Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Kontrolka tylko nie wiem od czego?


jmj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem ze na wybojach (tylko i wylacznie) mryga w moim B5 przez chwilke czerwona kontrolka w prawym dolnym rogu pomiedzy obrotomierzem a predkosciomierzem. Symbol na niej to taki wykrzyknik w nawiasach z kolkiem o ile sie nie myle. (!) Co to takiego :mysli:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początku sprawdził klocki i jeżeli są ok to wtedy dolałbym płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początku sprawdził klocki i jeżeli są ok to wtedy dolałbym płynu.

Raczej sugerowalbym odwrotnie - najpierw poziom plynu - po pierwsze latwiej otworzyc maske niz zdejmowac felunek - po drugie kolega napisal ze tylko na wybojach co sugeruje ze raczek plyn w zniorniczku sie buja!! klocki kilka razy migna a potem swieca naokraglo!! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to niski poziom płynu hamulcowego może świadczyć o zuzytych klockach lub tarczach hamulcowych.

Aby zahamować tłoczysko musi wysunąć sie nieco dalej, więc ubywa płynu w zbiorniczku wyrównawczym.

Nie wszystkie klocki są z czujnikami.

A tak w zasadzie to pytanie do fachowców, którzy proponuja dolanie płynu - czy płyn hamulcowy paruje :polew: :polew: :polew:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w zasadzie to pytanie do fachowców, którzy proponuja dolanie płynu - czy płyn hamulcowy paruje ?

Gorzej ... chłonie wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali może to być płyn, ale ja obstawiam klocki, a dokładniej czujnk który mógł wypaść z zabezpieczeń (zatrzasków). Z tego co sie orientuje to czujniki są montowane tylko na przodzie, lecz może w :audi: może być inaczej, ale jak narazie nie wiem. Niech sie wypowie ktoś kto wymieniał już komplet klocków.

Pozdro. Szuszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z kontrolka. Ale taka pomaranczowa z samochodzikiem jest na obrotomierzu. Czasem jak przekrece kluczyk to ona miga i wtedy silnik nie odpala. Cofne kluczyk 1,2 razy przestaje migac i silnik odpala. Co to jest? O kurde chyba zle zrobilem trzeba było nowy watek założyc SORY pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE dolewaj płynu jeżeli jest na MIN lub wyżej :rant:

Jeżeli jest stan OK. to szukaj w elektryce.

Jeżeli jest na MIN to sprawdzaj tarcze i kloce przód tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat i zadam podobne pytanie aczkolwiek nie tak do końca.

Kontrolka o której mowa w temacie w prawym dolnym rogu międzu pedkościomierzem a obrotomierzem zapala mi się czasami. Jak auto stoi na zewnątrz w niskiej temperaturze, silnik przekręci przy odpalaniu 2 razy to wtedy kontrolka 5 razy mruga. Jak silnik od ręki zapali to kontrolka się nie zapala.

Co może być przyczyną?

Ps. Sprawdzałem poziom płynu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...