Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Przy jakich obrotach mam odcięcie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak zwykle glupie pytanie ale troche zbili mnie z tropu koledzy a mianowicie... zawsze mi sie wydawalo ze kazdy samochod ma odciecie obrotow i wtedy gdy wcisniemy gaz na maksa to na czerwonym tak szybko skaczą (jak w Gran Turismo:)) ale ostatnio trzymalem go juz do 7000 obr i nic tak wiec moje pytanie tak jak w temacie :) Mam czy nie mam :D Pozdro

Opublikowano

Prawidłowo odcięcie następuje przy 6,5tyś.obr.

Opublikowano

u mnie 7 tys i nic nie odcina.

Opublikowano

ja nie zauważyłem przy ilu ale też chyba mam bo kilka razy zdarzyło sie że na bardzo wysokich obrotach zaczoł przerywać, nie znam sie na tym ale to chyba jest odcięcie

Opublikowano

u mnie 7 tys i nic nie odcina.

jak na gazie to nieodcina

Opublikowano

ja jeżdze na gazie i własnie tak miałem jak napisałrm wyżej hmmmm chyba że to nie odcięcie tylko poprostu za duża dawka gazu i przerywa wtedy

Opublikowano
  • Autor

w kazdym badz razie jezeli bede trzymal gaz do oporu to nic sie nie stanie?? oczywiscie na rozgrzanym silniku

Opublikowano

w kazdym badz razie jezeli bede trzymal gaz do oporu to nic sie nie stanie?? oczywiscie na rozgrzanym silniku

nie nic sie nie stanie.....

co najwyzej korbowód wyjdzie bokiem.... :polew: :polew:

Opublikowano

u mnie 7 tys i nic nie odcina.

jak na gazie to nieodcina

A to ciekawe, musze sprawdzić . Ale z tego co pamietam na benzynie podobnie jest , około 7 tys i nic nie było . Oczywiście wyżej nie kręciłem , bo niema sensu.

Opublikowano

Sekwencja tez ma odciecie... Kumpel mial w bmw e34 5.20 zwykly gaz to sie do 7,5 krecila no i wlasnie jedno kopyto mu blokiem wyskoczylo :naughty: a odciecie chyba przy 7 tys jest normalnie tak mi sie wydaje

Opublikowano

u mnie w 1.8t odcina moja noga czesto na 7 tys bo lubie sluchac jak milo mruczy serduszko w mojej niuni :D

a sekwencje odcina przy okolo 5-6 tys nie wiem dokladnie bo zawsze jak krece go tak wysoko to mam kisiel w majtach i nie chce mi sie zwracac uwagi na takie szczegoly :D

Opublikowano

witam, ja wczoraj sprawdzalem, mam zwykła instalacje gazową i odcina mi przy 6 tyś, zaś na benzynce do 7 tyś. doszło dalej nie kreciłem :evil:

Opublikowano

witam, ja wczoraj sprawdzalem, mam zwykła instalacje gazową i odcina mi przy 6 tyś, zaś na benzynce do 7 tyś. doszło dalej nie kreciłem :evil:

jakiego masz junkersa? sequent?

jezeli tak to mozna podnieść ta wartosc

Opublikowano

Ja mam sekwencję i odcięło mi ostatnio, chociaż nie mam pewności czy to faktycznie była odcinka, czy po prostu szarpnęło, jak to czasem bywa na gazie. :decayed:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

nieeee no ladnie odcina :D

nie ma sie co szczypac, cegła i tyle. Odcina jak w Gran Turismo czyli to falowanie jest takie szybsze bo np w A3 1,6 to tak wolno i niezgrabnie. Pozdro

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

w kazdym badz razie jezeli bede trzymal gaz do oporu to nic sie nie stanie??

w jakim celu krecisz tak wysoko swoj biedny silnik :blink: widze ze masz oske wiec szybkie ruszenie przy takich obrotach skonczy sie tylko spaleniem gumy :kox: totalny bezsens

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie mam zamiaru ruszac w takich obrotow :/ pytam poprostu zeby wiedziec czy moge go przekrecic w jakis sposb. Bo przewaznie to niewiedza prowadzi do usterek no i czesto moim samochodem jezdzi ktos inny i niewiem jak bardzo mu cisną. Nie ma sensu takie jezdzenie bo jakis 1tys przed odcieciem moment obrotowy jest slabiutki wiec auto nie przyspiesza tak zeby oplacalo sie go tak cisnac ale wiadomo ze nieswoim samochodem sie inaczej jezdzi :D

Opublikowano

A ja mam nieco inne pytanie. Czy jest coś takiego jak lampka wysokich obrotów? Kiedyś ktoś coś takiego mi mówił, ale nie wiem czy to prawda. Nie chodzi mi o jakąś kontrolkę tylko o żarówkę która podświetlałaby czerwony pasek obrotomierza w momencie przekroczenia jakiś tam obrotów, tak aby to się bardziej wyróżniało. Obecnie jadąc w nocy nie bardzo widać gdzie są "czerwone obroty".

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja przy 6,5tyśka mam odcięcie dzis sprawdzałem :decayed:

Opublikowano

Jaki problem, wsiądź i wciśnij pedał i przytrzymaj, szybko się dowiesz. Ja tak kiedyś zrobiłem odciął mi przy 7 tys. Ale nie ma czym się jarać nie jest to tak widowiskowe jak w grach... :disgust:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.