Treść opublikowana przez Ra4al
- Cut out montaż
-
Czy taka dokładka będzie pasować do A4 B6?
Nie przesadzaj,na tym setupie masz jeszcze w pełni bezpieczny prześwit, ja przy prześwicie w najniższym miejscu niecałych 4cm od 2 miesięcy jej nie urwałem, a zdarzało mi się zjeżdżać z utwardzonych dróg Seryjny zderzak ma sporo zapasu do ziemi Tak to poglądowo wygląda u mnie:
-
Ra4al'owe Audi A4 B6 QUATTRO
Pełna gleba już jest Teraz porazamówić dystanse i jazda. Prześwit ~4cm Żeby nie było, że nic się nie dzieje, to zapodam małe spyphoto Wkrótce będzie jeszcze niżej oraz zrobię jakąś porzędniejszą sesję .
-
skrzynia biegow a4 b6 2.5 tdi quattro a 1.9tdi quatto.roznica?
Tak aczkolwiek trzeba kupić specjalny dystans aby sprzęgło weszło, jutro po południu postaram się udostępnić tutaj nr takiego dystansu Swoją drogą w AVF występuje on fabrycznie, w AWX ze względu na mniejsze sprzęgło już ponoć nie, ale pewności nie mam. Ogólnie w a4 b6 bodaj wszystkie skrzynie pod względem mocowan są uniwersalne, różnią się tylko przełożeniami.
-
Zasada działania odmy w pokrywie zaworów 1.9 TDI BRB
Uu to fakt, mój błąd,nie przeanalizowałem budowy odmy w1.9TDi
-
Zasada działania odmy w pokrywie zaworów 1.9 TDI BRB
Wszystko dobrze, odma to tylko odpowietrzenie skrzyni korbowej i separator par olejowych, nie ma nigdzie zaworu PCV jak w benzyniaku, z resztą nawet w benzyniakach odma jest często bez tego zaworu
-
liqui moly - czyszczenie kolektora
Jeszcze za czasów 2.5 TDi używałem tego środka, kolektora nie miałem jakoś wielce zasyfionego, bardziej coś w stylu nalotu z takiej mokrej smoły, i lekko potrafiła przywiesić się zmienna geometria turbiny,po prostu działała już z nieco większym oporem. Po zastosowaniu tegoż środka kolektor stał się czysty, może nie ideał, ale praktycznie zerowy nalot, tak samo jak i geometria zaczęła działać lekko i płynnie. Żadnych negatywnych efektów nie dostrzegłem . Nie polecam tego robić tylko nad trawą wogrodzie bo w miejscu wylotu wydechów wypaliło trawę .
-
Ledy do jazdy dziennej - wasze propozycje - wszystkie wersje - zdjęcia
Nie trzeba,wystarczy odpiąć z najbliższego mocowania, troszku naciągnąć i się da podłączyć
-
Nie poprawnie działające wycieraczki mróz ?
Sprawdź czy nakrętka mocująca ramie wycieraczki do mechanizmu się nie poluzowała.
-
Ustawienie wysokości świateł drogowych - xenon.
Trzeba się pobawić w ustawienie soczewki pod drogowe,troszku roboty z tym jest bo można to zrobić tylko metodą prób i błędów poprzez dokręcanie i luzowanie śrub trzymających soczewkę.
-
Wymiana wężyków podciśnienia - porada
Dokładnie takie
-
Wymiana wężyków podciśnienia - porada
Nie bez oplotu a z oplotem wewnętrznym, gdyż jest po prostu wytrzymalszy .
-
Listwy Dekory LED
Nom ja dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł pokazać bo dzisiaj tylko testowo przykleiłem
-
Listwy Dekory LED
Kaju nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził Powiem Ci że ja będę taśmę kleił do boczku a nie do dekora, dziś testowałem i daje radę takie rozwiązanie a przy okazji można spokojnie dekor demontować
-
Listwy Dekory LED
Jakby ktoś się łudził iż da się podłączyć oświetlenie do iluminacji klamek bez demontażu boczka niech się nie łudzi. To niewykonalne, przez co termin moich prac prawdopodobnie przesunie się o tydzień...
-
Listwy Dekory LED
Ja liczę na to iż w sobotę znajdę czas, bo jak na razie to nawet po tyłku nie mam się kiedy podrapać . Tylko że ja od razu będę rezał wszystkie dekory i lekko inaczej niż Kaju, lecz jak zrobię to pokażę kilka foto .
-
B6 DIVISION
Wszyscy kręcą gwintem na zimę?? Ludzie co z Wami?? Pomóżcie drogowcom,odśnieżajcie drogi z nimi
-
pęknięty wężyk od spryskiwaczy szyby
Ja u siebie połączyłem to kawałkiem przeźroczystego wężyka silikonowego o długości ~5cm, końce zabezpieczyłem klejem na ciepło, i zawinąłem taśmą do układów chłodzenia, wszystko działa pięknie już rok . Osobiście znalazłem taki wężyk iż nie trzeba było zabezpieczać tego klejem czy taśmą, ale dla "bezpieczeństwa" nie zaszkodziło. Dobrym zamiennikiem wężyka silikonowego jest wężyk podciśnienia, ciężej wchodzi i nie załamuje się.
-
spadek mocy w 1.9TDI PD
W dieselu wilgoć nie powinna mieć jakiegoś znaczące go wpływu, chyba że sterownik zalany, ale to raczej skutkowało by masą innych dolegliwości. Tutaj bardziej kłaniam się ku zapowietrzającemu się układowi paliwowemu, ewentualnie podciśnienie. Ale tutaj trzeba sprawdzić kompa .
-
Listwy Dekory LED
http://sklep.avt.pl/search?query=ta%C5%9Bma+led Do wyboru do koloru, zamawiałem już u nich kiedyś taśmę LED 120LED/m do wykonania oświetlenia LED'owego w aucie i jestem zadowolony.
-
Listwy Dekory LED
Ja już zamówiłem 6m taśmy LED, jak tylko przyjdzie będziem rezać . Zobaczymy jak to u mnie wyjdzie gdyż mam dekory obite alcantarą, ciekawe czy gdziekolwiek to światło bedzie przebijać
-
spadek mocy w 1.9TDI PD
Iskra w diesel'u? Zapowiada się ciekawie. Pierwsze co to podłącz kompa, to już połowa drogi do wykrycia usterki bo inaczej można tylko strzelać .
-
B6 DIVISION
Myślałem że AL, cóż, ktoś musiał kiedyś zmienić, plus dla mnie . Jutro podjadę po wykres to go wkleję Powiem tylko że wróciło to A4 z czasów 2.5TDi i jazda znów sprawa przyjemność. Dodatkowo dwie osoby już powiedziały że z zewnątrz zaczął chodzić lepiej, nie jak ciągnik. Po prostu silnik wykazuje większą kulturę pracy.
-
B6 DIVISION
Armi to wtryski AL nie są ori w AVF?? Jeżeli nie to AL-ki też są dołożone . Stroił znajomy, który rozkręca biznes i posiada hamownie drogową. Ja do zimowego setupu czekam na pierwszy śnieg
-
B6 DIVISION
Wykresik postaram się pokazać jeszcze w tym tyg, muszę go po prostu zdobyć od znajomego który robił program . Hm przerobiony tylko dolot czyli zaadaptowane 2 SMIC z 2.5 TDi i przelotowy wydech. Jakoś wielkiego batorego nie ma. Co do rekordu, to wątpię, gdyż widziałem już kilka wykresów AWX i AVF na ori gratach osiągające po 180KM i 410Nm.