Treść opublikowana przez kawowy19
-
Dziwny dźwięk- turbo,wydech, jakaś nieszczelność?
nie nie jestem. Tylko to nie jest "typowy" dźwięk pierdzenia wydechu czy coś. Bo na wolnych tego w ogóle nie słychać
-
Dziwny dźwięk- turbo,wydech, jakaś nieszczelność?
ok to spróbuje. Bo właśnie podczas pracy jak naciskali na pedał gazu to czułem jakby grzechotał w środku i dziwnie brzęczał. A nieszczelność na kolektorze czy przy turbinie idzie jakoś sprawdzić??? Bo dziwne jest to że na ciepłym to zanika całkowicie. Tak jakby się pod wpływem ciepła rozszerzyło i zakleiło jakaś dziurkę może, nie wiem .....
-
Dziwny dźwięk- turbo,wydech, jakaś nieszczelność?
Panowie. Od dłuższego czasu zauważyłem taka przypadłość u siebie. Po odpaleniu zimnego silnika przy gwałtownym puknięciu w pedał gazu słychać jakby świst, gwizd, pisk cieżko określić. Dobrze słychac podczas jazdy jak sie wciśnie tak żeby turbo wstało. Dźwięk zanika po rozgrzaniu silnika, wtedy słychac tylko delikatne świszczenie turbo- normalne . Macie na to jakiś pomsył? Może kolektor pęknięty albo któraś z uszczelek przy turbinie? Jedzie auto normalnie ale dźwięk irytuje. Słychać go z okolic turbibny, kolektora- gdzieś tam. Jeszcze jedno po co jest ten zaworek? https://www.google.pl/search?q=058906283f&client=firefox-a&hs=e1d&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ro8NVLCsHbKv7AaQxYCIBA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1173&bih=792#facrc=_&imgdii=_&imgrc=-x1PqiIG3IVLNM%253A%3B0EdivmJ8SxGalM%3Bhttp%253A%252F%252Fc1552172.r72.cf0.rackcdn.com%252F441495_x800.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ecstuning.com%252FES2663423%252F%3B800%3B600 Jest on wczepiony w rure dolotu na wysokości turbo. Podczas jego pracy słychać tak jakby grzechotał i sie zastanawiam czy to nie on wydaje te dźwięki. Po jego odczepieniu nie słyszę już tego dźwięku ale nie wiedziałem czy mogę sie przejechać z odpiętą wtyczką czy nie. oczywiście po tym wyrzucił jakiś błąd ciśnienia doładowania N75...
-
dziwny dzwiek przy puszczeniu gazu
chodzi jak blow-off
-
Problem z kołem zębatym rozrządu - 1.8 T BFB
skoro rozwiązałeś problem to napisz co było przyczyną.
-
BFB wyciek oleju z silnika po stronie turbo [rozwiązany]
U mnie jak ciekło z pokrywy i z hydraulika z tyłu, to z przodu nie miałem ani kapki oleju. Jakby leciało z pokrywki to raczej byłoby dobrze widoczne.
-
BFB wyciek oleju z silnika po stronie turbo [rozwiązany]
Nie ma rady. Wszystko masz zalane olejem więc tak jak Kolega wyżej napisał. Musisz umyć w miare dokładnie i szukać. Być może z któregoś z przewodów olejowych leci ale trzeba najpierw zlokalizować wyciek
-
Falowanie obrotów
to podstawa przy falowaniu itd
-
Problem z kołem zębatym rozrządu - 1.8 T BFB
już po samej muzyce Ewidentnie, tak chodzić nie powinno. Może ścięło klin na kole i dlatego tak tańczy https://www.google.pl/search?q=06b109111&client=firefox-a&hs=mCj&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=da04c92UK5O62M%253A%253BlL0so1c54p0MuM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.ecstuning.com%25252FVolkswagen-Jetta_IV--1.8T%25252FEngine%25252FTiming%25252FES248768%25252F&source=iu&fir=da04c92UK5O62M%253A%252ClL0so1c54p0MuM%252C_&usg=__6AH9i6SM89DUIgMShRU4N6cjyxM%3D&sa=X&ei=_Br-U7eBHemd0QWytYCgCQ&ved=0CCQQ9QEwAA&biw=1680&bih=923#facrc=_&imgdii=_&imgrc=da04c92UK5O62M%253A%3BlL0so1c54p0MuM%3Bhttp%253A%252F%252Fc1552172.r72.cf0.rackcdn.com%252F37355_x800.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ecstuning.com%252FVolkswagen-Jetta_IV--1.8T%252FEngine%252FTiming%252FES248768%252F%3B800%3B600
-
Falowanie obrotów
u mnie przez chwile po odpaleniu obroty są na poziomie 1200 i wydaje mi się że to normalne. Działa ssanie po prostu i tyle
-
Objawy padającej pompy paliwa
U mnie buczało przed wymiana i buczy po, choć trochę mniej. Filtr też mann'a założyłem
-
Zmiany spalania na fisie
Pewnie standardowo nie każdy błąd świadczy o uszkodzeniu Przecież na jej pracę mają wpływ inne podzespoły, więc myślę że trzeba to porządnie sprawdzić. Bo wywalić kasę nie sztuka. Oczywiście nie twierdzę, że ona faktycznie się nie zepsuła.
-
Objawy padającej pompy paliwa
Był wątek o tym. Poszukajcie. Było tam napisane, że zazwyczaj to pompa paliwa. Wymiana filtr paliwa, który ma w sobie regulator ciśnienia, przeważnie nic nie pomaga. Ktoś również poruszył kwestię przewodu od koszyka do pokrywki, jakoby on miał jakiś wpływ na buczenie.
-
Dziwny wyciek .... ?
jeśli nawet ma pęknięty kolektor to po co mu druga głowica???
-
Dziwny wyciek .... ?
Dziwny kolor przede wszystkim, taki biały. Musisz sie dokładniej przyjrzeć bo tak to ciężko określić co to jest. Wygląda jak biały zaciek ale z czego....
-
Dziwny wyciek .... ?
jestes pewien ze to wyciek???
-
Gdzie Podpiąć Manometr Ciśnienia Oleju W Adr 1.8?
jak dobrze pamiętam to w podstawie filtra oleju jest czujnik ciśnienia. Wykręcasz czujnik, wkręcasz manometr i tyle
-
Rozrząd 1.8T - Odległość Napinacza Od Rolki
Kolego było już o tym. Tu masz filmik widać dokładnie gdzie masz zmierzyć i w jaki sposób
-
Turbina , dziwny dźwięk chwile po odpaleniu.
podepnę sie pod temat. A czy peknięty kolektor może dawać podobne objawy. jak zimny słychać takie pogwizdywanie - jakby nieszczelność, a jak ciepły to cisza? czy gołym okiem peknięcie kolektora będzie widoczne? Bo u mnie tez cos tam słychać ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać żeby to zdiagnozować
-
Cykanie silnika, tłucze jak diesel.
nie wiadomo co sie stało. To że przestało cykać bo.np olej teraz dochodzi do góry nie znaczy że coś się nie przytarło. I w drugą stronę, może się faktycznie nic nie stało. Moim zdaniem nie masz co gdybać, jak Kolega wyżej pisał, micha w dół smok do czyszczenia, kontrola pompy oleju itd. Co do oleju to 10ka raczej niewskazana do 1,8T.
-
Pompa Paliwa 1.8t BFB z Webasto
http://a4-klub.pl/1-8t-218/buczy-porannym-odpaleniu-265399/
-
Słaby dół
nie, 06A 129 101 D to zaworek odpowietrzania. Odma jest przy samym bloku silnika. Ale idąc dalej od odmy przez trójnik do góry to dojdziemy do zaworka 06A 129 101 D. A zaworek w trójniku jest schowany w środek dlatego go nie widać
- Słaby dół
-
Napinacz na rorządzie
można. Montowałem to u siebie i wszystko jest okey:)
-
Reakcja na gaz, czy tak powinno byc?
tylko wydaje mi sie że autorowi postu chodzi o reakcje stricte na gaz, nawet na postoju. Po prostu jakby wolno się wkręcał, ale najwyrażniej ten typa tak ma