Treść opublikowana przez Ra4al
-
B6 DIVISION
Kurcze, wczoraj przegrałem walkę z wymianą zawieszenia na gwint . Dzisiaj czasu brak ze względu na to iż mieszkanko muszę sobie wyremontować, jutro zbiórka w Straży, w sobotę do pracy i imieniny koleżanki, więc pogrzebać będzie trzeba w niedzielę... "Przewaga dzięki technice" na pewno, tylko Niemcy mogli wymyślić śruby w tak ciulowym miejscu iż nawet moje drobne ręce się nie mieszczą na tyle aby z odpowiednią siłą je odkręcić...
-
B6 DIVISION
kaju od miesiąca jestem zupełnie samotny więc ja się bym cieszył jakbym miał z kim poużywać . Ale za to ile kaski się nagle zrobiło.
-
B6 DIVISION
Wreszcie w domu . Na szczęście po ciężkim dniu pracy i załatwianie spraw z mieszkaniem czekała w domu na mnie bardzo miła przesyłka z częściami do mojego A4, albowiem w dniu dzisiejszym przyszło do mnie zawieszenie gwintowane
-
B6 DIVISION
Logi przeanalizowane, turbo nie przeładowuje. Problemem było to iż jakieś tam chińskie węże zamiast bawełnianego oplotu miały drucianą spiralę jako zbrojenie a guma między nią była niczym niezbrojona i wydymało ją jak kondoma i po czasie pękała . Jakby przeładowywał prędzej by puścił wąż na którymś z łączeń, w szczególności iż jedno mam specjalnie słabsze właśnie po to aby w razie "W" uchronić węże, bo zawsze łatwiej połączyć wąż z rurką niż załatać dziurę w dolocie. Ogólnie z obserwacji to OCT jest rzeczą niezbędną w tej jednostce. Wszystko w pobliżu rozerwania zarzygane mgiełką olejową
-
B6 DIVISION
Kurcze przedwczoraj wymieniłem wąż od turbo do IC a dziś na trasie znów rozerwało drugi w tym samym miejscu... Te aftermarkowe szmelce, już uplotłem nowy z dwóch kolanek i łącznika, ciekawe jak się będzie on sprawować . Najgorsze jest to iż stało się to jedyne 80km od domu, przez pierwsze 30km Batory na każdym biegu tylko przy 70km/h spokój, później już się tak nauczyłem jechać iż nawet przy ruszaniu nie puścił dymka . Przejazd przez Sieradz był niezapomniany dla osób postronnych .
-
B6 DIVISION
Taka pasja i mentalność aby pomagać innym bezinteresownie .
-
B6 DIVISION
Pokaz służb ratowniczych na WOŚP, byłem pozorantem i na ochotnika zgodziłem grać się trupa . Od razu odpowiem, tak jestem strażakiem ochotnikiem i żadna głupota nie jest mi obca
-
B6 DIVISION
Heh wydało się iż jestem nienormalny oraz że mam dość poważne odchyły . Lecz po godzinnym leżeniu w -10*C na mokrym asfalcie z gołym torsem to była na prawdę luksusowa opcja
-
B6 DIVISION
Jak oni wywozke zrobią to każdy mieknie:decayed: Miałem okazję się przejechać karawanem, jako pasażer przestrzeni bagażowej, dodatkowo w plastikowym worku na trupy Nie wnikajcie jaka była to okazja, ale przyznam iż było to błogie i miłe uczucie .
-
B6 DIVISION
Kurcze jadę sobie dzisiaj kulturalnie przez miasto, przyśpieszam i słyszę takie głośne, głuche "puff", brak mocy i czarny dym za mną, myślę: "Oho znów wąż od turbo spadł..." Zajeżdżam na podwórko, maska w górę a tam wszystkie węże siedzą, no to zdejmujemy dolot do filtra przy turbo też wsio siedzi . Pierwsza myśl, super rozerwało IC, tylko który? Bo po swapie z 2.5 TDi mam dwa, więc oglądam je, ale one też piękne całe, czarne myśli już się w głowie kłębią iż turbo powiedziało "papa", nom ale trzeba jeszcze wsio sprawdzić i wtedy jest, EUREKA!! rozerwało wąż od turbo do pierwszego IC . Szczęśliwie miałem jeden na zapas, szybka wymiana przy gorącej turbinie i braku miejsca [sama przyjemność] i autko znów jeździ aż miło . Eh te problemy po swapie mnie dobiją . Zawsze jakaś drobnostka wyjdzie
-
Silnik z Seata Toledo do Audi A4 B6
Silniki generalnie pasują, choć jest kilka przeróbek np: łapy silnika z a4, kolektory dolotowy i wydechowy i pewne jeszcze kilka małych pierdółek, lecz widziałem i czytałem kiedyś że się da.
-
bbs rs 795 a4 b6
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/249497-ra4alowe-audi-a4-b6-quattro/?p=3938170
-
Wentrylator od chłodnicy (silnik 1.9 tdi AVF) b6
Ja po swapie silnika mam nie nabitą klimatyzację, jest cały czas na econ, mam założone dwa wentylatory elektryczne i w korku wentylatory się włączały [było słychać], normalnie są wyłączone więc z doświadczenia piszę iż jeżeli się nie przegrzewa to jest wsio OK, jeżeli się przegrzewa to wtedy trzeba sprawdzić bezpieczniki w kabinie, przekaźnik sterujący a następnie sam moduł.
-
Wentrylator od chłodnicy (silnik 1.9 tdi AVF) b6
Włączy się wtedy gdy silnik osiągnie temp powyżej 90*, nie martwcie się na zapas. Problem będzie dopiero jak zacznie się przegrzewać, jeżeli nie to oznacza iż wszystko działa jak należy.
-
tylne prawe przeciwmgielne
Ale prawnie dwa wcale nie są zabronione, ani wcale gorsze. Dodatkowo, polepszają bezpieczeństwo w gęstej mgle gdyż mamy orientacyjny pogląd na szerokość pojazdu i jego położenie, co przy jednej lampie może być czasami trudne. A w dodatku ładnie to wygląda .
-
Awaria Części Na Gwarancji, Czy Uda Się Odzyskać Koszty Naprawy?
Ponoć 170tyś km, wałek w bardzo ładnym stanie, szczerze mógłbym nawet uwierzyć w ten przebieg, choć bardziej biorę iż ma jakieś realne 250tyś km. Pali dosłownie od strzała, ma moc, nie bierze oleju i mimo iż nie ma kata oraz chwilowo przepływkę ma zastąpioną diodą wcale nie kopci. Na razie jestem zadowolony z zakupu. Jeszcze dobrze by było odzyskać coś pieniędzy od gwaranta pompy wspomagania...
-
Awaria Części Na Gwarancji, Czy Uda Się Odzyskać Koszty Naprawy?
W szczecinie dostałem od prywatnego gościa . Silnik zupełnie ze wszystkim, kompresor klimy, turbo, pompowtryski, alternator, wszystkie czujniki, po prostu gotowy do wsadzenia. Ogłoszenia już nie ma, ale zdjęcia jeszcze się udało znaleźć:
-
Awaria Części Na Gwarancji, Czy Uda Się Odzyskać Koszty Naprawy?
Siedzi już AVF kupiony kompletny wraz z osprzętem za 1700zł, bo nie powiem ale 1z to nie jest aż tak łatwo rozwojowa jednostka . Co do samej reklamacji dzisiaj dostałem odpowiedź iż winą usterki było to iż pracowała ona z elementami do których nie jest fabrycznie przystosowana [wspomaganie z servotronic]. Napisałem odwołanie, gdyż podłóg wszelakich nr wszystko się zgadza i mogła ona współpracować z przekładnią z servotronic'iem.
-
Poduszka silnika przednia mocowana do pasa koło chłodnicy
Dokładnie tak jak do rozrządu, trzeba zderzak zdejmować.
-
Awaria Części Na Gwarancji, Czy Uda Się Odzyskać Koszty Naprawy?
Dalej w czarnej... Po weekendzie będę dzwonić bo zaczyna być to irytujące
-
Pierdzenie przy przyśpieszaniu
Wjeżdżasz na kanał, szczelnie zatykasz wydech szmatą, odpalasz i sprawdzasz gdzie uciekają spaliny. Można ręką, kawałkiem papieru bądź piórkiem .
-
Poduszka silnika przednia mocowana do pasa koło chłodnicy
Trzeba odsunąć pas przedni, wtedy spokojnie zdejmujesz tą gumę i zakładasz nową .
-
B6 DIVISION
Heh jestem wielki, udało mi się usunąć błędy powodujące świecenie Check Engine . Tylko jak odłączę akumulator i podłącze to wracają i znów trzeba je usuwać... Ale ogólnie jak na razie SWAP można zaliczyć do udanych .
-
Kilka błędów po SWAP'ie.
Witam, po swapie silnika z 2.5 TDi v6 na 1.9 AVF trapi mnie nieustająco świecąca kontrolka Check Engine. Po przeskanowaniu powracają następujące błędy: Tuesday, 09 September 2014, 15:33:46:0 VCDS-Lite Version: Release 1.2 Control Module Part Number: 038 906 019 LJ Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 5934 Software Coding: 00002 Work Shop Code: WSC 63351 VCID: 6AA741AB0567 4 Faults Found: 18008 - Power Supply Terminal 15: Voltage too Low P1600 - 35-00 - - 17932 - Fuel Pump Relay (J17): Open or Short to Ground P1524 - 35-00 - - 18061 - Please check DTC Memory of ABS Controller P1653 - 35-00 - - 17931 - Crash Signal from Airbag Controller: Implausible Signal P1523 - 35-00 - - Od razu odpowiem iż auto nie miało przed swapem wypadku i w starym silniku żaden z tych błędów się nie pojawiał. Samochód odpala i jeździ a pozostałe kontrolki gasną. Czy winowajcą może być ECU silnika?? Czy któryś z błędów może być spowodowany tym iż IMMO zostało wyłączone??
-
Awaria Części Na Gwarancji, Czy Uda Się Odzyskać Koszty Naprawy?
Pompa od TRW, szczerze wątpię aby to był jakiś masowy problem, pewnie pojedynczy przypadek, bo przyznam iż mam dość duże zaufanie do tego producenta.