Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kawowy19

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kawowy19

  1. nie nie jestem. Tylko to nie jest "typowy" dźwięk pierdzenia wydechu czy coś. Bo na wolnych tego w ogóle nie słychać
  2. ok to spróbuje. Bo właśnie podczas pracy jak naciskali na pedał gazu to czułem jakby grzechotał w środku i dziwnie brzęczał. A nieszczelność na kolektorze czy przy turbinie idzie jakoś sprawdzić??? Bo dziwne jest to że na ciepłym to zanika całkowicie. Tak jakby się pod wpływem ciepła rozszerzyło i zakleiło jakaś dziurkę może, nie wiem .....
  3. Panowie. Od dłuższego czasu zauważyłem taka przypadłość u siebie. Po odpaleniu zimnego silnika przy gwałtownym puknięciu w pedał gazu słychać jakby świst, gwizd, pisk cieżko określić. Dobrze słychac podczas jazdy jak sie wciśnie tak żeby turbo wstało. Dźwięk zanika po rozgrzaniu silnika, wtedy słychac tylko delikatne świszczenie turbo- normalne . Macie na to jakiś pomsył? Może kolektor pęknięty albo któraś z uszczelek przy turbinie? Jedzie auto normalnie ale dźwięk irytuje. Słychać go z okolic turbibny, kolektora- gdzieś tam. Jeszcze jedno po co jest ten zaworek? https://www.google.pl/search?q=058906283f&client=firefox-a&hs=e1d&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ro8NVLCsHbKv7AaQxYCIBA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1173&bih=792#facrc=_&imgdii=_&imgrc=-x1PqiIG3IVLNM%253A%3B0EdivmJ8SxGalM%3Bhttp%253A%252F%252Fc1552172.r72.cf0.rackcdn.com%252F441495_x800.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ecstuning.com%252FES2663423%252F%3B800%3B600 Jest on wczepiony w rure dolotu na wysokości turbo. Podczas jego pracy słychać tak jakby grzechotał i sie zastanawiam czy to nie on wydaje te dźwięki. Po jego odczepieniu nie słyszę już tego dźwięku ale nie wiedziałem czy mogę sie przejechać z odpiętą wtyczką czy nie. oczywiście po tym wyrzucił jakiś błąd ciśnienia doładowania N75...
  4. chodzi jak blow-off
  5. skoro rozwiązałeś problem to napisz co było przyczyną.
  6. U mnie jak ciekło z pokrywy i z hydraulika z tyłu, to z przodu nie miałem ani kapki oleju. Jakby leciało z pokrywki to raczej byłoby dobrze widoczne.
  7. Nie ma rady. Wszystko masz zalane olejem więc tak jak Kolega wyżej napisał. Musisz umyć w miare dokładnie i szukać. Być może z któregoś z przewodów olejowych leci ale trzeba najpierw zlokalizować wyciek
  8. kawowy19 odpowiedział(a) na Fr0styyy. temat w 1.8T
    to podstawa przy falowaniu itd
  9. już po samej muzyce Ewidentnie, tak chodzić nie powinno. Może ścięło klin na kole i dlatego tak tańczy https://www.google.pl/search?q=06b109111&client=firefox-a&hs=mCj&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=da04c92UK5O62M%253A%253BlL0so1c54p0MuM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.ecstuning.com%25252FVolkswagen-Jetta_IV--1.8T%25252FEngine%25252FTiming%25252FES248768%25252F&source=iu&fir=da04c92UK5O62M%253A%252ClL0so1c54p0MuM%252C_&usg=__6AH9i6SM89DUIgMShRU4N6cjyxM%3D&sa=X&ei=_Br-U7eBHemd0QWytYCgCQ&ved=0CCQQ9QEwAA&biw=1680&bih=923#facrc=_&imgdii=_&imgrc=da04c92UK5O62M%253A%3BlL0so1c54p0MuM%3Bhttp%253A%252F%252Fc1552172.r72.cf0.rackcdn.com%252F37355_x800.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ecstuning.com%252FVolkswagen-Jetta_IV--1.8T%252FEngine%252FTiming%252FES248768%252F%3B800%3B600
  10. kawowy19 odpowiedział(a) na Fr0styyy. temat w 1.8T
    u mnie przez chwile po odpaleniu obroty są na poziomie 1200 i wydaje mi się że to normalne. Działa ssanie po prostu i tyle
  11. kawowy19 odpowiedział(a) na zioleks temat w 1.8T
    U mnie buczało przed wymiana i buczy po, choć trochę mniej. Filtr też mann'a założyłem
  12. kawowy19 odpowiedział(a) na bongod temat w 1.8T
    Pewnie standardowo nie każdy błąd świadczy o uszkodzeniu Przecież na jej pracę mają wpływ inne podzespoły, więc myślę że trzeba to porządnie sprawdzić. Bo wywalić kasę nie sztuka. Oczywiście nie twierdzę, że ona faktycznie się nie zepsuła.
  13. kawowy19 odpowiedział(a) na zioleks temat w 1.8T
    Był wątek o tym. Poszukajcie. Było tam napisane, że zazwyczaj to pompa paliwa. Wymiana filtr paliwa, który ma w sobie regulator ciśnienia, przeważnie nic nie pomaga. Ktoś również poruszył kwestię przewodu od koszyka do pokrywki, jakoby on miał jakiś wpływ na buczenie.
  14. kawowy19 odpowiedział(a) na peem temat w 1.8T
    jeśli nawet ma pęknięty kolektor to po co mu druga głowica???
  15. kawowy19 odpowiedział(a) na peem temat w 1.8T
    Dziwny kolor przede wszystkim, taki biały. Musisz sie dokładniej przyjrzeć bo tak to ciężko określić co to jest. Wygląda jak biały zaciek ale z czego....
  16. kawowy19 odpowiedział(a) na peem temat w 1.8T
    jestes pewien ze to wyciek???
  17. jak dobrze pamiętam to w podstawie filtra oleju jest czujnik ciśnienia. Wykręcasz czujnik, wkręcasz manometr i tyle
  18. Kolego było już o tym. Tu masz filmik widać dokładnie gdzie masz zmierzyć i w jaki sposób
  19. podepnę sie pod temat. A czy peknięty kolektor może dawać podobne objawy. jak zimny słychać takie pogwizdywanie - jakby nieszczelność, a jak ciepły to cisza? czy gołym okiem peknięcie kolektora będzie widoczne? Bo u mnie tez cos tam słychać ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać żeby to zdiagnozować
  20. nie wiadomo co sie stało. To że przestało cykać bo.np olej teraz dochodzi do góry nie znaczy że coś się nie przytarło. I w drugą stronę, może się faktycznie nic nie stało. Moim zdaniem nie masz co gdybać, jak Kolega wyżej pisał, micha w dół smok do czyszczenia, kontrola pompy oleju itd. Co do oleju to 10ka raczej niewskazana do 1,8T.
  21. http://a4-klub.pl/1-8t-218/buczy-porannym-odpaleniu-265399/
  22. kawowy19 odpowiedział(a) na pawelk82 temat w 1.8T
    nie, 06A 129 101 D to zaworek odpowietrzania. Odma jest przy samym bloku silnika. Ale idąc dalej od odmy przez trójnik do góry to dojdziemy do zaworka 06A 129 101 D. A zaworek w trójniku jest schowany w środek dlatego go nie widać
  23. kawowy19 odpowiedział(a) na pawelk82 temat w 1.8T
    Chodzi o odme-czyli plastikowe kolanko wchodzące w blok sillnika z jednej strony a z drugiej łączące się z trójnikiem z którego drugi wąż idzie do góry do pokrywy, a wew. trzeciego znajduje się zaworek jednostronny.
  24. kawowy19 odpowiedział(a) na yaras90 temat w 1.8T
    można. Montowałem to u siebie i wszystko jest okey:)
  25. tylko wydaje mi sie że autorowi postu chodzi o reakcje stricte na gaz, nawet na postoju. Po prostu jakby wolno się wkręcał, ale najwyrażniej ten typa tak ma

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.