Treść opublikowana przez Ra4al
-
B6 DIVISION
Do licznika idzie sygnał który pojawia się gdy jest ładowanie [gaśnie kontrolka ładowania] zielona kostka pin 14 bodajże
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Dzięki dzięki Swap zajął około 8-10h, z dużymi przerwami na sprawy służbowe, więc realny czas to ok 6h spokojnej pracy. Dużo ułatwiłyby wyjmaki do pinów, tak to trzeba było kombinować ze szpilkami, choć po chwili opanowałem sztukę do perfekcji Jeżeli ktoś będzie potrzebować to służę pomocą Teraz jeszcze walczę z ledami w postojówkach i oświetleniu rejestracji, jutro będę sprawdzać jak działają kondensatory i zdam relację, gdyż chciałbym uniknąć rezystorów
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
No to teraz napiszę że jest jeszcze lepiej. Wychodzi iż prawy tylny stop świeci cały czas i mostek w tej lampiem nie powoduje usunięcia błędu... Za to w lewej mostek pomaga, do pierwszego użycia kierunkowskazu... Dobra problem zażegnany, błędnie podłączyłem szaro czerwone kabelki w kostce C
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
O widzisz o mostku nie pomyślałem. Przeciwmgielne mam wsadzone i pociągnięte osobną wiązką tak jak w B7 Ogólnie to MCE z B7 jest mega czułe, bo mam ledy w przednich postojówkach i podświetleniu rejestracji i na module z B6 nie było błędu a teraz jest :/
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Jestem po swapie MCE na ten z B7 i mam kilka uwag co do opisu które należałoby poprawić. Po pierwsze po co odcinać kable od pinów B16 i B18 jeżeli mamy już je podłączone do naszych przyszłych DRL i mamy odpowiednie przewody?? Lepiej odłączyć przesłony od H7 w lampie i pociągnąć nowe sterowanie przesłon do pinów C21 i C22. Mniej cięć starej instalacji i do sterowania przesłonami spokojnie wystarczy przewód 0.5mm2 do H7 trzeba by lekko grubszy Kolejna sprawa to łączenie pinu B2 z C30!!! Bzdura, powodujemy jedynie zwarcie i brak lewego wstecznego. Przecież pod C30 podajemy masę a z B2 wychodzi + na lampę. Jak już jesteśmy przy pinie C30, to podanie stałej masy na niego powoduje wyłączenie DRL a nie włączenie, zanik masy powoduje iż DRL działa. 3h spędziłem nad tym dla czego DRL nie bangla... Zapewne podobnie jest z CLH ale zabrakło mi wczoraj już sił i chęci aby to sprawdzić. Na razie to tyle, teraz muszę wykombinować jak w avancie dołączyć jeszcze jedną p21 do każdej lampy tylnej aby pozbyć się błędu
-
B6 DIVISION
Miernik w dłoń i musisz sprawdzić czy w ogóle dochodzi napięcie do wkładu wtedy gdy ma się ściemnić. Inaczej wróżenie z fusów U mnie napięcie dochodzi ale też lewy nie ściemnia się mimo iż nie wylany, przyjdzie mi go wymienić...
-
[S4 BBK] S4 Avant Black 19' - wydech custom i film str 5
Potwierdzam, widziałem na Herculesie i bardzo ładna sztuka . Avant bez relingów wygląda ładnie, tylko że musem teraz jest jakaś lotka na klapie.
-
B6 DIVISION
Łebek już poszedł Zostanie mi chyba tylko wymiana zwrotnicy...
-
B6 DIVISION
ucho ta metoda działa w B5 gdzie masz żeliwną zwrotnicę w B6 jest aluminiowa, u mnie skończyło się na tym iż śruba zerwała się... Zastanawiam się nad grzaniem, ale nie dość że to amelinium to dodatkowo strasznie oporna ta śruba... Próbowałem nawet strażackimi nożycami o nacisku 5t wycisnąć, a śruba dalej ani drgnie i tak na prawdę zastanawia mnie czy demontaż zwrotnicy, wkręcenie w imadło i wybijanie jakimś ciężkim młotkiem coś da, czy może tylko zwrotnica pęknie i zostanę na kilka dni bez auta.
-
B6 DIVISION
Panowie jakiś skuteczny sposób na wyjęcie ze zwrotnicy śruby trzymającej górne wahacze?? Może wyjęcie całości na stół i traktowanie młotkiem czy jednak lepiej od razu kupić zwrotnicę już ze zdemontowanymi tymi wahaczami??
-
Tylna dokładka na 4 rurki
Jeżeli plastikarz będzie Ci to robił to niech wpasuje dokładkę z RS4 B7
-
Kolor zacisków czarny s line
Już lepszy hammerite W poprzednim auta trzy lata się trzymał i nic go nie ruszyło, nawet rozgrzanie tarczy do czerwoności,więc i zaciski były porządnie nagrzane
-
B6 DIVISION
Boczki też można Plastik, skórę,vinyl, tapicerki.
-
B6 DIVISION
Jak pomalujesz normalnym sprayem to półka będzie szorstka niczym pumeks. Nadmienię że ta farba po pomalowaniu nią nie zmienia faktury materiału, lecz bardzo dużo jej trzeba, np na podsufitkę schodzi około 5-6 puszek, jak nie więcej więc to dość spory koszt... Na półkę jedna na biedę powinna starczyć.
-
B6 DIVISION
Rozumiem że na czarno to polecam VHT Vinyl DYE, lecz ostrzegam że dość drogi jest
-
B6 DIVISION
wampir nie przesadzajmy, taniej mnie wyjdzie wymiana podpory co roku i tak przez 10 lat
-
B6 DIVISION
wampir w sumie nie jakiś killer bo troszku ponad 400Nm a strzelanie ze sprzęgła mniej niż raz na dwa miesiące, nawet podczas wyścigów wolę delikatnie ruszyć i wtedy but w podłogę. Może mam pecha do tych podpór, ogólnie to słyszałem że zamienniki nie dają rady, ale wolałem spróbować...
-
B6 DIVISION
Miałem raz używkę i wytrzymała rok, oraz nówka zamiennik który wytrzymał uwaga... rok . Więc teraz chciałbym spróbować czegoś czego jeszcze nikt nie robił bo może wytrzyma to dłużej Jak nie to kolejna używka
-
B6 DIVISION
wampir na forum jest poradnik, wg niego to robiłem,ale przyznam iż nie było łatwo. Co do podpory to musiałem rozwiercać otwory aby pasowały bo były minimalnie przesunięte i mógłby być problem z montażem. A objawy mam takie że podczas mocniejszej zmiany biegu czuć uderzenie o podłogę, w przedziale 1800 - 2000 obr/min czuć wibrację przenoszące się od tyłu samochodu do przodu, ale najważniejsze jest to że po prostu guma w podporze się rozleciała...
-
B6 DIVISION
Panowie mam już dość wymieniania podpory wału i planuję zrobić "zamiennik" na poliuretanie tylko potrzebuję wymiarów gumy w tej podporze, a nie mam chwilowo dostępu do kanału. Więc może ktoś zna średnicę zewnętrzną łożyska w podporze wału, średnicę wewnętrzną obudowy podpory wału oraz grubość podpory??
-
Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO
Dzisiaj wpadł letni setup i mała sesyjka: Ostatnimi czasy zawitały też ledowe DRL w miejsce halogenów własnej produkcji . Wkrótce dodam parę fot jak świecą. No i oczywiście wgrałem poprawkę programu z popcorn limiterem, efekt pokazywałem w divisionie
-
B6 DIVISION
Kojak Gwerty wrzucał tu porównanie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/130216-rezanie-bixenonu/page-45#entry4721328 Na moje oko wygląda iż mijania mają zbliżone, lecz Intemo ma jakby bardziej skupione drogowe no i oczywiście o wiele bardziej wyrazistą linię odcięcia
-
B6 DIVISION
Czarno bo moc się nie bierze tylko z powietrza, a lepiej aby koniki nie przepaliły aniżeli miałyby głodować,przynajmniej tak to tłumaczę kaju przypominam stronę: https://trytytka.pl/
-
B6 DIVISION
Taki mały efekt kolejnych zabaw z programem do mojej gnojówki czyli Popcorn limiter
-
B6 DIVISION
Zaślepki na pewno nie, co do sprysków się nie wypowiem