Treść opublikowana przez maro71m-1
-
[ALL B5] Galareta na korku od zbiorniczka wyrównawczego płynu hłodniczego
Na LPG przy niedogrzanym silniku to normalka,Latem będzie OK.
-
[ALL B5] Opiłki po wymianie oleju ....
Przez minute to ten silnik przechodzi katorgę ,uciekaj z tym olejem.
-
[B5 ABC] Szarpie na niskich obrotach
Posiadam inny silnik ale mam te same objawy ,z tym że to przechodzi samo ,tak jak falowanie obrotów silnika .Z tego co czytam na forum prawie wszyscy mają podobne problemy ,więc chyba ten typ tak ma.Nie posiadam żadnych błędów więc dałem sobie spokój .Komputer ciągle dobiera skład mieszanki ,więc może jest to przyczyna złej wachy?
-
[ALL B6] Przydusza przy 3100 obrotow
Ja mam podobnie ale nie zawsze jednego dnia jest dobrze na drugi rozczarowanie ,podejrzewam przepływkę .
-
[B5 ADP] Wyciek oleju i kremowo-żółty osad w odmie
Sprawdź ciśnienie na tłokach i wszystko będzie jasne.
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Jeśli było zimno i nie masz kata to moim zdaniem jest ok.
-
[ALL] Pomoc o wsparcie dla córki jednego z klubowiczy VU w petycji do NFZ
GOTOWE
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
Jeśli czerwony to pewno też borygo .to nowe na którym pisze new borygo można wlac zaś stare było do aut ciężarowych i nie nadawało się do osobowych ponieważ utleniało aluminiowe głowice.
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
Tak teraz jest super ,wypływało coś żółtego,pewno wlał ktoś jakiś specyfik do uszczelnienia bo był wyciek na kruccu
-
[B5 ARM] Tylne oparcie-jak zdjąć?
Wyciągnij jeszcze te plastikowe rurki w które wchodzą zagłówki
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
Jeśli jeden przewód jest gorący a drugi ciepły na zimnym silniku odłącz te przewody ,do lewej rurki ,to jest druga od akumulatora,podłącz wąż ogrodowy i odkręcaj stopniowo wodę aż cały syf wypłynie .Też tak robiłem bo miałem podobny problem.
-
[B5 ADP] Problem z ogrzewaniem
Zdemontuj schowek ,rozłącz tunel od nawiewu ,i ujrzysz klapkę,
-
Wlałem specyfik do czyszczenia wtrysków, ale czy do baku go wlałem czy obok?
Koło korka wlewu jest otwór który odprowadza ewentualną ciecz na ziemię koło koła ,więc jeśli tam było sucho to wszystko ok.
-
[B5 ACK] JAKAŚ OSŁONA ?
Normalne słychac to około 30s,jest to adaptacja przepustnicy
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach mam odcięcie ?
Prawidłowo odcięcie następuje przy 6,5tyś.obr.
-
[ALL B5] Kontrolka poziomu paliwa
Prawdopodobnie jest niezbyt drożny czujnik który znajduje się na pokrywie filtra powietrza .Przeczyśc go.
-
[ALL] duszenie sie mojego audi a4 1.6
Skoro jest zdjęta pokrywa powietrza to musi ciągnąc a nie wypychac
-
[B5 AHL] problem z obrotami i pracą silnika
Witam.Miałem ten sam problem więc celowo odłączyłem akumulator do ładowania żeby zresetowac komputer po podłączeniu akumulatora włączyłem zapłon żeby zaadoptowac przepustnicę, na 30s,i wyłączyłem zapłon. Następnie odpaliłem silnik i w trasę. Nie jestem pewien jeszcze w 100%czy to było przyczyną nierównej pracy silnika ale pomogło .
-
[B5 ADP] Olej z silnika wypływa odmą
Zgadza się tylko że ja nie kazałem zaślepic odmy tylko otwór po odmie przed przepustnicą wtedy silnik zasysa czyste powietrze a gazy z odmy zostaną wydalone na zewnątrz
-
[B5 ADP] Olej z silnika wypływa odmą
Witam.Odma zawsze się poci więc jest wilgotna ale jeżeli twierdzisz że faktycznie silnik pobiera olej zmierz ciśnienie na tłokach a odmę odłącz od kolektora ssącego zaś w otwór po odmie wsuń korek .Odmę wyprowadź tak aby ewentualny olej nie kapał na kolektor wydechowy
-
[ALL B5] nietypowy problem z obrotami prosze o pomoc
Witam .Mam to samo,raz jest dobrze a raz źle i tak od dwóch lat, ale co najważniejsze ,silnik nie gaśnie chociaż odczuwam nieraz spadek mocy
-
[B5 ADR] Chwilowe dławienie
Miałem prawie to samo , ale nic nie robiłem ,wyjeździłem paliwko do rezerwy i zatankowałem z orlenu problem zniknoł a i mocy przybyło .Wcześniej lałem lotosa ale może u nas kombinowali bo suzuki bandit też na tym paliwie się muli.
-
[B5 ADP] Słabe grzanie
Bułka z masłem niema tam żadnego zaworu .jest klapka która steruje w który kanał ma byc tłoczone powietrze ,na nagrzewnicę lub obok niej ,u mnie ta klapka się zacieła i powietrze szło obok, w kanał w którym nie było nag.......nicy.Teraz jest ok. Demontaż jest prosty ,trzeba odkręcic schowek dwie śrubki od wentylatora i zdiąc spinki łączące kanał .Resztę widac bez problemu.
-
[B5 ADP] Słabe grzanie
Jadąc marznę ,totalna lipa z tym grzaniem .Nie jestem pewien czy wentylator powietrze tłoczy przez nagrzewnicę, może steruje tym jakaś klapka która się zablokowała w jednym położeniu i dmucha pod nagrzewnicę?.Jutro sprawdzę co jest grane i opiszę sytuację.
-
[B5 ADP] Słabe grzanie
Witam Szukałem na forum, ale widocznie słabo więc proszę o pomoc. W żadnym aucie nie miałem problemu z grzaniem niestety w audi ten problem mam. Płukałem nagrzewnicę pod ciśnieniem i nic, odpowietrzałem unosząc zbiorniczek wyr...czy i nic, przewody od nagrzewnicy są gorące, temperatura 90, powietrze ma ok 20*c - czy u Was jest podobnie ? * czy mógłbyś następnym razem stosować znaki interpunkcyjne ? - wszystko poprawiłem.