Treść opublikowana przez kawowy19
-
Rozrząd 1.8T BEX 190km
a jak to jest dalej, w sensie po pierwszej wymianie. Po jakim przebiegu kolejna wymiana tez 180tys czy 120tys czy mniej? Pamietam jak kiedyś znajomy mi opowiadał że Gates niby zaleca 60/70tys albo 5lat.... Jest to możliwe? Sporo mniej w porównaniu do tego co serwisy zalecają
-
problem z temperaturą
Sprawdz vagiem wskazania czujnik temp - to o czym wyżej pisałem. Bo może tak być że na liczniku masz 70 a w rzeczywistości jest 90 i wszystko okey Bo skoro po wymianie termostatu usterka wróciła to zostają czujniki temperatury
-
problem z temperaturą
tak ale ten w termostacie to taka ala grzalka chyba jest. Skoro zapłaciłes 310zł to okey, tylko z jakiej firmy, BEHRa? jesli tak to raczej nie powinno być z nim problemu. ja bym przyjrzał sie wtedy czujnikom temp silnika. Jeden z tyłu przy ścianie grodziowej, drugi na wężu przy chłodnicy. Ale skoro tak Ci skacze temp. to najlepiej Vagiem właśnie podejrzeć co pokazuje komp a co pokazuje licznik. Jeśli będzie duża rozbieżność albo będzie widać te skoki to masz winowajce.
-
problem z temperaturą
Sprawdź jak pisze jacek70 czy nie jest zapowietrzony układ. Podpinałeś vaga? Może czujnik szaleje. W vagu mozesz podejrzeć co jest na silniku do tego co pokazuje na desce. Aa tak z ciekawośći za termostat ile zapłaciłeś? Sam kupowałeś? Bo do naszych 1,8T jest dosyć drogi
-
Problem. Dziwny dźwięk.
moze gdzieś nieszczelność na wydechu. U mnie jest podobnie ale nie takl głosno
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Generalnie jest przede wszystkim tańszy. A działa tak samo więc wydaje mi się że zmiana na plus
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
W tym rozrządzie do którego autor tematu zamieścił link nie ma już hydraulicznego napinacza. Jest to nowy typ rozrządu. Był o tym temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280333-rozrzad-kilka-pytan-w-kwestii-wymiany/
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Właśnie dlatego ja odradzałem Ruville.
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Możesz zakładać ale pompy Ruville to bym nie polecał. Ja w dobrej cenie kupowałem zestaw z contiego CT 909K10 (pasek z rolkami) + pompe wody SKF. Ogólnie rolki z Ruville są jak najbardziej okey, to samo co SKF, INA. Pompę wody możesz jeszcze śmiało zakładać z Hepu. Taki zestaw, jak zakładałem wyszedł mniej mniej niż ten z Twojego linku z kiepską pompą Ruville.
-
Rozrząd - kilka pytań w kwestii wymiany.
tak chyba to było to
-
Błąd 17963
to objaw padnietego czujnika przy pedale sprzegla
-
pompa paliwa
poczytaj na forum o buczeniu pompy paliwa
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
PFR6Q to nie jest wynalazek tylko ori świeca
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
to teoria ale w praktyce zazwyczaj ori świeca spisuje sie lepiej. Bynajmniej w większości znajomych takie opinie chodzą
-
Stuki z silnika
gdzieś na pewno nieszczelność jest. Może kolektor albo gdzies przy turbo. Ten dźwięk może być właśnie powietrze "na lewo" uciekające. Potem jak się silnik rozgrzeje, metal się rozszerzy i nieszczelność się sklei.
-
BFB skoki wskaźnika temperatury
zielony czujnik z tyłu silnika poniżej napinacza wałków. Zamocowany w plastikowym króćcu przykręconym do głowicy. Nr OE 059 919 501A Warto kupić w ASO bo z podróbkami różnie bywa....
-
coś stuka. napinacz?
napinacz paska wielorowkowego / pk Trochę drga ale u mnie też drga a takich dźwięków nie mam. Aczkolwiek jak na podmiane założyłem nowy od kolegi to tak nie drgał Poza tym trochę musi drgać bo takie ma zadanie
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
kluczem ciezko bo ciezko ale dojdziesz do koła na wale
-
Rzęzi coś delikatnie w silniku
ile zapłaciłes?
-
Rzęzi coś delikatnie w silniku
podchodzę poważnie bo chińczyki na allegro to też rzekomo oryginały. Czyli kupiłeś w ASO? Ostatnio ktos podobny temat poruszył, odnośnie tej klapki luźnej jakoby ona wydawała do złudzenia podobny dźwięk
-
Rzęzi coś delikatnie w silniku
napinacz chińczyk?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
ciekawe czym się róznią te napinacze skoro sa wystawione w różnych cenach http://allegro.pl/audi-a4-1-8t-napinacz-lancucha-rozrzadu-058109088e-i4580084314.html?source=mlt http://allegro.pl/audi-a4-1-8t-napinacz-lancucha-rozrzadu-058109088e-i4605890506.html?source=mlt I ciekawe jak z gwarancją bo nic nie napisali http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-1-8t-058109088e-i4548135846.html?source=mlt Tu niby 12 m-cy Wydaje mi się, że ktoś kiedyś chyba pisał tu na forum o tym. Założył chinola i po jakimś czasie musiał ściągać, bo zaczął hałasować mocniejj niż stary.
-
A4 b7 1.8 t zapytanie o rozrząd
Główny rozrząd jest napędzany paskiem. Miedzy wałkami na górze masz łańcuch
-
Wycieki oleju oraz płynu chłodniczego
a u mnie tak było właśnie jak poszła mi uszczelka pokrywy w okolicach osłony rozrządu i pod wpływem pędu powietrza zaciągał wyciek na tą śrubę. Ponadto miałem wyciek z tyłu silnika, który objawiał się kapaniem na kataryne.
-
Wycieki oleju oraz płynu chłodniczego
uszczelke dałes na silikon???