciało połączyć mnie z kanałem 09 (centralna elektryka) - wyskakiwał komunikat: Note: Excessive Comm Errors. Myślicie, że jakiś problem z MCE? Dodam, że około pół roku temu był on wymieniany.
-
Wariują światła awaryjne
Jak w temacie. Wariują mi światła awaryjne. Samochód zamknięty patrze przez okno i migają światła awaryjne. Odłączyłem włącznik świateł awaryjnych bo czytałem, że tam jest przerywacz i w nim może być problem, jednak po jego odłączeniu światła dalej migały. Auto na noc zostaje z odpiętym aku... Ktoś miał taki problem, wie o co może chodzić?
-
Błędy Radia.
Witam. Posiadam radio Concert II i po podłączeniu Vaga wyskakują takie oto błędy: Address 56 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 035 186 Component: concert II GRO 0002 Coding: 00005 Shop #: WSC 63351 2 Faults Found: 00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier 36-00 - Open Circuit 01305 - Databus for Infotainment 80-00 - Single-Wire Operation Ktoś wie czego dokładnie mogą one dotyczyć? 1 rozumiem, że coś związanego ze wzmacniaczem, ale ciężko się domyślić o co chodzi skoro radio działa normalnie. Może ktoś spotkał się już z takimi błędami?
-
Pęknięte ucho - lampa tył
Tak. To zostało
-
Pęknięte ucho - lampa tył
Tylko, że ucho tak się połamało, że mam tylko jego połowę, a drugą część gdzieś szlag tafił
-
Pęknięte ucho - lampa tył
Jak w temacie. Pękło mi ucho w tylnej lewej lampie. (to zaznaczone na zdjęciu niżej). Czy da radę coś z tym zrobić. Czytałem, że do przednich jest jakiś zestaw naprawczy, jak wygląda z tylnymi? Ktoś już może miał podobny problem. Osobiście nie widzi mi się wymiana lampy - wiadomo jak to z oryginalnością lub odcieniami...
-
Czujnik parkowania przestał działać
Ehh. U mnie wczoraj ten sam problem...
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Ja już rok z Yatourkiem i wszystko cacy Polecam.
-
Brak ostrzeżenia dźwiękowego przy "rezerwie"
Simon powinieneś wrzucić swój instruktaż do działu Warsztat, bo codziennie powstają jakieś tematy na temat tego buzzerka...
-
Naprawa silniczka zamka w bagażniku
Qrcze a ja mam mały problem i nie wiem czy jest on związany z zamkiem czy z czymś innym. Dodam, że jestem po wymianie tej blaszki w zamku. Problem pojawia się gdy auto dłużej postoi i nie otwiera się bagażnika, np. na następny dzień gdy otwieram bagażnik nie chcę on się lekko otworzyć tj. zamek słychać pracuję, ale klapa jest "przyssana" i trzeba mocno ją wyszarpać aby podnieść. Coś jak w zimie jak są mocno ujemne temperatury i klapy/drzwi przymarzają. Tutaj jest podobny efekt. Po tym pierwszym otwarciu klapa już normalnie elegancko się otwiera. W czym może być problem? Ktoś spotkał się z czymś takim?
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Ja już po wymianie. Włącznik wygląda ok. Jestem zadowolony. Problem był ze zmianą tego pokrętła i tu z pomocą przyszedł forumowicz Wandej. Polecam uciąć tak jak na tym zdjęciu, które od niego dostałem. Odzielimy wtedy ten boczny plastik od główki. Zostanie sama główka i tutaj poradzimy już sobie śróbokrętem. Dodam, że nie miałem kątówki i całość ciąłem piłą do metalu
-
Brak sygnału włączonych świateł
Tak jak kolega jacek, ja również zostawiłem stary na swoim miejscu i podlutowałem zamiennik, przykleiłem klejem i gicior. W tym przypadku podłączenie + i - chyba nie ma znaczenia. Lutowaniem zajął się znajomy i przylutował je jak leci. Wszystko działa. Ktoś kiedyś na forum też pisał, że nie patrzył czy tu ma być plus czy minus i działało.
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Zamówiłem. Raz kozie śmierć. Zobaczymy co z tego będzie
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
A jak ten zestaw wygląda obok oryginalnego włącznika? Jest jakaś kolosalna różnica?
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Jak tam panowie, warto kupić ten zestaw? Bo właśnie się zastanawiam nad tym...
-
Brak sygnału włączonych świateł
Nie ma obawy przed wymianą tego brzęczyka. Ja jak wymieniałem to też nigdy wcześniej nie wyjmowałem zegarów, ani ich nie rozbierałem. Z pomocą przyszło forum i wszystko poszło jak z płatka Wyjęcie i otworzenie licznika trwało może z 5 minut. Przekonacie się jakie to wszystko jest proste. Kolega wyżej wziął z dziecięcej zabawki. Ja głośniczek wyjąłem z bardzo starego telefonu, który znalazłem na strychu. Zawsze jak chcesz to możesz kupić jakiś w sklepie za grosze. Nie ma co się w oryginały bawić
-
Brak sygnału włączonych świateł
Zapewne padł brzęczyk w zegarach. Poszukaj dobrze na forum, bo to było omawiane już chyba setki razy.
-
Jak Sprawdzić Jakie Mam Ksenony...
Nie jestem do końca pewien, ale chyba różnica polega na tym, że w światłach bi-ksenonowych to światłami ksenonowymi są zarówno mijania jak i drogowe. W zwykłych ksenonach tylko mijania będą ksenonowe, drogowe - halogen.
-
Zatrzask Podłokietnika
Forumowicz o nicku "snajper007" je sprzedawał. Odezwijcie się do niego. Sam brałem ten zatrzask i jest super. Polecam
-
Nie Działa Brzęczyk Przy Włączonych Światłach I Wyciągniętym Kluczyku
Poczytaj na forum dużo było tematów z naprawą tego buzzerka. Sam go wymieniałem. Przy wyciąganiu zegarów ustawiasz kierownice maksymalnie w doł i max. do siebie. Wyszarpujesz lekko ten plastik, który jest pomiędzy przyciskami Check i Mode. Zobaczysz tam 2 śrubki na torxy. Wykręcasz je i potem ciągniesz powoli licznik do siebie. Odpinasz kable z tyłu licznika i koniec.