Treść opublikowana przez davidlive
-
1.8 TQ s-line 290KM 380Nm (wykres str 9)
Stary silnik rozebrał. No wydech konkret. Fotele poszły do odświeżenia, robie co mogę mimo że za granicą siedzę.
-
1.8 TQ s-line 290KM 380Nm (wykres str 9)
Witam. Przedstawiam Wam moje nowo zakupione audi a4 b7 S-line, silnik to poczciwy 1.8T BFB. Auto przywiózł mi z Szwajcarii na zamówienie kolega, rocznik 2006, przebieg sprawdzony 174tyś, auto w pełnym S-line z zawiasem 1BV (jest już gwnit KW INOX). Auto przyprowadzone z szwankującym silnikiem, z miejsca planowałem jego remont albo wymianę, standardowy problem czyli zatarcie głowicy spowodowane zaniedbaniem pompy oleju. Obecnie kupiłem już silnik AVJ od kolegi z forum, przebieg 82tys mil, nawet była okazja go zapalić i posłuchać (pozdro Rafale). Auto z miejsca pojechało do mechanika, rozebrał przód i głowice, jak się okazało zatarty jeden wałek zdecydowałem że sam ogarnę temat. Za prace nad autem zabieram się 4 maja, mam do niego już zadatkowane felgi, kupiona dokładkę od cupry, kupiony gwint, i komplet hamulców s4 b7. Co ciekawe na aucie siedzi wydech z kwasu, nie pamiętam firmy ale same dwa tylne tłumiki kosztują w niemcowni 940E, znajdę linkt to podam. Wiadomo auto wymaga dopieszczenia, ale uważam że jest warte uwagi. Dalsze relacje będę dawał regularnie w maju. pozdro dla cierpliwych Witam Troszke temat zwlekał ale JEDZIEMY OSTRO, na początek prezentuje liste poczynionych zakupów, dziś też czekam na nowe graty to będę robił wrzutkę na forum jak tylko coś przyjedzie do mnie. Na początek foto silnika, AVJ z przebiegiem 82tyś mil od kolegi z forum. Wpada też zestaw zawieszenia KW INOX V1 I foto juz po mojej renowacji Hamulce od S4 B7 tył, oraz zaciski A6 C6 S-line 347 przód z blaszkami S4 ( tarcze s4 b6 używane ale w idealnym stanie , tył ori przód OZ ) Zestaw oczywiście był na wizycie u DEV'a [ CDN..... I NA POKŁADZIE NOWE KÓŁKA MYSLĘ ŻE IDEALNA SPECYFIKACJA DO B7 19'/8.5' ET 35 NA TYŁ EWENTULANIE DYSTANS A tutaj autko juz po złożeniu, wiadomo jest sporo spraw do ogarnięcia ale czas nie pozwolił
- B7 Crew
-
Co to za felga?
Już sa inne tyle że 20", i nie wiem czy to wejdzie
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
No ok ok czyli temat rozwiązany, sprzęgło będzie słabe to zmienię na awx i po kłopocie dzieki
- B7 Crew
- B7 Crew
-
Co to za felga?
Dobra Panowie i Panie prosze sobie nr frajera zapamiętać, bo kawał wała z niego. http://allegro.pl/felgi-bbs-ck-19-cali-stan-jak-nowe-i5238983080.html 609 313 286 Pisałem że wezmę te bbs, nie widząc felg wysłałem zaliczkę, 200 bo tyle koleś chciał, odbiór jak pisałem początkiem maja z warszawy, a dziś nawet nie zadzwonił tylko napisał że felgi niby musi sobie zostawić, a kilka dni temu mówił że ma kupca na nie i czy ja na pewno przyjadę. No ręce opadają przy takim zachowaniu, widzę że żeby coś kupić to trzeba nawet nadpłacić a i tak mogą cie w chu.... zrobić. szkoda słów
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
pytanie czy awx wytrzyma?
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Czemu Tomku to nie podejdzie?? Słyszałem że sprzęgło od s4 b5 rs4 można dopasować
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Dobra to co wkładać, temat gorący bo początkiem maja rozbieram auto i muszę mieć juz wszystkie graty .
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Panowie co wlozyc większego do bfb skrzynia 6 biegów ?. Planowana moc 250-260, od awx w Q da rade ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Chyba co drugi post jest o tym co można włożyć p&p i w miarę hamuje, chłopie przeczytaj choć kilka stron tematu, to nie jest trudne. Przy okazji dowiesz sie jakie klocki zakładać, jak zaciski zrobić, jak pomalować, no jest chyba wszystko, wystarczy poczytać a nie powielać wałkowany kilka razy tygodniowo temat.
- B7 Crew
-
B7 Crew
http://olx.pl/oferta/audi-a4-b7-1-9-130-km-igla-gwint-nowy-rozrzad-s-line-zarejestrowana-CID5-ID9vWfW.html#d9ddf30ce9;promoted Hamer myślałem że icek rury i złączki za 800 to dobra kasa. Sam będę zakładał i jestem ciekaw co wejdzie bez belki
- B7 Crew
-
B7 Crew
Może nie "jeszcze" a "już" bo B5 miało i dlatego mi się pomyliło W 13 sekundzie pokazany jest pasek b6 a on ma poprzecznie motory wkładane i zawias na mcpersonie. Na fmic.pl masz komlpet za chyba 800 złotych, pytałem i dadzą większy icek za małą dopłatą czyja fura?
- B7 Crew
-
B7 Crew
Tani ale juz go sobie zarezerwowałem, koleś fajnie gada i zobaczymy co wyjdzie, czekam na foty i fakturę zakupu Jak odbierzesz osobiście to spoko, inaczej możesz dostać cegły No i ktos mnie chyba podkupił , mam nadzieje że nie z forum
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
-
Co to za felga?
Cieżko coś tu napisać. Jakiś aftermarket po prostu ... @Dawid dobrze że się dopytałeś o te zdjęcia powiem Ci że twarde i ciężkie są jedna prostowałęm ale mocno przywaliło i lekkie wgiecie koles co prostował mówił że twarda fela 200km/h przez czechy wytrzymały itp nie wiem co myśleć certyfikat Kba jest To sa twoje fele ???
-
Co to za felga?
Mam foty własnie i to chinol straszny
-
B7 Crew
Sory chłopaki za pytanie ale nie znam jeszcze b7 , co to jest?? http://olx.pl/oferta/sprzedam-sportowe-zawieszenie-gwintowane-do-audi-a4b6-firmy-kw-CID5-ID904qb.html#e6f4c26f03 Co myślicie?? cena niby ok Panowie nastepne pytanie, czy zawias z b6/7 jeste taki sam w Q i w ośce??