Treść opublikowana przez kawowy19
-
czy to jest orginalny filtr benzyny?
czy z pierwszego montażu, ciężko stwierdzić ale wygląda na ori Audi u produkcja 2005
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
to raczej nie był dobry zamiennik skoro robił taką dyskotekę z Vtec'kiem. Myślę że Mann, knecht, purflux czy bosch to z filtrami sobie radzą
-
Problem z czujnikiem poziomu paliwa
tylko w tamtym temacie była troche inna sytuacja (nie było błędu chyba), no ale może nie zaszkodzi
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
albo Mann'a w 940/66
-
Żółta kontrolka oleju w B6
to kontrolka od za niskiego stanu. Może czujnik świruje
-
czujnik temperatury
raczej termostat skoro tak skacze.
-
Szarpie silnikiem przy 2500 obrotów
regulator jest w filtrze paliwa. Filtr osobiście polecam mann'a
-
A4 B6 1.8T BEX kontrolka ciśnienia oleju;(
Zmierz ciśnienie oleju. Jak za niskie to miskę musisz zdjąć, wyczyścić smok itd Mogło być też tak że wcześniej wcale nie był czujnik uwalony tylko już coś się działo. NO chyba że nowy padł po tak krótkim czasie
-
Cieknie delikatnie olej na katalizator
Pisałem wczesniej o tym. Musisz ścisnąc napinacz ściskiem. Odkręcasz, podnosisz napinacz i wymieniasz uszczelkę.
-
Niskie cisnienie oleju
aaaaaaa no to gitara. i oby sie nie zapalił
-
Niskie cisnienie oleju
nie o to chodzi mi chodziło. Silnik pracuje zapala sie kontrolka. Gasisz, wykręcacie czujnik, wkręcacie manometr i sprawdzacie ciśnienie. Jeśli jest ok to nie ma innej opcji jak coś z czujnikiem albo okablowaniem. Bo w rzeczywistości sprawa wygląda tak że ciśnienie jest dobre a mimo to zapala się kontrolka więc wskazuje to na usterkę instalacji albo czujnika
-
Niskie cisnienie oleju
a może warto byłoby podłączyć manometr kiedy zapali się kontrolka i zobaczyć czy faktycznie ciśnienie jest za niskie. To wskazywałoby jednak naproblem z czujnikiem / kablem.
-
Niskie cisnienie oleju
od czujnika. Może gdzieś jest naderwany i albo styka albo nie.
-
Niskie cisnienie oleju
a kabel sprawdzony?
-
Turbo 1.8T BEX grzeje się do czerwoności
0 280 218 063 nr boscha. BFB i BEX faktycznie maja to samo
-
Turbo 1.8T BEX grzeje się do czerwoności
Z boscha nie ma bo BEXa? Do bfb są na pewno
-
Niskie cisnienie oleju
skoro cisnienie jest dobre to znaczy że pompa działa prawidłowo więc po co ją zmieniać. Jest różnica w ciśnieniach przed i po czyszczeniu? Faktycznie smok był zapchany? Bo jakby smok był zapchany to na pewno ciśnienie byłoby niższe a jest ono tu kwestią podstawową.
-
Niskie cisnienie oleju
najbardziej optymistyczna wersja to taka że wystarczy czyszczenie smoka i oby tak było
-
Wyciek chyba z chlodniczki oleju
musisz kupić nową rurkę. U mnie tez ze starości plastik stwardniał i skruszył się. Uważaj przy wyciąganiu żeby resztki nie wpadły Ci do środka, u mnie tak było
-
Niskie cisnienie oleju
miska w dół i czyszczenie smoka
-
Czuć spalony olej
https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bciagacz+napinacza&client=firefox-a&hs=JQs&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=kIThY8NiVOvnbM%253A%253BG4WlVXFAkvNcYM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fhazwerkpolska.sklepna5.pl%25252Ftowar%25252F509%25252Fuchwyt-napinacza-lancucha-rozrzadu-vw-18-18-t-benzynapasek-rozrzadu-911-029-00.html&source=iu&pf=m&fir=kIThY8NiVOvnbM%253A%252CG4WlVXFAkvNcYM%252C_&usg=__O_37lZsYTos4_w0mEg6W1mcxP7I%3D&biw=1173&bih=792&ved=0CDcQyjc&ei=Jo-BVOmqMcjoUsCggfgP#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kIThY8NiVOvnbM%253A%3BG4WlVXFAkvNcYM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sklepna5.pl%252Fhazwerkpolska%252Fminiaturki%252F509.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fhazwerkpolska.sklepna5.pl%252Ftowar%252F509%252Fuchwyt-napinacza-lancucha-rozrzadu-vw-18-18-t-benzynapasek-rozrzadu-911-029-00.html%3B400%3B400 w necie idzie dostać albo samemu też można dorobić
-
Czuć spalony olej
Silikon? Tak po prostu. Zrobiłem raz ten błąd (bez silikonu) i po jakimś czasie trzeba było robić to ponownie. Piszę jak to zrobić żeby było ok. Poza tym poczytaj instrukcje serwisowe to się dowiesz, że oryginalnie też smarują silikonem w określonych miejscach. Druga sprawa, że to tylko moja sugestia i nie trzeba jej przecież brać pod uwagę ale naprawdę radzę poczytać forum, bo kilka tematów o tym problemie było.
-
Czuć spalony olej
a powinieneś, poczytaj forum i się przekonasz
-
Czuć spalony olej
jak dawałeś silikon to raczej słabo. Do wymiany uszczelki napinacza potrzebny jest ścisk do jego ściśnięcia. Jak będziesz miał ścisk odkręcasz śruby trzymające napinacz, unosisz napinacz wymieniasz uszczelki i składasz
-
Czuć spalony olej
uszczelka pokrywy składa sie z dwóch części. Wymień od razu uszczelkę pod napinaczem łańcucha bo potem bedziesz robił to dwa razy.... I nie zapoomnij dać delikatnie silikon. https://www.google.pl/search?q=1,8t+uszczelka+pokrywy&client=firefox-a&hs=8cS&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2wuAVP8yg-o46s-AuAU&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1173&bih=792#facrc=_&imgdii=_&imgrc=0iVQ8-cve1kfoM%253A%3BDzQvnjSikNGF2M%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia1mi.pl%252Fp%252F1%252F133%252F37%252Fphoto-64f5ae71-aa25-40b6-a041-3171a69643e7-for_zoom.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Fuszczelka-pokrywy-zaworow-vw-passat-b5-sharan-1-8t-i4132149371.html%3B599%3B599 http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.mjmautohaus.com%2Fcatalog%2Fimages%2F058198217.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fforum.vw-passat.pl%2Fthreads%2F46340-Wyciek-w-okolicach-pokrywy-zawor%25C3%25B3w&h=480&w=640&tbnid=b5bdv4sTcYZJvM%3A&zoom=1&docid=CTmLWpSSTvhZCM&ei=7QuAVJ6TIIXmyQOC64CICQ&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CBcQMygPMA84ZA&iact=rc&uact=3&dur=1625&page=6&start=113&ndsp=24 Tu masz foty. Zmień obie. Ja u siebie miałem to samo. najpierw wymieniłem tylko uszczelkę pod pokrywą a potem musiałem pod napinaczem. Podwójna robota