Treść opublikowana przez Mario600
-
Jakie modele 16 na przód i jaki subwoofer do bagażnika do Avanta?
Drodzy forumowicze, temat już był, ale większość z nas staje przed dylematem co wybrać tym bardziej, że pojawia się nowy sprzęt na rynku i chciałbnym zasięgnąć języka no i żeby inni też skorzystali. Napiszcie proszę jaki model wybrać 16 w przednie drzwi i jaki soobwoofer do tyłu do avanta. Przyjmijmy, że dla różnorodnej muzyki nie dla audiofila, ale dla kogoś kto chce żeby mu łądnie grało. Proponuję pisać dwie wersje modeli jedną budżetową, ale taką która będzie ładnie grała i taką z której naprawdę można już być zadowolonym. Oczywiście dobór głośników zależy od wielu czynników jak np. rodzaj słuchanej muzyki, model radia (ja np. mam Alpine UTE72B) i wielu innych więc można dodać informację, z jakimi radiami wg Waszej wiedzy rekomendowane przez Was głośniki będą najlepiej grały, a z którymi będzie porażka. Z góry dziękuję w imieniu swoim i przyszłych pokoleń.
-
Laik prosi o pomoc! będzie to grało w avancie czy nie warto? :) jaka Wasza opinia?
mam dylemat bo szybciej zabrałem się za audio w moim avancie zanim dobrze poczytałem. Wiem wiem trzebabyło poczytać wcześniej no, ale jeszcze nie jest za późno a więc tak wcześniej miałem tylko 13 ori Blaupunkta w przednich drzwiach i wstawiłem zamiast nich 13 Hertz http://allegro.pl/glosniki-hertz-dcx-100-3-wysylka-gratis-sklep-w-wa-i3740621618. i teraz myślę żeby zakupić do tego 6x9 Hertz (chociaż nie wiem czy nie lepiej JBL tu też proszę o poradę, zależy mi na czystym brzmieniu ale też z basem - chciałbym się obejść bez suba żeby nie robić kosztów) GŁOŚ. Hertz DCX 690.3 NOWOŚĆ super cena Sklep W-wa (3740618400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i rzucić to w obudowę i do bagażnika mojego avanta (będzie ten dźwięk szedł z bagażnika, niby tylko roleta jest ale zawsze) Obudowa pod głośniki 6x9'' KOL69 półka 2 szt. (3750762926) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tylnych drzwi w ogóle bym nie ruszał tym bardziej, że i tak nie mam miejsca na głośniki w nich do tego radio Alpine UTE ALPINE UTE-72BT RADIO BLUETOOTH MP3 5 GRATISÓW (3717299085) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. jak myślicie będzie to dobrze grało czy lepiej sobie darować i odsprzedać te 13 i zrobić po "bożemu" czyli 16,5 w przód, wygłuszyć drzwi i z tyłu sub? Szczerze to też nie mam za bardzo funduszy i przy opcji którą opisuję wydałbym jeszcze na 6x9 ca. 200 PLN i obudowę 70 PLN a jakbym chciał po bożemu to na sam przód z 300 no i + sub czyli sporo więcej. Z góry wielki dzięki za podpowiedzi. Co byście zrobili na moim miejscu? Jak ktoś nie ma funduszy za dużo na audio to chyba też ma prawo posłuchać w miarę przyzwoitego brzmienia. ---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ---------- a może boczki tylne kupić z miejscami na ori 16 i tam jakies 16 wstawic takze mialbym 13 z przodu i 16 z tylu i tyle, hmm?
-
jak zrobić żeby to ładnie grało w Avancie?
Witam forumowiczów, jestem laikiem w dziedzinie audio, ale chciałbym żeby w samochodzie ładnie grało, tak żeby dźwięk aż przeszywał i jakieś basy by się przydały no i żeby ciary przechodziły . Jak do tej pory miałem tylko oryginalne Blaupunkty 13 z przodu, które wymieniłem na GŁOŚ. Hertz DCX 130.3 + Wysyłka GRATIS Sklep W-wa (3706739932) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. W tylnych drzwiach nie mam w boczkach miejsca na głośniki więc myślałem, że może jakieś 16 albo 6x9 w bagażniku dodatkowo żeby był bass bo teraz jest czysto, ale w sumie po tej mojej wymianie to różnicy nie widzę (może to kwestia też starszego radia MP3 Sony). Jak mam to zrobić, czy dodatkowo jakiś subwoofer do bagażnika, te oryginalne w ogóle warto. Wdzięczny będę za pomoc życzliwych forumowiczów.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
HELP już sam nie wiem obecnie mam zalany SHELL HELIX 10w40, czy zmieniać na ten sam czy np. na MOTUL 10w40 6100+ SYNERGIE (widzę, że wiele osób go chwali), MOBILA 10w40 (jeśli tak to jakiego?) czy jeszcze na jakiś inny. Jaki filtr oleju polecacie, wdzięczny będę za link z allegro np. Z góry wielkie dzięki
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
od kogo można kupić pewne wahacze na allegro febi lub LM. Wdzięczny będę za link.
-
[ALL B5] Ile może kosztować w warsztacie wymiana tarcz z tyłu ?
witam, mam pytanie ile powinienem w wawie zapłacić brutto za wymianę tylnych tarcz hamulcowych (robocizna + części). Osobiście nie mam pojęcia a nie chcę żeby mnie nacięli. Jeszcze jedno małe pytanie, podobno z tyłu tarcze są jakieś nietypowe tzn. nie wymienia się samej tarczy tylko jeszcze z czymś czy to prawda? z góry dzięki za podpowiedzi
-
[ALL] zobacz jak będzie wyglądał Twój samochód na różnych felgach
http://www.bmf-gmbh.de/cgi-bin/goodyear/fr_montage.pl?PKWNr=001F&pkwMarke=Audi&pkwModell=A4&Bild=aua4avax&BildText=
-
[ALL B5] Mam pilne pytanko, czy 15" stalówki o parametrze ET47 będą pasowały?
założyłem, są super, nic nie obciera
-
[ALL B5] Mam pilne pytanko, czy 15" stalówki o parametrze ET47 będą pasowały?
podobno te felgi są od passata. Ich dokładne oznaczenie to ET 47 6J x 15H2, 5 x 112. Chcę na nie założyć zimówki 195/65/15. Dzięki from the mountains[br]Dopisany: 13 Listopad 2008, 10:03_________________________________________________doczytałem, że wg książki zalecane są ET 45 więc 47 chyba nie zrobi różnicy, jak myślicie?
-
[ALL B5] Gdzie podłączyć wtyczkę od diody alarmu montowanej przy rygielku w drzwiach?
aaaaaa, nie no oczywiście, że zdejmowałem, ale wlaśnie tam takiego gniazda nie znalazłem
-
[ALL B5] Gdzie podłączyć wtyczkę od diody alarmu montowanej przy rygielku w drzwiach?
Nie zauważyłem w drzwiach wejścia na wtyczkę od diody? Macie jakieś pomysły, może obrazki z instalacją takiego cuda? dzięki
-
[ALL B5] Jakie oznaczenia powinna mieć felga stalowa pod zimówki 195/65/15?
wiem, że 5 x 112, oczywiście 15 średnica a ET i inne parametry? Dzięki
-
[ALL B5] Waszym zdaniem lepiej założyć GY UG7+ 205/55/16 na alu, na których jeżdzę
czy dokupić stalówki 15 i na nie GY UG7+ 195/65/15. Przy okazji może ktoś napotkał test zimówek 205/55/16. Dzięki za pomoc
-
[ALL B5] NEXEN 205/55/16 WINGUARD H91 M+S znacie te oponki?
czy macie z nimi jakieś doświadczenia, gdzieś można zaleźć ich testy, warto zakładać? obecnie mam letnie 205/55/16 na alu. Chciałem założyć goodyeary ug7+ 195/65/15 ale podobno na felgi na których obecnie jeżdzę nie wejdą? czy to prawda? jaki rzmiar opon będzie pasował do moich alu no i czy w NEXENY inwestować czy dołożyć i kupić inne? jakie? dzięki za pomoc
-
[ALL B5] Mam letnie 205/55/16 na aluskach czy mogę na nie założyć zimówki 195/65/15?
j/w
-
[ALL B5] Kierownica mi mruczy
dzięki za odpowiedzi, a jaki płyn mogę dolać do układu wspomagania? można go dostać na stacji benznowej? (i czy powinienem wymienić czy mogę po prostu dolać jakikolwiek do pomp), mogę sam to zrobić czy jechać do warsztatu? W sumie ładnie mruczy, ale wolalem jak nie mruczało
-
[ALL B5] Kierownica mi mruczy
Nie wiecie czym to może być spowodowane? Jak kręcę kierowicą to coś mruczy, na pewno nie kot bo sprawdzałem...
-
[ALL B5] pytanie lajkonika: gdzie mogę sprawdzić czy samochód to wersja ADR itp. itd.
gdzie mogę znaleźć następnie opis poszczególnych wersji w zależności od oznaczeń?
-
[ALL B5] GY UG7+ vs CONTI WC TS 830 vs DUNLOP SP W S 3D
które wybrać: wszystkie 195/65/15 T91 i wszystkie są wg ADAC szczególnie polecane (p.s. czy ktoś wie gdzie znajdę test ADAC po angielsku lub po polsku?) a) GoodYear ultra grip 7+ Continental Winter Contact TS 830 c) Dunlop SP Winter Sport 3D czy warto wybierać opony o indeksie nośności 95 zamiast standardowych 91?
-
[ALL B5] Która instalacja jest lepsza: STAG300 czy BRC Sequent 24 ?
i dlaczego?
-
Gdzie wymienić szybę przednią w mazowieckim?
Czy może mi ktoś polecić gdzie w województwie mazowieckim wymienić przednią szybę? Ile szyba przednia łącznie z wymianą może kosztować?
-
Gdzie szybę przednią w mazowieckim wymienić
Czy może mi ktoś polecić gdzie w województwie mazowieckim wymienić przednią szybę? Ile szyba przednia łącznie z wymianą może kosztować?
-
Gdzie mogę znaleźć osiągi Audi a4
dzięki bardzo
-
Gdzie mogę znaleźć osiągi Audi a4
chciałem porównać silnik TDI 90km i 110km, czy nie wiecie czy 90 ma tylko jedną wersje czy są różne wersje gorsze i lepsze, którrejnie brać i gdzie sprawdzić jaką wersję ma dany samochód?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam nadzieję, że jak już kupię A4 to będę mógł wymieniać się z Wami wiadomościami