Treść opublikowana przez Dudasz666
-
A4 B6 3.0 v6
Dzięki za radę.
-
A4 B6 3.0 v6
Temat do zamknięcia. Sztrucel. Podsufitka opada, poobijany cały. Lekkie ślady korozji tu i ówdzie. Wypada zapłon na 6 cylindrze. Zawieszenie dziwnie buja. Ch** wie czy tak zrobione (miękkie) czy amorydo wymiany. Układ kierowniczy dziwnie ciężko chodzi. Podwozie w miarę ładne. 4x4 działa. Tłumik pierdzi. Albo katalizator (na co wskazuje wypadanie zapłonu), albo łącznik elastyczny. Nie kupiłem.
-
A4 B6 3.0 v6
Przy jakim przebiegu wariatory siadają? No spoko. To muszę doczytać. Części faktycznie drogie (wariatory). Reszta w „normie". V jak się popsuje to zawsze „bez tysiunca nie podchodzi". Od tysiąca w górę każda naprawa... Jestem już przyzwyczajony. Tylko żeby to nie było 7 „tysiunców" bo tyle to auto warte praktycznie. 😆 A ktoś kojarzy to autko z początku? Może ktoś jest z Miastka i zna osobiście?
-
A4 B6 3.0 v6
Czytałem. Jak dbasz tak masz. Chyba, że coś mi umknęło. Czytałem, że bez odpowiedniego dbania może się przegrzać. Lubi napić się oleju. Coś ominąłem? Mam teraz dwa auta. Z czego jedno to w220 4,3L V8. Też chłepnie 1L/1000km. A co z tą V6 nie tak? Niby aż taka zła nie jest.
-
A4 B6 3.0 v6
Witam. Mam dylemat. Ktoś zna może to autko? Może wiecie co z nim nie tak, że stoi od października? Mam na nie ochotę, ale nie podoba mi się, że tyle stoi... https://m.olx.pl/d/oferta/audi-a4-b6-3-0-b-v6-220-km-quattro-automat-klima-szyberdach-CID5-ID17KQ6n.html#1047117092
-
Zawieszenie silnika
Jeżeli chodzi o części to polecam TOM77. Nasz forumowicz sprzedaje części z dużym rabatem, ponieważ pracuje w hurtowni. Może i ori taniej będzie miał. ? Aczkolwiek nie jestem pewien czy w ogóle ma ori... ?
-
Zawieszenie silnika
- Zawieszenie silnika
Dołączam się do pytania. Zrobiło się zimniej i drgania oslabły prawie całkiem. Wydaje mi się, że guma się utwardziła i dlatego drgania zmalały. Stąd też fajnie było by wiedzieć jak zdiagnozować poduchy. Silnikiem ruszałem, ale nic nie wskazuje na to, żeby jakoś specjalnie "skakał"/"ruszał sie" w trakcie mojej próby.- Dziwny Dzwięk podczas kręcenia kierownicą
W "innym temacie" znalazłem ciekawą podpowiedź. U mnie brzmi to bardziej jak guma, a "tam" gościowi piszczała jakaś guma przy wyjściu kolumny kierownicy z kabiny pasażerskiej. Muszę to sprawdzić.- Kolumna kierownicy - piski
Mam to samo, dzięki wam może będzie po kłopocie. ☺️- Dziwny Dzwięk podczas kręcenia kierownicą
Rozwiązałeś problem? Mam podobny. Tylko powiedz mi to nie jest dźwięk jakiejś gumy? Bo u mnie tak to brzmi. Czy to może być coś poważnego?- Problem ze wspomaganiem
I jak tam? Rozwiązałeś problem? Co to było?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Widzę właśnie, że sporo ludzi poleca ogólnie rzeczy LM. Faktycznie to taka dobra firma? A co do tych 2-óch pozostałych to pierwszy raz na oczy widzę. ? Ale LM ma rozsądną cenę. 200zł za 5l nie wydaje mi się wygórowaną ceną za dobry olej(jeżeli faktycznie taki jest). Chyba faktycznie spróbuję. Dziękuję za radę. A jak co do tej płukanki? Można zrobić to ropą jak widziałem to na YouTube, czy lepiej użyć specjalistycznych środków?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja powiem tyle: miałem olej X 15w40. Po poprzednim właścicielu... Przeszedłem na 10w40 markowy (tak często zaglądam, że nie pamiętam jaki... ?). Jeżdżę na nim od kilku lat (2-4). Oczywiście w między czasie zmieniałem olej, żeby nie było. ? Po zastosowaniu 10w40 wyszło kilka kwiatków... No cóż. Poradziłem sobie. Teraz jest już sucho. I znowu chcę przejść na inny a mianowicie 5w40 i zostawić go docelowo. I stąd moje pytanie... Jakiej marki olej lać? A no i tam ktoś wspomniał o płukance ON. Wiem jak tylko się trochę obawiam, aczkolwiek... to w końcu naturalne paliwo diesla... Proszę o radę czy warto? Czy może lepiej zrobić plukankę drogim (drozszym od ropy) środkiem który nie wiemy co zawiera?- Wymiana zaworu odmy (odpowietrzającego)
Ja zrobiłem tak:- Problem z odmą AFN
Ja miałem problem z separatorem oleju. Lało mi strasznie w turbinę. Do tego wywalało olej spod separatora. Zdemontowałem wszystkie rury dolot + separator. Separator kupiłem nowy (zamiennik toprana) niestety bez gumy, z której mi ciekło. Wyczyścilem wszystkie rury, łączenia oraz pokrywę zaworów i zamontowałem wszystko z powrotem i modliłem się, żeby nie ciekło z tej gumy znowu. Przejechałem około 100 km i jeszcze wszystko suche, ładne i czyste. ? Niestety nie zrobiłem zdjęć po zamontowaniu... Jak tylko zrobię to wstawię. PS. Nie ruszałem rury z separatora do bloku bo nie wiedziałem czy i jaka uszczelka tam idzie więc nie chciałem ryzykować. Dorzucam zdjęcia PO. ? Niestety po ciemku.- Wymiana zaworu odmy (odpowietrzającego)
Zrobiłem dokładnie to samo. Tyle że wyczyscilem cały dolot(gumowe i plastikowe rury) od filtra, przez turbin i przed kolektorem dolotowym zakończyłem. Niestety powinienem wyczyścić jeszcze intercooler, ale nie miałem czasu. ? Jak znajdę go więcej to wyczyszcze również sam kolektor dolotowy. Jak z tym topran'em po tym czasie? Również go użyłem. Kosztował mnie całe 50 zł. Różnicy w sumie nie widzę między tym a ori. Ori blokował dopływ i cofał jakieś 3s, topran łapie praktycznie od razu.- Szukam klubowicza z Gdańska i okolic
Siemanko. Też miałem problem z pompą (chodzi ci o wtryskową?). W Słupsku zrobili mi regenerację i ustawili wszystko ładnie. ? Jestem ze Słupska jak coś. Regeneracja Pomp Wtryskowych i Wtryskiwaczy S.C. Ryszard Kołodyński... Żelazna 11, 76-200 Słupsk Radzę znaleźć w Google i zapytać o termin bo to różnie bywa.- Car audio do oceny
Dołączam się do tematu. Mam problem z głośnikami bo mi pierdzą już ze starości i przydałoby się je wymienić. Nie szukam nie wiadomo jakiego sprzętu. Po prostu żeby grało pod zwykłym radiem. Ewentualnie jak będzie trzeba wzmacniacz też biorę pod uwagę.- Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Jak kupiłem moja A4 B5 1998r. w 2013 chyba, to miała 257tys. Wątpię w to ale chodziła dobrze. Nigdy mnie nie zawiodła. Wszystko robione na czas. A teraz, ta dam, 322tys. I dalej śmiga wariat.- Kable Zaplonowe 1.9 TDI
Dziękuję za odpowiedzi. Lipa no ale jak będzie trzeba to się pobawię. Konkretnie chodzi mi o fajki przy świecach. 1 mam uszkodzoną.- Kable Zaplonowe 1.9 TDI
Witam. Jako zaje... mechanik wziąłem się za wymianę świec. Oczywiście musiałem coś zepsuć. Potrzebuje kabli zapłonowych. Koleś w sklepie z częściami powiedział ze tylko w serwisie idzie dostac. Proszę o pomoc.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Mam na imię Łukasz, jestem ze Słupska woj. Pomorskie. Autko to Audi A4 B5 Avant 1998r. 1.9 TDI. Pozdrawiam. - Zawieszenie silnika