Treść opublikowana przez maro71m-1
-
[B5 ADP] Może ktoś wie gdzie wpiąc automatyczny włącznik świateł
Jak w temacie może montował ktoś to na własną rękę?????
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dlaczego Mobil1 jest w cenie naszych olei skoro jest taki dobry? Bo go podrabiają jak gorzałę .więc nie mam do niego zaufania i zalałem lotosa półsyntetyk zrobiłem ponad 10tyś i robię wymianę na szela lub elfa .Co do twojej sprawy zawsze zmieniaj olej od syntetyku do półsyntetyku w ostateczności gdy zaczyna brac olej lub masz wycieki minerał po mineralnym nie należy zmieniac na syntetyk wlej półsyntetyk jeśli niemasz wycieków i będzie git.
-
[B5 AEB] [B5 APU] Problem z poziomem oleju - ubywa
Witam piszesz że zrobiłeś dopiero 1000km. Więc pewno wymieniałeś olej , uzupełnij stan pomiędzy minimum a max, pojeździj i sprawdź ponownie .
-
[B5 ADP] Problem z dużym spalaniem
Co do przepływki możesz miec rację
-
[B5 ADP] Problem z dużym spalaniem
Witam z tego co się dowiedziałem 1.6 jest silnikiem najlepiej żywotnym w A4 .Trzeba wysoko kręcic żeby było trochę mocy i to powinno zupełnie wystarczyc .No chyba że lubisz poszalec to już inna sprawa .Co do spalania nie przekracza 8l e jeździe mieszanej w mieście spali więcej ale który nie spali?
-
[B5 ADP] na ciepłym silniku czuć spory spadek mocy
Możliwe lecz naprawdę ja nie mam różnicy wzrostu na ssaniu jest więcej mocy wieczorem ale nieznacznie więc nie wiem co ;czujnik hala albo przepływka siada
-
[B5 ADP] na ciepłym silniku czuć spory spadek mocy
Powietrze i tak zaciągane jest z zewnątrz więc nie powinno miec to większego znaczenia ja nie mam różnicy więc albo wyczyśc przepływkę albo po przejechaniu kilku kilometrów układ wydechowy nie nadąża odprowadzac spalin sprawdź kata.
-
[AEB C5] 1,8T 150km Brak mocy - gorzej calkiem nie ma sily ruszyc !!!
Miałem to samo zapchał mi się katalizator dobrze że się nie rozsypał i nie zapchał układu wydechowego
-
[B5 ADP] Jak działa przepływomierz
http://www.auto-online.pl/serwis/poradnik/elek_autom/czujniki/przeplyw.htm TO jest TO :th:
-
[B5 AEB] Wygląd odmy
No ja już nie pomogę ponieważ nieznam twojego silnika,Pozdrawiam.
-
[B5 ADP] Jak działa przepływomierz
Witam .Też się nad tym zastanawiałem koledze wysiadł co prawda w dieslu i silnik łapał z ledwością 90tkę.Podobnie było u mnie ale okazało się że to katalizator.Ale wracając do tematu może ktoś napisze jak to działa wiem tylko że mierzy to jlośc powietrza .
-
[ALL B5] Do jakich obrotów Audi A4 1.6 ?
Te silniki mają max.m.obrotowy przy 4tyś.jeśli chcesz ostro pomykac musisz kręcic wysoko 5-6tyś od 6,5tyś następuje odcinanie paliwa .Przy spokojnej jeździe do 3-3,5tyś.obr. :th:
-
[B5 AEB] Wygląd odmy
Witam mam całkiem inny silnik więc niewiem jak jest u Ciebie więc poszukaj tego. Odma jest to to gumowa rurka która jest podłączona od pokrywy zaworów do układu ssącego przed przepustnicą a filtr jest to siatka która jest w pokrywie i należało by ją czyścic sprężarką ale to się robi przy zdemontowanej pokrywie jeszcze sprawdź czy poodłączeniu odmy od strony pokrywy w środku niema dodatkowej siatki jeśli jest wyjmij ją i wyczyśc w odmie może byc tłusty osad usuń go robi się on od niedogrzania silnika.
-
[B5 ANB] Spadek mocy - czyżby przez sparciałe wężyki gumowe ?
jeden z nich jest napewno od zaworu ciśnienia paliwa i szczelnośc jest dosyc ważna żaden koszt więc wymień obydwa
-
[B5 ADP] Jak działa przepływomierz
A co ma się dziac ? jutro jadę wycinac kata bo zauważyłem że w środku coś lata i słychac go jakby był pusty a z tyłu głucho chyba pozapychał tłumiki. [br]Dopisany: 27 Maj 2008, 20:22 _________________________________________________Wyciołem KATA wstawiłem strumienice i jest nareszcie spoko .Ale dziękuję za podpowiedzi a było tego sporo gorący temat prawda???Można na was polegac
-
[ALL B5] czy ktoś mi może powiedzieć jak się reguluje obroty w audi a4 1.6!!!!!
O ile wiem obroty masz w kompie i wynoszą około 900 obrotów tego się nie ustawia
-
[B5 ADP] Jak działa przepływomierz
Witam Mam pytanko odnośnie przepływomierza jak go sprawdzic ponieważ autko od trzeciego biegu wzwyż od 3,5tysiąca obrotów bardzo słabo się wkręca straszny muł zauważyłem że jest głośniejszy i stracił agresję co do jazdy potrzeba jest mi około 4-5kilometrów żeby złapac 160 więcej nie idzie wymieniłem filtr paliwa i wyczyściłem świece w nocy na przewodach nie zauważyłem przebicia .[br]Dopisany: 26 Maj 2008, 13:10 _________________________________________________dzisiaj jest jeszcze gorzej strasznie głośno i nie kręci powyżej 2.5tyś prędkośc max 90km to pewno kat się rozsypał i zatkał wydech co WY o tym sądzicie ?
-
[B5 ADP] Pytanie o visco
skleja się przy 96st.około
-
[B5 1Z] Jaki akumulator ?
Witam ja mam 55ah i żadnych problemów z tym że zaleca się doładowanie akumulatora raz na pół roku jeżdżąc na światłach i w krótkie trasy pewno częściej .Zbyt duża pojemnośc nie jest wskazana ponieważ alternator ma zbyt ciężko go doładowac :th:
-
[B5 APR] Wycieki plynu i bardzo duże ciśnienie w układzie chłodzenia
Przy dociąganiu uszczelki trzeba zachowac kolejnośc dokręcania śrub od środka do zewnątrz jeśli zbyt mocno dokręciłeś śrubę mogło wciągnąc okucie z uszczelki.
-
[B5 ADP] Dziwna praca silnika przy rozruchu
wlej denaturatu powinien pomóc
-
[B5 ADP] Czy to może byc katalizator ?
Podłączyłem go pod kompa i program wykazał błąd czujnika hala teraz jest zero błędów i widac że kręci a swoją drogą wlałem słabego paliwa więc nie jest jeszcze tak jak było ale jest lepiej :th:
-
[B5 ADP] Czy to może byc katalizator ?
Od kilku dni zauważyłem że autko słabo się wkręca na obroty więc wymieniłem filtr paliwa i zero poprawy zastanawiam się nad katem jak to sprawdzić .Autko śmiga teraz tylko 140max
-
[B5 ADR] Strata mocy
Mam pod maską 1.6 ale to samo wrażenie w zimnym powietrzu jest więcej tlenu więc silnik nabiera mocy ,myślę o założeniu interkullera
-
[B5 ADR] Zużycie oleju waszych ADR`ów
Od wymiany do wymiany ZERO i to jest super :th: