Treść opublikowana przez Ra4al
-
B6 DIVISION
I programik wpadł, teraz bestyjka ma 185KM i 411Nm, od razu przyjemniej się jeździ zupełnie jak wtedy gdy było 2.5 TDI
-
B6 DIVISION
Z prawej strony tak, inaczej nie ma szans http://a4-klub.pl/index.php?/topic/968-zegar-radiowy-w-aucie-audi-a4-b6b7/?p=16187
-
B6 DIVISION
Musisz przynajmniej odsunąć prawą stronę zderzaka inaczej nie ma szans
-
B6 DIVISION
Dodatkowa elektryczna pompa podciśnienia tam znajdować się powinna, która występuje bodajże tylko z multitronikiem. Ja mam ją u siebie dołożoną .
-
B6 DIVISION
U mnie jest tak samo z lampką oświetlenia bagażnika, sądzę iż wywołane jest to samą strukturą szkła lampki. Jako iż oświetlenie LED mam samoróbki próbowałem już przesuwać LED'y bliżej i to nawet pomagało na plamy, lecz samo rozproszenie światła było gorsze więc wróciłem do odsuniętych LED'ów, a jako iż oświetla mi to bagażnik olałem sprawę
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Hiszpan osoby które zmieniają 2.5TDI v6 na 2.7biturbo zazwyczaj zostają przy układzie przeniesienia napędu z 2.5TDI więc to chyba jest trop .
-
miska olejowa
Najlepiej wymienić... Spawanie czy uszczelnianie na silikon na dłuższą metę się nie sprawdza.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Panowie jest jakiś spocik jutro??
-
Spoty Praszkowskie
Ja mogę moim parchem podjechać, tylko na którą i gdzie?
-
B6 DIVISION
Oj tam oj póki Wandej olej tankuje tak samo często jak paliwo to nie jest źle, nie licząc że 2.0T to hybryda, jedzie na 2 źródłach zasilania jednocześnie .
-
brak grzania świec przed rozruchem a grzeją po
Pierwsze co, to zainstaluj te sterowniki od kabla bo po to one są i to najlepiej zgodnie z instrukcją. Później VAG-COM 311 bądź VCDS i sprawdzasz błędy.
-
[ALL TDI PD] Drgania podczas przyśpieszania
Przyznam iż u siebie mam dokładnie ten sam problem, występuje on od samego początku po SWAP'ie bo na 2.5TDi nie było tego... Nom iu mnie zakres drgań mniejszy bo od 1500 do 1900 oraz nie występują żadne stuki. Panowie mały trop, ostatnio gdy rozsadziło mi wąż od turbo, auto straciło na mocy, lecz przestało drgać. Dziś wypiąłem MAPi zrobiłem krótką rundkę, wnioski z tego, to auto jest strasznie słabe [to logiczne bo turbo wpada w tryb awaryjny] ale wibracje ustały. Od razu zaznaczam iż raczej nie jest to zależne od dawek paliwa gdyż po odpięciu MAP są one obcinane, ale gdy rozsadziło wąż początkowo lał paliwem tak jakby turbo normalnie ładowało. Moje podejrzenia padają na turbo, bądź wydech. Na dniach postaram się sprawdzić czy plecionka nie jest za bardzo napięta, czytałem też o patencie z drugą plecionką, będzie to trzeba też sprawdzić.
-
B6 DIVISION
Przegląd zrobiony . Na jednej stacji nie chcieli podbić bo ponoć minimalny prześwit to 20cm Ogólnie to żeby przejechać przez ścieżkę to musieliśmy demontować podnośnik . Na następnej przeszedł śpiewająco i nawet obeszło się bez demontażu czegokolwiek .
-
B6 DIVISION
Dzisiaj skończyłem wymianiać zawieszenie na gwint, pocątkowo byłem niemile zaskoczony gdy tył skręcony na maxa był tak samo wysoko jak 1BE, ale po krótkiej przejażdzce ułożył się idealnie, teraz tylko jakiś dystans aby spas był lepszy i voila . Jutro tylko mam przegląd i zastanawiam się jak im powiedzieć że chyba nie dam rady wjechać na rolki bo jest za niski . Choć rok temu też nie miałem badania hamulców gdyż nie chciało im się kombinować ze względu na napęd quattro.
-
Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO
W Praszce bardzo dużo jeżdzone nią, ostatnimi czasy dużo stoina parkingu pod basenem z powodu remontów na podwórzu . Co do stwierdzenia iż piękna, to niestety, ale jeszcze jej troszku brakuje do tego .
-
Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO
Myślałem, lecz w poprzednim aucie miałem i przyznam, że nocą na ciasnych parkingach to jest tragedia, lecz może na wiosnę przyciemnię .
-
B6 DIVISION
Akurat problemem nie jest zderzak lecz płyta podsilnikowa, przy zjeżdżaniu z progów, nawet bardzo powolnym lekko do nich dobijał podwoziem. Może jak tył wymienię to się lekko to poprawi gdyż teraz mam twardy przód i miękki seryjny tył . Ogólnie prześwit w najniższym miejscu to ~3cm
-
B6 DIVISION
Heh pierwsza przejażdżka na gwincie z przodu zaliczona, wrażenia pozytywne, nawet tak wiele przycierek nie było . Najgorszy wyjazd z podwórka i plastikoweprogi na osiedlach, reszta jakoś ujdzie
-
Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO
Też bardzo fajna rzecz, można ją później zabezpieczyć bezbarwnym lakierem i efekt jak się ktoś postara fenomenalny i trwały . Robiłem tak kiedyś w starym aucie. ---------- Post dopisany 23-05-2014 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2014 at 21:37 ---------- Po kapitalnym remoncie silnika i pozbyciu się wiskozy, przyszedł i czas na letni felunek : Tak wiem, trzeba zarzucić jakimś dystansem:wink:,myślę nad 20mm wtedy ET wyniosłoby 23mm więc całkiem znośnie, ale to w przyszłym miesiącu bo w tym portfel zaczyna już prześwitywać . --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Takie małe spyfoto z wyglądu auta po swapie silnika i częściowym zawieszenia na gwintowane Z braku czasu i kiepskiej pogody gwint na tył wpadnie prawdopodobnie w niedzielę, wtedy też zrobię jakieś lepsze fotki .
-
B6 DIVISION
Yea gwint z przodu założony, jeszcze tylko tył i regulacja, bo na razie przód siedzi tak nisko że z podwórka wyjechać nie mogę , od osłony silnika do ziemi całe 2mm. Najgorsze że teraz mam 2 zmiany i nie wiemkiedy to zrobię... do środy tył założę, regulacja mam nadzieję że w środę.
-
B6 DIVISION
Ale za to już sama opcja z jednym asferycznym będzie się różnić tym że w EU będzie to lewe a w UK prawe . Więc racja leży po środku.
-
B6 DIVISION
Nom to czemu fabrycznie w fotochromach nie mam prawego asferycznego [nie licząc tego że jeden wkład wymieniałem, ale stary tez nie był]?? Czemu u kuzyna jest dokładnie to samo, ale u znajomego w UK jest już tak jak mówię czyli prawe lusterko jest asferyczne a lewe nie?? Polecam sobie obejrzeć zdjęcia na tej aukcji http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-B6-2003-WIng-Mirrors-Denim-Blue-/201189092002?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ed7cdeaa2 P.S. wiem że nie fotochrom, ale jestem pewien że i z fotochromem jest tak samo.
-
B6 DIVISION
Właśnie jak najbardziej, EU mają tę właśnie linię tylko na lewym lusterku a UK na prawym, czyli zawsze po stronie kierowcy, nie spotkałem się jeszcze z A4 B6 aby miały po obu stronach.
-
B6 DIVISION
Asferyczne jest prawe a nie lewe
-
B6 DIVISION
Nom w 3h po pracy zanim się zrobiło ciemno to zdążyłem tylko odkręcić jedną kolumnę MacPhersona, ale nie dałem rady odkręcić jednego wahacza od niej, więc spasowałem i przykręciłem ją z powrotem . W niedzielę zaraz z rana się zabiorę za robotę to może do wieczora skończę... Przynajmniej już mam dokładny pogląd jak to wszystko tam wygląda i plan jak się za to zabrać