Treść opublikowana przez witus83
-
2.0 TDI 170
A tam...nie ma się co podniecać. Mam BRD od 1.5 roku i chodzi jak marzenie. Sprzedaje furę bo potrzebna kasa ale co do awaryjności to złego słowa nie dam powiedzieć. Podstawa to regularna wymiana oleju...i filtrów no i jakość tych podzespołów. Generalnie każde auto jest awaryjne jak się nie dba.
-
Minimalne zużycie ON-u w quattro
W moim 2.0 BRD quattro mam spalanie z ostatnich 8 tyś km na poziomie 7.6 (80% miasto). Wczoraj trasa 250 km i średnia 6.8 :-)
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Posiadam BRD od roku i tankuję głównie na Lotosie. Leje zwykły ON. Wg mnie nie ma się co przesadnie pałować nad paliwami uszlachetnianymi. Zastanawiam się tylko nad dodatkami do paliwa. Rozumiem depresator na zimę, ale już czyszczenie wtrysków jak nic się nie dzieje to chyba przesada?
-
Wymienić samo sprzęgło czy komplet ?
Witajcie. Jako że powoli przymierzam się do wymiany dwumasu, proszę o info, co jeszcze warto wymienić przy okazji całej "operacji". Kupuję oczywiście cały komplet (dwumas, tarcza, docisk, łożysko). Chodzi mi tutaj o wszelkiej maści oringi, uszczelniacze wału, łożyska igiełkowe itd. Czy coś warto wymienić tak żeby mieć spokój na dłuższy czas? Dzięki za info. Pozdrawiam
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Mam auto z przebiegiem 140 tyś, silnik chodzi jak zegarek ale prędzej czy później DPF pójdzie won i zastanawiam się czy nie zacznie się zadyma po depnięciu albo szarpanina...
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Jak czytam o kłopotach po wywaleniu DPFa to strach pomyśleć ilu partaczy ziemia zrodziła. Mnie to czeka niedługo i myślę ile po tym będzie problemów. Czy ktoś wyciął to g*wno i nie ma żadnych kłopotów z silnikiem? Nie wiem właśnie czy główne problemy wynikające po fakcie to wina silnika który już niedomaga czy tunera - partacza?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Chyba chodziło o stopień zapopielenia bo o ile dobrze pamiętam to było 55/65 gram. Tak jest w BRD. Rozumiem że zapopielenia nie da się już usunąć?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
U mnie jest obecnie 55/65 (ch... wie jakich jednostek). Mechanior mówił że od 60 filtr kwalifikuje się do wycięcia...
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Tak czytam i czytam o tym DPF i nasuwa mi się pytanie: czy jest coś takiego jak całkowity stopień zapełnienia DPF (na który nie pomoże już żadne wypalanie) i "chwilowe" które można wyzerować dając po garach?
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Max 10 tyś...Latam na Motul Specific
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Ja tam wymieniam olej po prostu co 10 tyś i nie będę autem trzepał żeby zleciała setka oleju. W perspektywie prawie 4 l to jakby nasrać do jeziora i twierdzić że cała woda jest do kitu ;-)
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
To będziesz czekał aż wywali Ci kontrolkę na blat??
-
BRD - bierze olej
A ja mam BRD przelatane 142 tys i dolewam może 100 ml na 10000 km...zasuwam na Motul Specific
-
VCDS Mobile na smartfona, tableta
Na Dell Venue PRO 8 jest zainstalowany prawie normalny windows 8.1 32 bit więc postawiłem sobie tam normalnego VCDSa do tego kabelek OTG microUSB->USB i lata aż miło. Tablet nie jest tani, ale wygoda jaka
-
VCDS Mobile na smartfona, tableta
Witajcie. A propos tematu VCDS na tablecie to udało mi się dzisiaj uruchomić VCDS na Dell Venue 8 Pro i powiem że działa perfekcyjnie. Bardzo wygodne jest jednak noszenie do auta tylko parę cali ekranu niż taszczenie całego komputera. Pozdrawiam
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Po zapaleniu kontrolki DPF auto staje dęba i nie chce jechać dalej?? Całkowicie straciło moc, już nie mogłem ruszyć. Narazie umuwiłem się na wypalanie. Sprawdzę czy uda mi się dojechać o własnych siłach, mechanika mam około 500 m. Ło matko i córko. To aż dziwne. Nie miałem świadomości że zapchanie DPFa ma aż takie konsekwencje. Podobno ludki jeżdżą z kontrolką i nic się nie dzieje poważnego. A tu takie balety. Pozdr
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Po zapaleniu kontrolki DPF auto staje dęba i nie chce jechać dalej??
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Parę sekund to nie za dużo jak na takie manewry? Na jałowym parę sekund to jednak ok 100 obr silnika...film olejowy zostanie aż tak długo?
-
2.0 TDI Żywotność silnika jakie macie przebiegi
145000 tyś, silnik BRD, przebieg oryginalny. Wymienione: głowica i pompki, wszystko przez serwis
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Szkoda że nie świadczysz pomocy wyjazdowej ;-) A w Gdańsku coś polecasz?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Wystarczy...trzeba będzie zebrać fundusze i wywalić to ścierwo :-(
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Ja pamiętam że przy odczycie pół roku temu miałem 52/60 przy przebiegu 137 tys, ale auto z Polszy więc wiadomo. Waham się czy wywalić już teraz czy poczekać aż się zapełni, wtedy kontrolka na zegarach i siup do wycięcia...
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
A jak filtr osiągnie całkowite zużycie?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Ło Matko...to generalnie trzeba uważać bo papraków nie brakuje...a tak z innej beczki. Czy jeśli DPF się kończy ale zapchany jeszcze nie jest to faktycznie olej jest rozrzedzany czy tak się dzieje ale w momencie zapchania filtra tj. wtedy kiedy pali się kontrolka na blacie?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
A można w takim razie źle usunąć DPF? Ciągle piszecie "dobre usunięcie"... ;-)