Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 3.0 v6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

 

Mam dylemat. Ktoś zna może to autko?

Może wiecie co z nim nie tak, że stoi od października? Mam na nie ochotę, ale nie podoba mi się, że tyle stoi...

 

https://m.olx.pl/d/oferta/audi-a4-b6-3-0-b-v6-220-km-quattro-automat-klima-szyberdach-CID5-ID17KQ6n.html#1047117092

Opublikowano

Poczytaj o tym silniku, to się dowiesz dlaczego...

Może Ci ochota przejdzie:whistling:

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Poczytaj o tym silniku, to się dowiesz dlaczego...

Może Ci ochota przejdzie:whistling:

Czytałem. Jak dbasz tak masz. 

Chyba, że coś mi umknęło. 

Czytałem, że bez odpowiedniego dbania może się przegrzać. Lubi napić się oleju. Coś ominąłem?

 

Mam teraz dwa auta. Z czego jedno to w220 4,3L V8. Też chłepnie 1L/1000km.

 

A co z tą V6 nie tak? Niby aż taka zła nie jest.

Opublikowano

Drogi rozrząd jeśli padną wariatory, a napewno to nastąpi. Poza tym mało kto potrafi ten rozrząd ustawić, wycierające się tuleje cylindra i przez to głównie chleje olej, zapchane katy, klapy w kolektorze ssący itp., itd.

Opublikowano
  • Autor

Przy jakim przebiegu wariatory siadają? No spoko. To muszę doczytać.

Części faktycznie drogie (wariatory).

Reszta w „normie".

V jak się popsuje to zawsze „bez tysiunca nie podchodzi". Od tysiąca w górę każda naprawa... Jestem już przyzwyczajony. Tylko żeby to nie było 7 „tysiunców" bo tyle to auto warte praktycznie. 😆

 

A ktoś kojarzy to autko z początku? Może ktoś jest z Miastka i zna osobiście?

Edytowane przez Dudasz666
Dodatkowa treść.

Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia. 

 

Sztrucel.

Podsufitka opada, poobijany cały.

Lekkie ślady korozji tu i ówdzie.

Wypada zapłon na 6 cylindrze.

Zawieszenie dziwnie buja. Ch** wie czy tak zrobione (miękkie) czy amorydo wymiany.

Układ kierowniczy dziwnie ciężko chodzi. 

Podwozie w miarę ładne. 

4x4 działa.

Tłumik pierdzi. Albo katalizator (na co wskazuje wypadanie zapłonu), albo łącznik elastyczny. 

 

Nie kupiłem. 

Opublikowano

Nie wiem o co chodzi z wariatorami, nie spotkałem się jeszcze aby komuś padły, tam jest tylko mechaniczna zapadka w postaci bolca, i ewentualnie gniazdo na bolec może się wyrobić z czasem. Ja mam 390k nalatane i te gniazdo jest jeszcze w porządku. Rozrząd jest problematyczny ale nie w ustawieniu, a w częściach, które już coraz to trudniej dostać. Dwa lata temu szukałem przez rok czasu 4 śrub na fazatory, koniec końców kupiłem 3 śruby za 150 zł (około 50 za sztukę) i jedną z BMW dopasowałem za chyba 18 zł - jeździ i nic się nie dzieje. 

 

Silnik wyjątkowo nie lubi upalania na zimnym, a to niestety bardzo często go spotyka przez różnych właścicieli. Olej pije głównie przez beznadziejną odmę, którą na początek trzeba wywalić i zastąpić Oil Catch Tankiem a cały system SAI wykastrować, bo i przez uszczelniacze zaworowe. Klapki faktycznie w niektórych modelach wypadały, ale te starsze konstrukcje miały wałki, które klapek nie posiadały, nie do dostania już niestety.

 

Ogólnie za te pieniądze, lepiej brać 1.8T, tam przynajmniej tuleje wstawisz, bo w ASN są ścianki cylindrów cienkie jak kartki papieru i pękają przy wciskaniu tulei. Jak już się upierasz na V6 to szukaj z silnikiem 2.4, bliźniacza konstrukcja ale z większym zapasem wytrzymałościowym.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za radę. :)

Opublikowano

Odradzam. Powiedzenie "jak dbasz, tak masz", nie ma tu zastosowania. Zadowolonych jest garstka. Serwisowalem u człowieka, który jako 1 z nielicznych ogarnia ten motor. Katy, sondy, rozrząd itd. Po, kolejnej, już 2 awarii w postaci peknietego bloku, powiedzialem"dość"Tego nikt nie chciał, nawet na swap, a jakas z tego baza wyjściowa była. Dobrze, że mi go ten mechanik wziął, za coś więcej, niż cena złomu, bo znał ten samochód. Dostał 3 życie. Ale czy jeszcze jeździ u kogoś nastepnego🤔Przypuszczam, że chyba jednak nie. Mam go jeszcze w profilu, ale powinienem zmienić na 1,8T,ktory był wcześniej i jeździ u mnie dalej. 😊

Edytowane przez mirek31071977

Opublikowano

Jak pisałem wcześniej, ten silnik nie jest idioto odporny, nie każde zachowanie będzie mu pasować. Trzeba być świadomym zasad działania silnika, a nawet ASN może być bezawaryjny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.