Treść opublikowana przez Matrix1540
-
audi a4 b7 3.0 tdi quattro
To wszystko zależy od stanu wtrysków które w BKN-ach są często słabe i tego czy auto ma zapchany wydech (DPF i kat).
-
Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO
Bez wygłupów to się zgadzam że 7-do miasta mam Lupo więc nigdy nie będę wiedział ile pali:)
-
Wady i zalety 3.0 TDI
U siebie wymieniłem tylko komplet wtrysków z filtrem paliwa za 5650 zł (swoja robota) a jak pytałem o rozrząd z ciekawości na SWAGu to wyszedł jakoś 1900 zł. Gdzie tam do 24 tysi:)
-
Wymiana skrzynia biegów z EVN na...
Sprawa załatwiona-dostałem skrzynię taką samą jak stara.
-
Wymiana skrzynia biegów z EVN na...
Tak jak w temacie mam pacjenta w B6 2.5 TDI. Wyjąłem skrzynie EVN o przelozeniu głównym 35/9. Podobno wersje FTM też mają 35/9 i tezw to krążenie oleju przewodami z przodu do tyłu. Mogę kupić FTM.i założyć? Będzie grało z tylnym mostem itp.? Literówka! Nie EVN tylko ENV.
-
Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO
Też myślałem że jest jednak lżejsze:) idę na siłownie i wyrzucę zapasówke:)
-
Zawieszenia a geometria kół po wymianie na EIBACH
Ja zmieniłem zawieszenie z 1BA na 1BV i kierownica lekko skręciła w prawo. Zawsze jak auto siądzie na dół trzeba sprawdzić przynajmniej zbieżność. Im większa gleba tym więcej trzeba pokręcić drążkami. Pytanie za 100 punktów. Jaka jest zbieżność kół przednich w 3.0 TDI Q w stopniach? Moje źródła podają gigantyczną tolerancję i jakoś nie chce mi się w nią wierzyć.
-
Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO
Z Tobą na pokładzie czy bez?
-
Jakie macie spalanie w miescie ? 3.0 TDI QUATTRO
A wjechał ktoś na wagę samochodem żeby sprawdzić ile waży a4 b7 3.0 TDI w sedanie albo avancie?
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Sorry za OT ale jaka jest najlepsza zbieżność kół przednich dla 3.0 TDI Q w Avancie? Ostatnio ustawiałem u siebie a autodata pokazała że 0st.10' i tolerancji na -30' Trochę duża ta tolerancja...
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Chłopaki odpuśćcie sobie już moim zdaniem nie ma co porównywać czegoś z napędem na jedną (przednią) oś i quattro. Kolega vwbartus porównywał Bore z 1.9 do A4 z 3.0 ale pomijając masę to to nie wiem czy jest świadomy że gdyby ta bora dostała napęd stały na 4 koła i w 1.9 byłby common rail to byłaby istna tragedia. Ja jeżdżąc autami z koncernu VW na starej pompie wtryskowej, na pompowtryskach a teraz na CR to wyraźnie odczuwam, że producenci konstruują teraz silniki które mają HARMONIJNIE rozwijać moc. HARMONIJNIE -czyli nie dawać nam kopniaka w plecy przy dociśnięciu gazu do deski przy 55 km/h i 2000 tys obrotów! 3.0 TDI faktycznie do setki rewelacyjnie nie idzie ale powyżej 100 km/h gdzie wszystkie 4 cylindrowce puchną to V6 pokazuje klasę.
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Nie wiem, moją opinię wydałem po tym jak u klienta w 2.7 TDI A4 B7 widziałem BC- teraz patrząc u siebie mam prawie takie samo spalanie (różnica może 0,3-0,4 l/100 km) na niekorzyść 3.0. Ale jak ktoś jeździł to pewnie ma rację,
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Kup A5, po co się rozdrabniać
-
Wady i zalety 3.0 TDI
lukaszooo, jednak jakiś czas temu kupiłeś B6 a nie jakąś dresiarską trójkę
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Jedno w stylizacji B7 jest słabe-Audi mogło nie iść na łatwiznę z tym środkiem. To jest jednak nowy model i bądź co bądź mogło by tak powiać trochę świeżością choć skoro seat w exeo miał dalej tą samą deskę to może coś w niej jest:) Z zewnątrz podoba się (moim skromnym zdaniem) na pewno tył w porównaniu do B8 w Avancie. Przód to wiadomo-teraz taka moda że im ostrzej tym ładniej więc większość będzie za B8.
-
Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.
Była miedziana podkładka-która była założona na końcówkę wtrysku-ta która pyli ropę w komorze silnika. W jednym nadmiarze (4 cylinder) urwałem 2 z 4 tych ząbków które zabezpieczają przed wypadnięciem nadmiaru. Szukam takiego a na razie nadmiar jest spięty z wtryskiem trytytką żeby wszystko było jasne-tam jest sucho. bardziej cieknie olej z głowicy 1,2,3. I właśnie zastanawiają mnie uszczelnienia tych blaszek srebrnych. Na razie nie zauważyłem ubytku-tydzień temu wymieniałem-przejechałem tylko ok. 300 km i na razie nic nie widać. Ostatnio rozebrałem wtryski na głowicy 1,2,3 i uszczelniłem klapki wtrysków i dekiel i o dziwo susza, chyba z pokrywy nie spływało a kapało na kolektor. Za tydzień druga głowica. Nawet znajomy mówił że gdyby wyrzucał olej pierścieniami albo górą to za mną byłaby fajna niebieskawa chmura a jechał za mną i zero. Problem myślę że rozwiązany a tankować dopiero będę żeby sprawdzić teorię kolegi melman-zyrafa
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Nadzieją matką głupich ale matkę trzeba szanować 2.7 i 3.0 w TDI to trochę jak kupić passata 1.9 TDI PD z 101 KM zamiast 130 KM. Psuje się to samo, pali tak samo a kucyków mniej:)
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Dokładnie jak bosniak_sg mówi, gdzie porównywać 2.0D (które delikatnie mówiąc nie dość że rwało łańcuchy to jeszcze słabo jechało) do 3.0 TDI. Dla mnie taka trójka powinna konkurować z B8 a wtedy przegrywa. Ale nie mogę się wypowiadać bo bumek nie cierpię a Audi kocham:)
-
3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
fazi1111, kolega melman_zyrafa mówił że 2.7 różni się tylko wykorbieniem to już na zdrowy rozum wiadomo,że rozrząd też jest z d..y strony i w Q7 3.0 TDI też tak jest itp., itp.
-
REGENERACJA TURBINY 1.9TDI AWX 130KM - daje ciśnienie do 3barów :/
Kurcze 3 bary dla turbiny (oczywiście już w odczycie z np. VAG-a z ciśnieniem atmosferycznym) to dużo bo samo turbo pompuje w takim razie 2 bary a norma to chyba 1.2-1.3 bara. Niemniej jednak można to jak pisałem super łatwo sprawdzić, jakaś pompka która robi podciśnienie i obserwacja sztangi. Turbo zapieka się prawie zawsze jak auto jeździ często po mieście bez mocnego wciskania gazu-czytaj głównie kobieta-kierowca lub fani ecodrivingu
-
Wady i zalety 3.0 TDI
Lukaszooo, ja za moj z nowymi wtryskami, swiecami zarowymi czyli tak żeby auto bylo pewne i bez błędów w ecu dalem niecałe 30 tysi i uważam że to dobra cena byla. Po kupnie sie okazało podczas sprawdzenia historii w ASO że rozrząd ktoś zrobil caly za prawie 9000 zł dlatego w jednym z tematów śmiałem się że moj BKN ma pasek rozrzadu chyba. Dodajmy jednak ze moj jest z 2005 r. i do full wypasu mu brakuje jeszcze dość sporo. A co do wtrysków to widziałem nawet w 1.9 TDI PD dziurę w bloku bo na jednym z cylindrów byla kałuża ropu. Także jak masz fart to podszarpuje a jak pecha to wymieniasz silnik.
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
A ja w sumie rozumiem kolege kaniussa. Jak ma ochotę sie bawić to kto mu zabroni. Ja osobiście napinacze bym wymienił all. Jednak komplet łańcuchów bym wziął (skoro mam taką możliwość) i porównał ze starymi dokładnie. Jeżeli nie byłoby różnicy to stare by dalej smigały.
-
REGENERACJA TURBINY 1.9TDI AWX 130KM - daje ciśnienie do 3barów :/
Szczerze to N75 parę razy wymieniałem ale głównie z powodu niedoładowania. N75 zdecydowanie mniej psuje się w VNT-kach. Bardzo często za to w turbinach z WG-czyli jakieś 1Z-y i podobne sprawy.
-
Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.
melman_zyrafa, uszczelki wtrysków to masz na myśli pod tymi jasnymi dekielkami prostokątnymi które odkręcam na imbus 4 albo 5? Podkładki pod wtryski były nowe, razem w wtryskami. A co do pistoletu to spróbuję, w piątek zalałem pełny bak więc na razie nie będę jechać na stację. Ale w przyszłym tygodniu dam znać co z tym tankowaniem. Bardziej martwi mnie ten olej. Nie znalazłem na necie podobnego przypadku jak koledzy mnie straszą o tych pierścieniach puszczających olej, poza tym kolega mi podeptał w gaz i na zimnym silniku (trochę mnie serce bolało ale diagnostyka musi być) i na ciepłym i nic. Nie ma nic niebieskiego, granatowego itp., a musiałoby być sądząc po tym jak szybko pojawiają się krople po wytarciu kolektora i śrub.
-
Dziwny wyciek oleju i problem z tankowaniem auta.
Kurcze myślę nad tematem i ciągle meczy mnie jedna sprawa. Silnik był suchy przed wymianą wtrysków. Po wymianie niby tak lekko podszczypuje silnikiem po zrzuceniu na luz gdy jest cieply. Zastanawiam sie czy wtryski po regeneracji (bosch w niemczech) je regeneruje to mogą lać rope i wyciska przez kolektor wydechowy.