Treść opublikowana przez kawowy19
-
Wyciek z otworu obudowy termostatu... ostatni post
oooo widzisz, o to mi chodziło Tylko tak myślę że silnik zimny to reszta zostanie w środku i jak odkrece termostat to wyleci....... no ale cóż, jak to mówią życie
-
Wyciek z otworu obudowy termostatu... ostatni post
Witam. Szybkie pytanko czy BFB ma gdzieś w układzie chłodzenia jakiś zaworek,korek do spuszczenia płynu? Bo muszę to zrobić ale chwilowo nie mam możliwości przyjrzenia się temu w aucie. Poci mi się koło termostatu:kwasny: i musze zlać płyn żeby się do tego dobrać
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
dzieki za filmik.Poradziłem sobie z tym bez wyciagania wałka. ścisnąlem napinacz lekko go podniosłem i wysunąłem uszczelke. Mam nadzieje że rozrząd się nie przestawił na łańcuchu:facepalm:
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
czy wałek i tak trzeba popuszczać czy jesli ścisnę napinacz to nie bedzie trzeba?? mógłby ktoś napisać tak konkretniej jak to ogarnąć bez takiego sprzętu? czy nie ma opcji w ogole?
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
takie sprzętu to nie mam niestety. Czy jest w ogóle możliwość zrobienia tego bez tak specjalistycznego narzędzia??
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
ok dzisiaj się chyba za to zabiorę. Wymienię też uszczelkę pod napinaczem tylko chciałbym żeby ktoś mi napisał dokładnie jak sobie poradzić z napinaczem (ściśnięciem jego) i podważeniem wałka???
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
ale silikon po całości czy jak???
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
hmmmm no bo nie widac jakby spod napinacza tylko tak nie wiadomo. dawałeś silikon po całości czy jak??? na nową uszczelką czy starą? bo moja stara ma 3 miesiące wiec na pewno najgorzej nie wygląda. Już sam nie wiem
-
Smród spalonego oleju, kapie na kata - na pewno uszczelka pokrywy???
Witam! Wiem, że temat był wałkowany itd ale niestety u mnie jest coś chyba inaczej. Zaczęło sie od tego, że tradycyjnie poczułem zapach przypalonego oleju. Zauważyłem że olej spływa z lewej strony silnika do prawej i w tedy kapie na kata. Odkręciłem pokrywę bo myślałem że to jej wina. faktycznie puszczała. Wymieniłem na Febiego. Po chwili zaczeło cieknąć znowu więc wymieniłem na elringa. I co? i dalej leci. Co dziwne za każdym razem wygląda jakby uszczelki puszczały... Uszczelki pod napinaczem nie zmieniałem ale wydaje mi się że to nie z niej leci. Nie składałem tego też na żaden silikon. Najgorsze że nie leci to tak intensywnie żeby stwierdzić od razy skąd leci, tylko zbiera się na jednej ze śrub kolektora chyba i sobie kapnie raz na jakiś czas. Dokręciłem najpierw 10Nm kapało dociągnąłem trochę mocniej ale dalej sie zbiera. Wkurza mnie to niesamowicie. Ma ktoś pomysł na to??? Może zła kolejność dokręcania? Dać starą uszczelkę (ma 3miesiące) na silikon? Zakładać trzecią nową uszczelkę?
-
Ciśnienie oleju, jaka może być przyczyna ?
u mnie było zasygnalizowane żółtym chyba "oil level min" ale być może czujnikowi "wydaje się " że jest np.za dużo ? wygląda w każdym razie jakby czujnik coś wariował. A może idzie go jakoś vag-iem sprawdzić?
-
Gwizd turbo
tak zapytam. Czy jak zmieniacie u siebie olej to co wymiane robicie płukanie????
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
to jest na pewno zawór zwrotny, nazywają to śrubą itd ale jest to zaworek zwrotny. Puszcza tylko w jedną stronę powietrze. U mnie było, że np trzymał mi 1000 albo skakał 900-1500 itd. Mój był tak rozwalony że ta przesłonka latała jak chciała i wtedy chodził jak chciał wyjmij ten zaworek i sprawdź. Dużo roboty z tym nie ma a pewność będziesz miał od razu.
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
tu zaworu DV nie ma. u mnie jak padł zaworek nr6 to miałem błąd 17705.
-
Gwizd turbo
ja mam Castrola 5w30. Niektórzy narzekają że się nie nadaje że lepiej Motula ale silnik wygląda czyściutko więc narazie nie zmieniam bo nie ma sensu
-
Środkowa kratka przedniego zderzaka- pytanko
dziękuje za pomoc. Faktycznie nie pomyślałem żeby maskę podnieść hehehe. A palców miedzy żeberka nie szło włożyc dlatego pytałem. Wyjąłem wyczyściłem i wygląda jak należy Jeszcze raz dzięki
-
Gwizd turbo
BFB 163ps. Przejechałem przez ten rok 12tys km (od zmiany do zmiany) a dolałem 0,6 litra więc to chyba normalne zużycie. Tylko nie wiem też o jakim gwiździe mówicie. U mnie tak jak pisałem to delikatne ale dobrze słyszalne. Na forum w jakimś temacie ostatnio też dyskutowali na temat gwizdania turbo w 1,8T i z tego co pamiętam chyba nie ma reguły. I nie wiem czy prognozuje gwizd zbliżającą się konieczność wymiany turbo, bo u mnie od początku tak bylo i jest nadal, a skoro oleju nie wciąga to chyba jest okey.
-
Gwizd turbo
jak rok temu kupiłem auto to od pierwszej jazdy tak było i jest nadal Oczywiście nie jest to nie wiadomo jaki gwizd. Delikatnie ale wyraźnie słyszalne.
-
Gwizd turbo
u mnie od początku gwizdało i gwizda, właśnie ok 2tys jest to przyjemnie słychać
-
Środkowa kratka przedniego zderzaka- pytanko
hmmm a jak??? trzeba z kanału czy obejdzie sie bez?
-
Środkowa kratka przedniego zderzaka- pytanko
Witam! Mam pytanko odnośnie środkowej kratki zderzaka. Czy można ją wyjąć bez wyciągania zderzaka????? Standardowe a4 b6.
-
Sporadycznie zapalająca się kontrolka ESP
może czujnik przy pedale zaczyna wariować i raz światła są a raz nie ma, dlatego łapie czasami ten błąd...
-
Średnica wewnętrzna miedzianej uszczelki korka spustowego oleju
korek ma 14mm więc uszczelka musi miec delikatnie więcej żeby weszła bez problemu. Ja przy wymianie kupiłem nowy korek za 5zł z "zaciśniętą" tak jakby na stałe podkładką (jak oryginał) i po kłopocie
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
o właśnie tego typu odpowiedzi oczekiwałem a kata można jakoś sprawdzić bez wyciągania??
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
Nie pisał o mnie tylko do mnie. Ustosunkować do odpowiedzi swiro222 który napisał że "mu też pisali ze logi ok ok..." czyli to potwierdzić, zaprzeczyć itd. Krótko mówiąc, czy jest to możliwe. Pomimo dobrych logów auto generuje mniejszą moc niż powinno?
-
ospały na dole, prośba odnośnie logów (ostatni post)
tylko u mnie to odczucie mam zanim się włączy turbo itd. ale co mapa sie "zepsuła"? chyba nie bardzo. Wiec nie wiem czy to taka moze być przyczyna. ---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 09:49 ---------- może ktoś się ustosunkować do wypowiedzi swiro222 ???